۩۞۩ یاسین ۩۞۩

گل گندم

معجزه سبوس و خواص آن

(این مطلب جالب رو دوست و همکار بسیار عزیزم جناب آقای مهندس اسحق زمانی ارسال نمودند)

سبوس که یکی از غنی ترین منابع الیاف گیاهی (فیبر) مورد استفاده در برنامه غذایی شمرده می شود، پوسته خارجی هضم نشدنی گندم، جو دوسر، برنج و سایر دانه های غلات است

سبوس که یکی از غنی ترین منابع الیاف گیاهی (فیبر) مورد استفاده در برنامه غذایی شمرده می شود، پوسته خارجی هضم نشدنی گندم، جو دوسر، برنج و سایر دانه های غلات است. سابقا هنگامی که این دانه ها آسیاب می شدند، سبوس آنها عمدتا دور ریخته می شد.

پس از آن در دهه ۶۰ یک پزشک انگلیسی به نام دکتر دنیس پی، بورکیت در آفریقا، چند گزارش علمی منتشر ساخت. دیدگاه های او حاکی از این بود که سبوس و دیگر انواع الیاف گیاهی قادرند از پیدایش حمله های قلبی، آماس استطاله، سایر اختلالات روده ای و سرطان های پستان، بخشی از روده بزرگ (قرلون)، پروستات و رحم جلوگیری می کنند.

وی پس از اینکه مشاهده کرد بومیان آفریقا به علت


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم آذر 1390ساعت 11:1 بعد از ظهر  توسط امير  | 

خواص مواد غذایی

(این مطلب زیبا رو دوست و همکار بسیار عزیزم جناب آقای مهندس اسحق زمانی ارسال نمودند)


نان سبوس دار

  نان به عنوان کالایی اساسی و ضروری دارای اهمیت ویژه‌ای در سبد مصرفی خانوار‌ها است. نان‌هایی که با آرد کامل و سبوس‌دار تهیه می‌شود، نسبت به نان‌ تهیه شده با آرد سفید به مراتب ارزش غذایی بالاتری دارد و مصرف روزانه آنها مقداری از نیاز روزانه بدن به املاح، پروتئین، فیبر و ویتامین‌ها را تأمین می‌کند

 تافتون یکی از نان‌های است که سهم بسزایی در سبد مصرفی خانوارها دارد و میانگین مصرف آن بسیار بیشتر از سایر نانها است.

 تافتون نانی گرد و نازک است که دارای منافذ ریز بوده و بافت داخلی و پوسته آن تا حدودی به هم چسبیده هستند بطوری که قابل تفکیک نیستند.

 نان تافتون با اضافه کردن خمیر مایه و حرارت مستقیم پخت می‌شود که در صورت رعایت اصول پخت‌، بوی مطبوع و مزه خوب، عدم چسبندگی و درآمدن به شکل توده خمیر در دهان و فرورفتگی‌های زیاد و سطح یکنواخت از نشانه‌های نان تافتون مرغوب خواهد بود.

 نگهداری تافتون نیز از اهمیت بالایی برخوردار است بطوری که در صورت نگهداری خوب از آن‌، میزان ضایعات کاهش چشمگیری خواهد داشت.

یکی از روش‌های نگهداری نان قرار دادن در فریزرهای خانگی و عدم نگهداری طولانی مدت آن در یخچال است.

 با توجه به مصرف بالای نان در ایران توجه به نوع پخت و آرد مورد استفاده بسیار مهم است. نانی که از 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیستم آذر 1390ساعت 10:56 بعد از ظهر  توسط امير  | 

10 باور غلط در مورد سرماخوردگی

سرما در راه است و به همراه آن هم افسانه های مختلف در مورد سرماخوردگی می آیند. همگی ما از کودکی با دیدگاه های مختلفی در مورد سرما خوردگی بزرگ شده ایم که همه ی آنها هم حقیقت ندارند. لیست ذیل سعی دارد شایعه هایی را که در مورد سرماخوردگی و آنفولانزا وجود دارند به ما بشناساند تا در آینده بهتر با آنها مقابله کنیم.

10. بیماری را با عرق کردن از بدن بیرون کنیم
مطمئناً همه ی ما در موقع سرما خوردگی خودمان را با چند پتو پوشانده ایم تا عرق کنیم و به این ترتیب بیماری را از بدن خارج کنیم. این کار اصلاً برای رهایی از شر بیماری موءثر نیست و تنها مزیت این کار آن است که چون احساس گرما می کنید، باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

9. خطر ابتلا به آنفولانزا از طریق واکسن
بعضی از مردم فکر می کنند که بعد از تزریق واکسن آنفولانزا به این بیماری مبتلا می شوند؛ این موضوع اصلاً حقیقت ندارد و از آنجا نشأت می گیرد که مردم فکر می کنند واکسن آنفولانزا حاوی ویروس ضعیف شده ی این بیماری است. واکسن آنفولانزا در واقع حاوی اجزایی از ویروس این بیماری است و ویروس کامل را در خود ندارد و بنابر این نمی تواند باعث بیماری شود.

8. سیستم دفاعی ضعیف
اگر سیستم دفاعی بدن شما به دلیل سایر بیماری ها ضعیف شده باشد به این معنی نیست که در معرض ابتلا به سرما خوردگی هستید. تحقیقات نشان داده اند که افراد سالم و بیمار به یک اندازه در معرض ابتلا به سرماخوردگی هستند. جالب تر اینکه در همین تحقیق 95 درصد از افرادی که ویروس سرماخوردگی مستقیماً به بینی آنها تزریق شده بود ناقل این بیماری بودند اما تنها 75 درصد از آنها علائم بیماری را از خود بروز دادند و به سرما خوردگی مبتلا شدند.

7. ویتامین C
اینکه می گویند مصرف زیاد ویتامین C باعث درمان سرماخوردگی می شود تنها یک افسانه است. با وجودی که استفاده از ویتامین ها و مواد معدنی مفید است اما هیچ تأثیری بر ویروس سرماخوردگی ندارند. وقتی به این ویروس مبتلا می شوید بهتر است از داروهای مسکن استفاده نمایید و صبر کنید تا ویروس از بدنتان خارج شود.

6. سرماخوردگی زمستانی
شایعه ای که در این باره وجود دارد این است که افراد بیشتر در طول زمستان به سرماخوردگی مبتلا می شوند اما واقعیت این است که این اتفاق بیشتر در فصل های بهار و پاییز می افتد و نه در زمستان. دلیل این مسئله آن است که ویروس سرماخوردگی در بهار و پاییز فعال می شود ولی در زمستان غیر فعال و خوابیده است.

5. نباید شیر بنوشید
بسیاری از مردم فکر می کنند که در زمان سرما خوردگی نباید شیر نوشید چون باعث تولید مایع مخاطی بیشتری می شود. این تفکر اشتباه است و شیر باعث تولید بیشتر مخاط نمی شود. شما می توانید هر قدر مایلید شیر بنوشید و هیچ تأثیری بر سر ماخوردگی تان نخواهد داشت.

4. بوسیدن بیمار سرماخورده
حتماً شنیده اید که می گویند نباید فرد مبتلا به سرماخوردگی راببوسید چون باعث می شود که بیماری به شما هم منتقل شود. واقعیت این است که مقدار ویروسی که در دهان و بر روی لب های فرد بیمار وجود دارد بسیار ناچیز است و نمی تواند شمارا بیمار کند. اما باید نگران ترشحات بینی باشید چون سرما خوردگی مطمئناً از این طریق منتقل می شود.

3. سرما باعث سرماخوردگی می شود
حتماً شما هم از بزرگتر ها شنیده اید که می گویند با لباس یا موی خیس از خانه خارج نشوید و یا حتماً خود را با لباس گرم بپوشانید چون سرما می خورید. در واقع در بیماری سرماخوردگی دمای بدن فرد یا دمای محیط هیچ تأثیری ندارد. وقتی ویروس سرماخوردگی به بدن شما منتقل شود به این بیماری مبتلا می شوید و فرقی نمی کند که احساس سرما کنید یا گرما و یا خشک باشید یا خیس.

2. نباید علائم سرماخوردگی را درمان کرد
بسیاری بر این باورند که علائم سرماخوردگی مثل سرفه، آبریزش بینی وغیره برای این بوجود آمده اند که بیماری ما را زودتر بهبود بخشند بنابراین نباید از دارو برای رفع این علائم استفاده کرد. اما واقعیت این است که این علائم نه تنها در کوتاه شدن دوره ی بیماری نقشی ندارند بلکه باعث می شوند بیماری به سایر افراد هم منتقل شود. بنابراین استفاده از داروهای مسکن و ضد سرماخوردگی علاوه بر اینکه تحمل بیماری را راحت تر می کنند، از انتشار آن هم جلوگیری می نمایند.

1.در زمان تب نباید غذا خورد
می گویند فردی که سرما خورده است در زمان تب نباید غذا بخورد امااین حرف کاملاً اشتباه است. خوردن غذا هیچ تأثیر منفی ای بر روی بدن ندارد؛ خصوصاً زمانی که بیمار هستید. در واقع عکس این مسئله درست است. خوردن غذا باعث می شود بدن سوخت کافی برای مقابله با بیماری را داشته باشد پس وقتی بیمار می شوید غذای سالم و به اندازه ی کافی بخورید. برای مثال سوپ مرغ شروع خوبی خواهد بود.

+ نوشته شده در  پنجشنبه پنجم آبان 1390ساعت 6:29 بعد از ظهر  توسط امير  | 

فوت و فن های آشپـزی

خانم هایی که بیرون از خانه کار می کنند و وقتی ظهر به خانه می آیند، فرصت پختن برنج را ندارند و یا اینکه دوست ندارند از شب قبل برنج آماده کنند، می توانند از این روش کمک بگیرند:

صبح یا شب قبل برنج را آبکش کنید، البته کمی آن را خشک بردارید، سپس ته دیگ برنج را آماده کرده و برنج را داخل قابلمه بریزید و قابلمه را داخل یخچال قرار دهید، ظهر برنج را کمی آب و روغن دهید و آن را دم کنید حالا تا سالاد را آماده کنید، برنج هم دم کشیده است.

برای از بین بردن بوی سوختگی برنج:
1. یک تکه نان روی برنج قرار دهید و موقع کشیدن، نان را بردارید.
2. یک عدد پیاز را پوست کنده و در داخل برنج فرو کنید پیاز بوی سوختگی را بخود می گیرد.

آب برنج برای بچه ها:
وقتی می خواهید برنج را آبکش کنید یک لیوان از آب آن را بردارید و با یکی دو قاشق ماست مخلوط کنید. این آب برنج در صورتی که شور نباشد برای بچه ها خیلی مفید است.

اگر برنج شما شور شد:
اگر قبل از آب کش کردن برنج متوجه شدید، که برنج شما شور شده است موقع آب کش کردن برنج آب بیشتر روی برنج داخل آبکش بریزید. اما اگر بعد از آب کش کردن برنج متوجه شوری آن شدید دیگر چاره ای برای برطرف کردن شوری آن ندارید. مگر اینکه خورش را بی نمک درست کنید.

اگر برنج شما بی نمک شد:
اگر بر اثر فراموشی برنجتان بی نمک شد اصلاً نگران نباشید، موقع کشیدن برنج مقدار مورد نیاز نمک را با مقدار بسیار کمی آب و روغن مخلوط کنید و روی برنج بریزید. با این کار بی نمکی برنج شما رفع می شود هرگز نمک را مستقیم در روغن نریزید، زیرا نمک در روغن حل نمی شود.

برای خوشمزه تر شدن شیر برنج:
اگر می خواهید شیر برنج شما خوشمزه تر شود، برنج را با شیر خیس کنید. این کار باعث می شود که شیر برنج شما خوشمزه تر شود.

برای خوشمزه تر شدن شوید پلو:
برای اینکه شوید پلوی شما خوشمزه تر شود می توانید از ادویه ی مخصوص پلو که سبزرنگ است و (در عطاری ها موجود می باشد) استفاده کنید بعد از آبکش کردن برنج کمی ادویه لابه لای برنج بپاشید.

از بین بردن بوی نامطبوع برنج:
اگر به هر دلیلی برنج خشک شما بو گرفت برنج را روی یک سطح پهن کنید. البته باید حتماً در سایه باشد تا بوی نامطبوع برنج از بین برود. زیرا اگر برنج را جلوی نورآفتاب قرار دهید باعث خرد شدن برنج می شود و برنج حالت خود را از دست می دهد و وقتی آن را داخل آب جوش می ریزید از هم پاشیده می شود.

بر طرف کردن بوی پیاز از کارد:
اگر کارد شما بوی پیاز می دهد، با کارد هویج را حلقه حلقه ببرید. با این کار بوی پیاز از بین می رود.

تمیز کردن ظرفی که در آن غذا سوخته است:
اگرغذا به ته قابلمه چسبیده، هرگز کارد، قاشق یا کفگیر فلزی برای پاک کردن آن به کار نبرید. کافی است آن را از آب گرم پر کنید و مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید. اگر غذا خیلی محکم به قابلمه چسبیده است، مقداری سرکه در آن بریزید و بجوشانید تا کاملاً پاک شود.

برای پاک کردن سس:
برای پاک کردن لکه ی سس با پارچه ی تمیزی که درون آب سرد فرو ببرید، پاک کنید و در صورت لزوم مقدار کمی از محلول آب و کف پودر رختشویی را به وسیله ی یک اسفنج به آرامی روی آن بمالید و سپس با یک پارچه ی تمیز و نم دار آن را پاک کنید.

دستگاه بخار پز درخانه:
برای ساختن این دستگاه، یک قابلمه را آب کرده و آبکشی روی آن قرار دهید. سپس مقداری آب در قابلمه بریزید(به میزانی که آبکش با آب برخورد نکند) حالا هر ماده ای را که می خواهید بخار پز کنید، روی آبکش قرار دهید. اجاق گاز را روشن کنید تا مواد غذایی شما بخارپز شود.

راهی برای بهتر رنگ دادن زعفران:
برای اینکه زعفران شما بهتر رنگ بدهد می توانید از این روش کمک بگیرید: درون یک استکان کوچک به مقدار مورد نیاز زعفران ساییده بریزید و دو قاشق غذا خوری آب جوش به آن اضافه کنید. بعد از اینکه برنج را آبکش کردید و داخل قابلمه ریختید استکان حاوی آب و زعفران را در برنج فرو ببرید و دم کنی را روی قابلمه بگذارید. با دم کشیدن برنج، زعفران هم دم می کشد و بهتر رنگ می دهد.

نكته هایی در مورد پخت گوشت:
اگر می‌خواهید گوشت سفت را ترد كنید، روی همه قسمت های آن مخلوطی از سركه و روغن زیتون بمالید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند، سپس بپزید. اگر گوشت شما خیلی سفت و تازه است، روی همه قسمت های آن جوش شیرین بمالید، بگذارید چند ساعت بماند، سپس قبل از پختن كاملاً بشوئید و وقتی می‌خواهید گوشت را با زدن بیفتک یا كارد نرم كنید، روی آن آرد بپاشید، ‌این كار از خارج شدن آب گوشت جلوگیری خواهد كرد.

آبگوشت پرمایه:
برای آنکه آبگوشت شما غلیظ تر و پرمایه تر شود چند تکه نان به داخل آن بیندازید.

اسپاگتی نچسب:
برای آنکه برنج، ماکارونی، اسپاگتی یا هر ماده نشاسته دار دیگر هنگام پختن به هم نچسبد، قبلاً دو قاشق روغن خوراکی به آب آن اضافه کنید مشکل شما حل خواهد شود.

سفید مثل یاس:
اگر هنگام پختن پلو یا کته یعنی زمانی که برنج در داخل آب شروع به جوشیدن می کند، مقدار کمی آبلیمو یا آب نارنج یا آبغوره یا یک تکه زاج سفبد به آب برنج اضافه کنید، نه تنها پلو یا کته را مانند یاس سفید می کند، بلکه دانه های آن را نیز از هم جدا ساخته مانع از چسبیدن آنها به یکدیگر و در نتیجه له شدن برنج می شود.

خاصیت روغن:
هنگام جوشاندن برنج، لویبا و حبوبات دیگر یک کاغذ روغنی را به بالای قابلمه یا دیگ بمالید و یا چند قطره روغن خوراکی به آن اضافه کنید این کار باعث خواهد شد که محتوی دیگ یا قابلمه دیر تر از حد معمول بجوشد و در نتیجه طعم و مزه آن بهتر و لذیذتر خواهد شد.

پوست کندن تخم مرغ آب پز:
تخم مرغ آب پز را بعد از جوشیدن حدود 1 دقیقه زیر آب سرد نگه دارید پوست آن مانند یک نوار متصل به هم کنده می شود.

چه کنیم تخم مرغ هنگام آب پز شدن ترک نخورد:
قبل از اینکه تخم مرغ را آب پز کنید درون ظرف مورد نظر کمی نمک بریزید، دیگر تخم مرغها ترک بر نمی دارد.

کندن پوست گردو:
اگر گردوی خشک را در آب نمک بخوابانید، بعد از چند ساعت حالت گردوی تازه پیدا می کند و پوستش به راحتی کنده می شود.

جلوگیری از وارفتن غذا:
برای آنکه مواد خوراکی مانند کوفته و غیره در آب از هم نپاشد و به اصطلاح وا نرود قدری آرد یا تخم مرغ به آن بیفزاید و حرارت آتش را زیاد کنید.

کف جانانه:
برای آنکه سفیده تخم مرغ زودتر و بهتر کف کند، قدری نمک به آن اضافه کنید. سپس هم بزنید خیلی زودتر از موقع لازم کف خواهد کرد.

نمک ناپز:
هنگام پختن نخود و لوبیا سایر حبوبات هیچگاه به آن نمک نزنید زیرا سفت خواهد شد و دیرتر می پزد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم شهریور 1390ساعت 7:51 بعد از ظهر  توسط امير  | 

اگر زیاد عرق می‎کنید این چهار سوال را پاسخ دهید

به گفته محققان با وجود اینکه عرق کردن برای سلامتی بدن مفید است، اما در صورتی که تعریق به طور ناگهانی در خواب و یا فقط در بخشی از بدن رخ دهد، نشانگر بیماری است.
عرق کردن یک نوع مکانیسم طبیعی بدن برای کاهش دما محسوب می‌شود، ولی تعریق زیاد می‌تواند نشانگر چندین نوع بیماری باشد.

به گزارش هلث نیوز، برای اینکه بتوان تعریق طبیعی بدن را از تعریق غیر طبیعی آن تشخیص داد باید به چهار سوال، پاسخ گفت.

آیا به تازگی دچار تعریق زیاد شده‌اید؟
بعضی افراد از دوران کودکی و نوجوانی، بدنشان دچار تعریق زیاد بوده که این یک نوع عکس العمل عادی بدن محسوب می‌شود اما عرق ریزی شدید و ناگهانی در دوران جوانی، نشانگر یک نوع بیماری است.

آیا تعریق در تمام بدن شما رخ می‌دهد؟
اگر میزان تعریق در تمام بدن شما یکسان است این واکنش، یک عکس العمل طبیعی است اما اگر فقط یک طرف بدن در اثر تعریق خیس می‌شود نشانگر مشکلات عصبی است.

آیا تعریق همراه با درد است؟
عرق ریزی غیر طبیعی (تعریق به صورت خیلی زیاد یا خیلی کم) اگر همراه با درد باشد، نشانه سندروم درد ناحیه‌ای است. در این‌جا آسیب به اعصاب نه فقط سبب درد می‌شود بلکه سبب تولید عرق در اطراف آن ناحیه نیز می‌شود.

آیا اغلب در رختخواب دچار تعریق می‌شوید؟
تعریق مکرر در زمان خواب، عملی غیر طبیعی است. این نوع واکنش می‌تواند علامت بیماری ایدز، نشانگر تاثیر منفی داروهای ضد افسردگی و یا اثرات منفی مکمل‌های نیاسین باشد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه نهم شهریور 1390ساعت 7:47 بعد از ظهر  توسط امير  | 

تقدیم به شما بازدید کننده محترم وبلاگ

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و نهم اسفند 1389ساعت 1:9 بعد از ظهر  توسط امير  | 

خواص آلوورا چیست

گیاهی را که مشاهده می کنید آلوئه ورا یا صبر زرد نام دارد که علاوه بر اینکه خاصیت داروئی زیادی دارد.از ماده ژلاتینی که درون برگ این گیاه وجود داره برای مصارف بهداشتی آرایشی (ژل.کرم .شامپو و...)هم استفاده میشود. این گیاه به دلیل خواص داروییه خارق العاده ای که دارد در گروه گیاهان سحر آمیز دسته بندی میشود...

نحوه استفاده : بسیاری از افراد این گیاه را برای درمان سوختگیها و بریدگیهای جزئی در آشپزخانه خود نگه می دارند. این گیاه برای درمان کهیر و پیچک سمی نیز می تواند مؤثر واقع شود.
به منظور استفاده از ژل Aloe، برگ آنرا به صورت طولی برش دهید و ژل داخل آنرا خارج سازید. سپس آنرا به صورت آزاد روی قسمت آسیب دیده بمالید.
خواص : گیاهی را که مشاهده می کنید آلوئه ورا یا صبر زرد نام دارد که علاوه بر اینکه خاصیت داروئی زیادی دارد.از ماده ژلاتینی که درون برگ این گیاه وجود داره برای مصارف بهداشتی آرایشی (ژل.کرم .شامپو و...)هم استفاده میشود. این گیاه به دلیل خواص داروییه خارق العاده ای که دارد در گروه گیاهان سحر آمیز دسته بندی میشود.

معرفی گیاه
مرور کلی خواص داروئی :
 صبر زرد از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و شیرابه آن به مصرف طبی می رسد
Aloe vera یک گیاه بادوام با گلهای زرد است. برگهای سخت آبدار و نیزه ای این گیاه به طول 20 اینچ رشد می کند و طول کل گیاه تا 4 پا می رسد. تنها برگهای این گیاه ارزش دارویی دارند، اما بخشهای مختلف برگها نیز برای اهداف گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرند. ژله شفاف و سفتی از قسمتهای داخلی برگ تشرح میشود. بین این ژله و پوست بیرونی برگ سلولهای خاصی حاوی مایع زردرنگ تلخ قرار دارد. وقتی که این مایع خشک میشود، سبب تولید شیرة Aloe میشود.


تاریخچه :

آلوئه ورا سابقه ای بسیار طولانی و درخشان دارد. اولین گزارش مکتوب که در آن به آلوئه ورا اشاره شده است متعلق به چهار هزار سال پیش از میلاد مسیح است و در غارنوشته ها و کنده کاری های روی ظروف در معابد باستانی مصر کشف شده است. در افسانه های به جای مانده از مصر باستان آمده است که آلوئه گیاهی چنان گرامی بوده که افراد برای حضور در مراسم پس از مرگ یک فرعون باید تحفه ای از برگ های آلوئه ورا تقدیم می کردند.داستان هایی نیز درباره استفاده کلئوپاترا از آلوئه ورا، عسل و شیر برای حفظ زیبایی افسانه ای شان گفته می شود.کلئوپاترا ملکه مصر پوست خود را هر روزه با آن ماساژ می داد که از شر آفتاب مصر در امان باشد وحتی مصریان آنرا برای مومیائی مردگان خود بکار می بردند .در کتاب مقدس نام این گیاه به کرات آمده است . اما مصریان باستان تنها ملتى نبودند که آلوئه ورا را مى شناختند براساس منابع قدیمى ارسطو یکى از طرفداران بسیار معتقد خواص آلوئه ورا بوده است.او رایزن الکساندر کبیر نیز بوده است.قدر و ارزشی که او برای آلوئه ورا قائل بود چنان بوده است که در سال ۳۳۳ قبل از میلاد الکساندر را متقاعد کرد جزیره سوکوترا در اقیانوس هند را تصرف کند. این جزیره به دلیل رویش آلوئه در آن شهرت داشت و در آن زمان برای درمان زخم های سربازان در سپاه الکساندر از آلوئه ورا استفاده می شد.

گونه شناسی:
گیاه «آلوئه ورا»گیاهی است که به طور عمده در مناطق خشک رشد می کند. آلوئه ورا با اینکه به خانواده زنبق تعلق دارد اما در ظاهر شباهت بسیار زیادی به کاکتوس دارد.در بین بیش از ۲۴۰ گونه آلوئه ورا چهار نمونه آلوئه ورا تشخیص داده شده که دارای ارزش غذایی هستند.

نام آلوئه ورا در لغت به معنای «ماده تلخ درخشان» که از کلمه عربی «آلوئه» گرفته شده است. آلوئه از خانواده سوسن است این گیاه با ظاهری شبیه به کاکتوس، گیاهی دائمی، گوشتی و آبدار است که حداکثر حدود دو متر ارتفاع دارد با برگ های پهن تیغ دار. اگر تیغ هایی را که در لبه برگ ها قرار دارند جدا کنیم از جای خالی آنها


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم اسفند 1389ساعت 6:10 بعد از ظهر  توسط امير  | 

تومور انسان نما در شکم جوان کرمانی

جوان 22 ساله اي كه وجود توده شكمي از شش ماهگي در تاريخچه بيماري او بوده به دليل علامت دار نبودن اين توده ، خانواده وي تاكنون اقدام به درمان اين جوان نكرده بودند.
توسط جراحان در يك پديده نادر يك تومور انسان نما از شكم پسر جواني در بيمارستان شهيد باهنر كرمان خارج شد.
   
يكي از دستياران پزشك جراحي كننده اين جوان روز يكشنبه در گفت و گوي اختصاص با ايرنا گفت: جوان 22 ساله اي كه وجود توده شكمي از شش ماهگي در تاريخچه بيماري او بوده به دليل علامت دار نبودن اين توده ، خانواده وي تاكنون اقدام به درمان اين جوان نكرده بودند.

دكتر 'مير حسين حسيني هوشيار' افزود: توده درون شكم اين فرد همزمان با رشد جسمي وي ، بزرگ شده و كاملا در قسمت قدام شكم بيمار برجسته شده بود.

وي ادامه داد: در روز گذشته قبل از پذيرش، بيمار علائمي به صورت تهوع و استفراغ و عدم تحمل غذا به دليل اثر فشار اين توده بر معده و روده ها داشته كه توسط دكتر زينلي نژاد در بيمارستان باهنر بستري شد.

وي اظهار داشت: پس از سي تي اسكن توده به طور كامل از شكم بيمار خارج شد و توده را كه باز كرديم يك تومور تراتمي بود كه بيشتر شبيه يك جنين مرده انسان درآمده بود.

دكتر هوشيار گفت: معمولا بافت هاي انساني از سه رده جنيني تشكيل مي شود و در اين قبيل توده ها ممكن است دندان، ناخن، مو، پوست ديده شود.

وي ادامه داد: در اين توده نادر شكل توده تومور شكل جنين انسان به خودش گرفته بود كه اسكلت جمجمه و ستون فقرات در آن رشد كرده است.

وي گفت: در حال حاضر وضعيت عمومي بيمار خوب است و مشكلي ندارد.

وي اظهار داشت: براي انجام اين عمل جراحي تيم جراحي به سرپرستي دكتر حميد زينلي نژاد و دستياران مير حسن حسيني هوشيار و مهران مسلمي فعاليت داشتند.

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم بهمن 1389ساعت 7:23 بعد از ظهر  توسط امير  | 

نان برشته نخوريد

عوارض عصبي اين سم شامل اختلال در هوشياري، ضعف، تحريك‌پذيري و تغييرات رفتاري است. اختلالات باروري همچون تغيير در رفتارهاي جنسي، ناباروري و سقط، تحريك و قرمزي پوست و چشم‌ها از ديگر عوارض آكريلاميد است.

جام جم آنلاين: يكي از موضوعاتي كه اين روزها بحث داغ اكثر رسانه‌هاي روز كشورهاي اروپايي و آمريكايي شده است «ترس از آكريلاميد» است. آكريلاميد يك ماده اسيدي سرطان‌زاست كه هنگام سوختن، برشته شدن يا پختن مواد كربوهيدراتي غلات در درجه حرارت بالا در محصولاتي چون نان، بيسكويت، كلوچه، برنج و سيب‌زميني ايجاد مي‌شود.

طبق پژوهش دانشمندان، آكريلاميد در مقايسه با ديگر مواد سمي شناخته شده در غذاهاي مختلف مي‌تواند براي انسان‌ها تا 100 برابر خطرناك‌تر باشد. مقدار اين ماده در سيب‌زميني سرخ شده و چيپس بيشتر است، اما در كشور ما بيشترين نگراني از حجم توليد و مصرف آكريلاميد در نان است.

آكريلاميد در نان زماني خود را نمايان مي‌كند كه نان بر اثر حرارت زياد و مستقيم تغيير حالت داده و به رنگ قهوه‌اي يا سياه درآيد و اين مشكل اصلي نان‌هاي مصرفي ماست كه اغلب به صورت سنتي در تنور تهيه و در حرارت زياد و مستقيم پخته مي‌شوند.

مشكل ديگر برخي تنورهاي نانوايي آن است كه به علت نياز به تعمير يا عدم نظافت ديواره تنور از خمير به جاي مانده از پخت قبلي، سطح زيرين نان‌هاي جديد سوخته و سمي مي‌شوند يا آن كه به دليل عدم تنظيم حرارت تنور قسمت‌هايي از نان سوخته و لكه‌هاي سياه‌رنگي پديدار مي‌شود كه متاسفانه به دليل عدم آگاهي مصرف‌كنندگان به وجود تركيبات خطرناك آكريلاميدي در نان سوخته، اين قسمت‌ها نيز مصرف مي‌شود.

از طرف ديگر برخي افراد هم هستند كه براي ماندگاري بيشتر، طعم مطلوب‌تر يا براي بيماران ديابتي خود سفارش نان‌هاي برشته مي‌دهند؛ اما بايد بدانيم مصرف نان‌هاي برشته‌اي كه رنگ آنها متمايل به قهوه‌اي شده و ظاهري مطلوب و خشك و طعمي لذيذ دارند و همچنين مصرف قسمت‌هاي سوخته نان‌ها هر چند كوچك و ناچيز، مي‌تواند به ميزان زيادي سم خطرناك آكريلاميد را وارد بدن مصرف‌كننده نمايد.

اين ماده سمي به محض ورود به بدن تجزيه شده و ماده‌اي توليد مي‌كند كه مي‌تواند با اثر روي
DNA و ايجاد جهش در ژن‌ها موجب بروز سرطان، انواع عفونت‌ها، آسيب به سيستم ايمني و عصبي شود.

عوارض عصبي اين سم شامل اختلال در هوشياري، ضعف، تحريك‌پذيري و تغييرات رفتاري است. اختلالات باروري همچون تغيير در رفتارهاي جنسي، ناباروري و سقط، تحريك و قرمزي پوست و چشم‌ها از ديگر عوارض آكريلاميد است.

اين سم به دليل آن‌كه در درازمدت تاثيرات مخرب خود را بر سلامت مصرف‌كننده برجاي مي‌گذارد، كمتر مورد توجه بوده و متاسفانه آزمايشات عادي و مداومي در اين زمينه روي مواد غذايي كربوهيدراتي از جمله نان‌ها انجام نمي‌شود. بنابر اين بهتر است در كشور ما نيز به دليل آن‌كه نان درصد زيادي از سهم غذايي روزانه افراد را به خود اختصاص مي‌دهد به اين موضوع بيشتر پرداخته شود.

توصيه‌ها

- سلامت خود را فداي طعم لذيذ نان‌هاي برشته نكنيد و اگر قصد خريد نان‌هاي نازك برشته‌شده‌اي را داريد كه حاوي زيره، كنجد، تخمه و ... هستند آنهايي را كه رنگ روشن داشته و در اصطلاح برشته نشده هستند انتخاب كنيد.

- از تُست كردن نان اجتناب كنيد و در صورت ضرورت نان را در درجه حرارت كم و به مدت كوتاه تُست كنيد.

- در تركيب سوسيس جهت ايجاد بافت مطلوب از مواد پركننده‌اي چون آرد و نشاسته استفاده مي‌شود. اين مواد هنگام سرخ شدن سوسيس در روغن منجر به پف كردن و قهوه‌اي شدن آن مي‌شوند كه اين ويژگي، محصول را بسيار خوش‌طعم و خوش‌ظاهر مي‌كند. اما بايد بدانيد قهوه‌اي شدن بيش از حد كه در نتيجه سوختن تركيبات كربوهيدراتي سوسيس است مي‌تواند منجر به افزايش ميزان آكريلاميد محصول شود.

- براي پختن كيك و پيتزا در سيني فر از كاغذ مخصوص استفاده كنيد.

- از برشته شدن نان حاشيه پيتزا بشدت اجتناب ورزيد و در صورت برشته شدن حاشيه آن را دور بيندازيد.

- براي تهيه ته‌ديگ از نان و سيب‌زميني استفاده نكنيد.

- براي خريد نان سوخاري آنهايي را كه رنگ روشن دارند انتخاب كنيد و از مصرف بيسكويت و كلوچه‌هايي كه سطح زيرين آنها سوخته است، بپرهيزيد.
+ نوشته شده در  دوشنبه چهارم بهمن 1389ساعت 8:48 بعد از ظهر  توسط امير  | 

مصرف جگر براي بيماران قلبي مضر است

فارس: يك متخصص تغذيه گفت: كلسترول جگر سياه بسيار بالاست و براي افرادي كه دچار بيماري‌هاي قلبي و عروقي هستند، مضر است.

مسعود كيمياگر افزود: جگر سفيد به عنوان يك ماده خوراكي و ارزشمند تلقي نمي‌شود. جگر سفيد همان شش و ريه گوسفند است كه ماده مغذي نيست و هضم آن بسيار مشكل است.

وي گفت: ولي جگر سياه بر خلاف جگر سفيد منبع غذايي ارزشمندي است، به دليل اينكه محل ذخيره ويتامين‌ها و املاح معدني است و سرشار از آهن، ويتامين‌هاي گروه B، روي و ويتامين A است.

كيمياگر گفت: جگر خونساز است ولي كلسترول آن بسيار بالاست، به طوري كه هر 100 گرم جگر سياه 150 ميلي‌گرم كلسترول دارد.كلسترول موجود در آن براي افرادي كه دچار بيماري‌هاي قلبي و عروقي هستند مفيد نيست.

وي افزود: جگر سياه ماده غذايي نيست كه بتوان هر روز از آن مصرف كرد و مي‌توان هفته‌اي يك بار جگر سياه را مصرف كرد.

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم دی 1389ساعت 7:49 بعد از ظهر  توسط امير  | 

مصرف زياد گوشت قرمز براي زنان خطرناك است


پزشكان با بررسي بيش از 30 هزار زن سوئدي هشدار دادند كه خوردن مقادير زياد گوشت قرمز خطر بروز سكته مغزي را در زنان تشديد مي‌كند.

به گزارش ايسنا، اين پزشكان مي‌گويند زناني كه روزانه حداقل 102 گرم گوشت قرمز مصرف مي‌كنند، 40 درصد بيشتر در معرض خطر سكته مغزي بر اثر مسدود شدن جريان خون در عروق مغزي‌شان هستند. از سوي ديگر زناني كه كمتر از 25 گرم در روز گوشت مي‌خورند در معرض اين خطر نيستند.

به گزارش روزنامه ساندي تايمز، رژيم غذايي حاوي مقادير زياد گوشت قرمز با بروز چندين بيماري مهم و خطرناك از جمله سرطانهاي خاص، افزايش فشار خون و بيماريهاي قلبي مرتبط است.

دكتر سوزان لارسون متخصص انستيتو كارولينسكا در استكهلم و دستيارانش با بررسي روي 34 هزار و 670 زن 39 تا 73 ساله به نتايج فوق دست يافتند. تمام اين افراد در آغاز آزمايشات كه از سال 1997 شروع شد عاري از هرگونه مشكل قلبي و عروقي بو

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم دی 1389ساعت 7:49 بعد از ظهر  توسط امير  | 

ارتباط بین خلاقیت و شاد بودن

آیا می دانید چه رابطه ای ممکن است بین شاد بودن یک شخص و خلاقیت او وجود داشته باشد ؟
شاد بودن، خلاقیت شما را تقویت می‌کند

به طور کلی خلق مثبت و شاد، ‌خلاقیت انسان را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند که با دقت‌تر و انعطاف پذیرتر مشکلات و مسائل خود را حل کنید.

ایسنا نوشت: آیا هرگز به این فکر افتاده‌اید که چرا برخی افراد در بین ساعات کاری، مدت کوتاهی را به تماشای کلیپ‌های کمدی و خنده‌دار اختصاص می‌دهند؟

 ‌روانشناسان می‌گویند: این افراد در واقع قصد دارند با بهبود روحیه خود و شاد شدن، خلاقانه‌تر بیاندیشند.

این بار دکتر روبی نادلر، فارغ التحصیل دانشگاه وسترن اونتاریو در بررسی‌های خود این باور را تایید کرده و اظهار داشت: به طور کلی خلق مثبت و شاد، ‌خلاقیت انسان را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند که با دقت‌تر و انعطاف پذیرتر مشکلات و مسائل خود را حل کنید.

به گزارش شبکه خبری سی بی اس نیوز،‌ دکتر نادلر و دستیاران وی با تغییر دادن و دستکاری روحیه و خلق گروهی از شرکت کنندگان در آزمایشات به این نتایج دست یافتند. آنها با استفاده از کلیپ‌های موسیقی و ویدئویی، خلق افراد را تغییر دادند و در نهایت متوجه شدند که شرکت کنندگان شادتر در یادگیری و الگوبرداری خیلی بهتر و خلاقانه‌تر از داوطلبان افسرده و غمگین عمل می‌کردند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی 1389ساعت 6:49 بعد از ظهر  توسط امير  | 

علائم وسواس داشتن

علائم وسواس داشتن
اگر حتی یكی از اعضای خانواده هم دچار وسواس باشد یا بقیه تحت تاثیر او در فشار هستند یا این كه او تحت انتقادهای بقیه آزار می‌بیند.

در واقع وسواس از اختلالات اضطرابی است كه شكل‌های مختلفی هم دارد. این بیماری پیچیده و آزاردهنده‌ است و شخص را مجبور می‌كند تا رفتاری برخلاف میل و اراده انجام دهد و با آن كه می‌داند افكار و رفتارش بیهوده است ولی خود


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه شانزدهم دی 1389ساعت 6:48 بعد از ظهر  توسط امير  | 

وحشت داماد از صورت عروس خانم!

قدس: عروس‌خانم که می‌خواست با لایه‌برداری صورتش خود را برای جشن آماده کند به دردسر عجیبی افتاد.

این دختر جوان و 2 خواهرش با صورت باندپیچی شده به دادسرای جرائم پزشکی مراجعه کردند و خواستار تعقيب قضایی یک پزشک و همسر وی شدند.

چندی پیش 3 خواهر جوان به دادسرای جرائم پزشکی رفتند و ادعا کردند: چند روز دیگر عروسی خواهر کوچک‌ترمان است وقتی آرایشگر خانوادگی‌مان گفت برای اینکه چهره زیباتری داشته باشید بهتر است پوست صورتتان را لایه‌برداری کنید توصیه وی را پذیرفتیم و برای لایه‌برداری صورتمان به چندین آرایشگاه مراجعه کردیم ولی با مشورت دوستان و آشنایان به مطب یک‌پزشک پوست و مو رفتیم.

پزشک متخصص با دیدن پوست صورتمان چندین دارو و محلول داد و گفت 4 روز بعد برای لایه‌برداری به مطب برویم. روز آخر به مطب رفتیم. همسر پزشک معالج، جانشین شوهرش پشت میز نشسته بود و ادعا کرد همسرش به مسافرت خارج از کشور رفته است و در نبود پزشک متخصص وی کارهایش را انجام می‌دهد.

سارا را به اتاق لایه‌برداری هدایت کردند. از ترکیبی به نام فنول استفاده می‌کرد. خیلی دردناک بود برای آنکه آرام‌تر ‌شویم مسکن تزریق کردند. همه پوست‌مان پاکسازی شد، سپس ماده‌ای شیمیایی روی پوستمان مالید تا درون پوستمان نفوذ کند. پس از دقایقی صورتمان را باندپیچی کرد و همسر پزشک متخصص گفت که می‌توانیم پس از 2 روز صورتمان را باز کنیم. درد و سوزش شدیدی داشتیم نمی‌دانستیم هر جراحی کوچک زیبایی می‌تواند دردسرساز باشد.

پس از 2 روز نزد پزشک متخصص رفتیم تا باند صورتمان را باز کند ولی ناباورانه دیدیم که صورتمان قرمز و متورم شده است. هیچ نقطه‌ای از صورتمان مثل سابق روشن نبود. مویرگ‌های صورتمان پاره شده بود و خونریزی داشت.

این خواهران گفتند: برای آنکه در جشن عروسی زیباتر به نظر برسیم تن به این جراحی دادیم و هرگز تصور نمی‌کردیم پوستمان خراب شود.

خیلی ناراحت شدیم به همین خاطر نزد پزشک متخصص پوست دیگری رفتیم که متوجه شدیم در اثر استفاده زیاد از ترکیب فنول در لایه‌برداری، پوست صورتمان به سوختگی درجه 2 دچار شده است.

عروس خانم به دادیار گفت: هفته دیگر مراسم عروسی‌ام است همه دوستان و آشنایان را دعوت کرده‌ایم حالا من با این صورت چگونه می‌توانم تن به بهترین جشن زندگی‌ام بدهم.

وقتی شوهرم صورتم را دید بسیار وحشت کرد به همین خاطر مجبور شدیم مراسم عروسی را به تاریخ دیگری بیندازیم.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 9:58 قبل از ظهر  توسط امير  | 

پنجاه اشتباه در کاهش وزن

هر ساله افراد زیادی با پیروی از برنامه‌های غذایی موفق به کاهش وزن می‌گردند. حتماً تا به حال در مسیر زندگی خود به موانعی برخورده‌اید، موانعی که شما را از هدفتان دور می‌کنند.

در اینجا پنجاه اشتباه رایج را که مانع رسیدن شما به تندرستی و تناسب می‌شوند بازگو می‌کنیم:

۱/ شروع کردن هر برنامه غذایی که نمی‌توان سبک و شیوه آن را برای بقیه زندگی رعایت کرد.

۲/ تصور اینکه می توان مادام‌العمر هر روز سوپ کلم خورد.

۳/ حساسیت زیاد در محاسبه کالری غذاها.

۴/ وزن کردن خود بیش از یک بار در هفته.

۵/ ننوشیدن آب کافی.

۶/ نوشیدن نوشیدنیهای شیرین مثل شربت، نوشابه، آب‌میوه‌های آماده و…

۷/ خوردن نان و ماکارونی و سیب‌زمینی زیاد به جای غذاهای پروتئینی و گوشتهای بدون چربی و میوه‌جات و سبزیجات.

۸/ مصرف غذاهای آماده و کنسرو شده به جای غذاهای تازه.

۹/ از بین بردن خاصیت سبزیجات و میوه‌جات با پختن زیاده از حد آنها.

۱۰/ داشتن نگرش منفی و افکار نومیدانه.

۱۱/ سرزنش کردن دیگران به خاطر معایبشان.

۱۲/ زود قضاوت کردن.

۱۳/ نداشتن برنامه.

۱۴/ آگاهی نداشتن به محاسن و معایب تغذیه‌ای آنچه می‌خورند.

۱۵/ خوردن آخرین لقمه‌ها حتی بعد از سیر شدن.

۱۶/ بعد از کنار کشیدن دوباره سر سفره برگشتن.

۱۷/ تا خرخره خوردن در رستورانهایی که هر کس می‌تواند هر چقدر خواست بخورد.

۱۸/ صبحانه نخوردن.

۱۹/ گرسنه ماندن در تمام طول روز با این فکر که این تنها راه لاغر شدن است.

۲۰/ بعد از ضعف و گرسنگی زیاد دلی از عزا در آوردن و فردا دوباره این کار را تکرار کردن.

۲۱/ این تصور که چاقی ارثی و ژنتیکی است.

۲۲/ باور نداشتن به این که می‌توانند تغییر کنند.

۲۳/ چاقی را یک ویژگی شخصیتی فرض کردن.

۲۴/ خود را بد قیافه دانستن.

۲۵/ هر روز را به کامل‌ترین شکل زندگی نکردن با این فکر که یک روز لاغر خواهند شد.

۲۶/ اتلاف وقت.

۲۷/ تمام نکردن کارهایی که شروع می‌کنند.

۲۸/ عقب انداختن کارهایی که نیازمند توجهند.

۲۹/ دلیل‌تراشی کردن.

۳۰/ از قرصها و پودرها و معجونهای لاغری انتظار معجزه داشتن.

۳۱/ به ورزش به چشم یک کار اجباری و تحمیلی نگاه کردن.

۳۲/ ورزش را بخشی اساسی از برنامه روزانه یا هفتگی در نظر نگرفتن.

۳۳/ فرو غلتیدن در کام الکل.

۳۴/ تماشای ورزش به جای شرکت در برنامه‌های ورزشی.

۳۵/ تماشای تلویزیون بیشتر از یک ساعت در روز.

۳۶/ وقت کافی صرف بهداشت فردی و یا ظاهر خود نکردن.

۳۷/ بالا نبردن اطلاعات و آگاهیهای خود با مطالعه منظم.

۳۸/ تسلیم شدن وپذیرفتن چاقی.

۳۹/ خوردن باقیمانده بشقاب دیگران موقع شستن ظرفها.

۴۰/ چشیدن وخوردن غذاها موقع آشپزی.

۴۱/ پختن کیک وشیرینی وکلوچه در روزهایی غیر از تعطیلات.

۴۲/ شیرینی یا شکلات برای مهمانها کنار گذاشتن و خود به سراغ آن رفتن.

۴۳/ خریدن هله‌هوله برای بچّه‌ها وخود از آن خوردن.

۴۴/ نخوردن سبزی و سالاد و میوه با هر وعده غذایی.

۴۵/ بیشتر حجم وعده‌های غذایی را به غذاهای نشاسته‌ای اختصاص دادن.

۴۶/ این فکر که رژیم گرفتن و نه تغییر کامل سبک زندگی منجر به کاهش وزن پایدار خواهد شد.

۴۷/ یک سبک زندگی سالم را برای خود مجسم نکردن.

۴۸/ مصرف نکردن ویتامینها و مکملهای غذایی مناسب.

۴۹/ خوردن بیش از حد غذاهای آماده مثل ساندویچ و پیتزا.

۵۰/ منتظر فردا ماندن به جای همین حالا برای شروع!

اگر هر کدام از این اشتباهات را مرتکب می‌شوید همین حالا زمان تغییر است. کمی فکر کنید… آیا با این تصمیم چیزی را از دست خواهید داد؟

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 9:42 قبل از ظهر  توسط امير  | 

برای جوان ماندن سلول‌هاي بدن هویج بخورید

فارس: يك متخصص تغذيه گفت: هويج در جوان ماندن و برقراري ارتباط بين سلول‌ها نقش مهمي برعهده دارد و ديابتي‌ها بدون هيچ نگراني، مي‌توانند از آن استفاده كنند.

مسعود كيمياگر افزود: هويج يكي از سبزي‌هاي ريشه‌اي است و سرشار از بتاكاروتن (پيش‌ساز ويتامين ‌A) است وگياهي 2ساله معمولاً به رنگ نارنجي، سفيد يا مخلوطي از قرمز و سفيد است.

وي گفت: كاروتن، بتاكاروتن، آلفا كاروتن، ليكوپن، لوتئين، زئازانتين در هويج وجود دارد. در گذشته هويج را به دليل داشتن بتاكاروتن مصرف مي‌كردند ولي هويج در جوان ماندن سلول‌ها برقراري ارتباط بين سلول‌ها نقش مهمي برعهده دارد.

اين متخصص تغذيه افزود: هويج سرشار از فيبر است و 3 تا 7 درصد قند دارد. قند هويج نسبت به سبزي‌ها بالا است و نسبت به ميوه‌ها پايين است. هويج منبعي غني از فيبر خوراكي، آنتي‌اكسيدان‌ها و مواد معدني است.

كيمياگر گفت: ديابتي‌ها مي‌توانند از هويج استفاده كنند. آب هويج و آب ميوه‌ها را براي ديابتي‌ها توصيه نمي‌كنيم. هويج جزو سبزي‌هاي مفيد است و براي سلامت بدن از اهميت زيادي برخوردار است.

وي افزود: هويج يك سبزي ريشه‌دار است كه مي‌توان آن را خام يا خردشده يا رنده‌شده در سالاد خورد و بيشتر در پخت سوپ‌ها و خورش‌ها كاربرد دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم آذر 1389ساعت 7:11 قبل از ظهر  توسط امير  | 

حدس بزنید سلاح دفاعی قورباغه چیست؟

 قورباغه‌ها برای استفاده از مثانه به عنوان ذخیره آب در زمان خشکی معروفند،‌ اما مثانه آن‌ها قابلیت منحصر به فرد دیگری هم دارد: بلعیدن اشیای خارجی و بیرون انداختن آن‌ها،‌ بدون این که به بدن آسیبی برسد.

قورباغه‌هایی که در مناطق خشک و صحرایی زندگی می‌کنند، روشی انحصاری برای ذخیره آب در مواقع خشکی دارند: مثانه! آن‌ها معروفند به این که مقادیر زیادی آب را درون مثانه خود ذخیره می‌کنند تا بتوانند تا بارندگی بعدی یا پیدا کردن آب دوام بیاورند. اما به نظر می‌رسد این تنها قابلیت ویژه مثانه قورباغه‌ها نیست.

به گزارش دیسکاوری، محققین دانشگاه چارلز داروین واقع در منطقه شمالی،‌ متوجه شده‌اند که قورباغه‌ها به روشی خاص،‌ خود را از شر اشیای خارجی خلاص می‌کنند. آن‌ها در بدن قورباغه‌های درختی و وزغ‌هایی که به وزغ عصا معروف هستند،‌ ناقل‌های رادیویی کار گذاشتند.

اما تنها بعد از 9 روز متوجه شدند که قورباغه‌های درختی ناقل‌های رادیویی را به طرز اسرارآمیزی به طور کل از بدن خود خارج کرده‌اند و وزغ‌های عصا هم ناقل‌ رادیویی را به درون مثانه خود فرستاده‌اند.

تریسی،‌ یکی از محققین این مطالعه می‌گوید: «به نظر می‌رسد که قورباغه‌ها روشی انحصاری برای مواجهه با اشیای خارجی و بیرون انداختن آن‌ها دارند. اما موجودات دیگر مانند مارها و ماهی‌ها و حتی در مواردی انسان‌ها، از راه پوست و یا روده، اشیای خارجی را دفع می‌کنند».

این که یک قورباغه 8 سانتیمتری بتواند یک ناقل 2 سانتیمتری را که درون بدنش قرار گرفته راهی مثانه‌اش کند،‌ محققین را متعجب ساخته است. یکی از محققین می‌نویسد: «اولش که می‌خواستیم ناقل‌ها را درون بدن قورباغه‌ها بگذاریم، ‌فکر می‌کردیم چه عمل وحشتناکی، ‌اما وقتی دیدیم چه اتفاقی افتاد، ‌فقط به این فکر می‌کردیم که ‌این واقعا متفاوت است».

بررسی‌های بیشتر نشان می‌دهد که با ورود جسم خارجی،‌ بافت مثانه گسترش می‌یابد و اطراف آن را احاطه می‌کند. در نهایت هم مانند یک بسته‌بندی، جسم خارجی را به درون مثانه می‌کشاند.

اما چرا قورباغه‌ها باید اصلا چنین قابلیتی داشته باشند؟ شاید چون آن‌ها حشرات را زنده می‌خورند و ممکن است حشره به بافت‌های درونی بدنشان آسیب برساند. یا شاید چون قورباغه‌ها جهنده هستد و در هر پرش ممکن است با زمین برخورد کنند و اشیای خارجی از پوست نازکشان عبور کند و به درون بدنشان برود. یافتن جواب دقیق این سوال،‌ نیاز به مطالعات بیشتری دارد.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 3:48 بعد از ظهر  توسط امير  | 

يك روش ساده براي كاهش خطر ابتلا به سرطان

پزشكان انگليسي به تازگي ادعا كرده‌اند كه قرص ساده آسپرين مي‌تواند تا 20 درصد خطر ابتلا به سرطان را كاهش دهد.

به گزارش ايسنا، اين يافته در مجله پزشكي "لانست" منتشر شده است.

در اين مطالعات بيش از 25 هزار شركت كننده طي دو دهه تحت آزمايش قرار داشتند و متخصصان دريافتند در افرادي كه آسپرين مصرف مي‌كنند خطر ابتلا به سرطان 20 درصد كاهش مي‌يابد كه رقم قابل توجهي به لحاظ مدارك پزشكي محسوب مي‌شود.

اين متخصصان هم چنين متوجه شدند كه آسپرين بيش از همه و در كاهش و يا حتي پيشگيري از خطر بروز سرطان‌هاي دستگاه گوارش به ويژه سرطان روده مفيد است. به علاوه در پيشگيري از سرطان‌هاي ريه و مري هم نقش دارد.

به گزارش شبكه خبري سي بي اس دكتر آلن ارسلان، استاديار طب مامايي، گزارش و محيط زيست در مركز پزشكي لانگون در دانشگاه نيويورك در اين باره متذكر شد: اگر فردي به طور منظم دوز پاييني از اين قرص را مصرف كند احتمال مرگ ناشي از سرطان‌ها در وي كاهش خواهد يافت.

دكتر پيتر روتول در دانشگاه آكسفورد هم در اين رابطه گفت: سلول‌ها مكانيسم خاصي دارند كه به واسطه آن مشكلات ايجاد شده در اطراف خود را تشخيص داده و براي بازسازي خود اقدام مي‌كنند. آسپرين در واقع اين گونه مكانيسم‌ها را در بدن تقويت مي‌كند.

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم آذر 1389ساعت 7:33 بعد از ظهر  توسط امير  | 

چه ميوه هايي چربي سوزند؟

آريا: بعضي از ميوه ها قند دارند و باعث چاقي مي شوند و بعضي ديگر بالعکس لاغر مي کنند اما آيا تا کنون درباره ميوه هايي که چربي را بسوزانند شنيده ايد و اين ميوه ها را مي شناسيد؟

يک سري مواد غذايي وجود دارد که به نام " غذاهايي با کالري منفي " (NEGATIVE CALORIE FOODS) معروف هستند، اين مواد غذايي نسبت به ساير مواد، انرژي بيشتري براي هضم خود نياز دارند، يعني بدن انرژي بيشتري براي هضم آنها مي سوزاند و در عين حال بدن نمي تواند کالري زيادي از آنها براي خود ذخيره کند، پس علاوه بر اينکه باعث سوخت چربي ها مي شوند، کمتر به چربي تبديل شده و ذخيره مي شوند.

مواد غذايي داراي چربي،پروتئين،کربوهيدرات،کالري،ويتامين و املاح هستند، ويتامين ها،بافت هاي بدن را تحريک مي کنند تا آنزيم توليد کنند که اين آنزيم ها باعث تجزيه و مصرف انرژي موجود در غذاها مي شوند، بنابراين غذاهايي با کالري منفي، غذاهاي غني از ويتامين و املاح هستند که نه تنها باعث مصرف انرژي حاصل از خود مي شوند،بلکه انرژي اضافي موجود در طي عمل هضم را مصرف مي کنند که البته مصرف اينگونه مواد غذايي زماني در کاهش وزن مؤثر است که غذاهاي پُرکالري و فاقد مواد مغذي مثل انواع تنقلات، چيپس و ... را مصرف نکنيد.

مواد غذايي با کالري منفي (NEGATIVE CALORIE FOODS) ياچربي سوز شامل انواع مختلفي از ميوه ها و سبزي ها است که شامل مواد غذايي زير مي باشد:

از سبزي ها:

مارچوبه – چغندر – کلم – کلم بروکلي – هويج - گل کلم – کرفس – کاسني – فلفل قرمز – خيار – شاهي – سير – لوبيا سبز – کاهو – پياز – تربچه – اسفناج – شلغم و کدو سبز است.

از ميوه ها:

سيب – زغال اخته – طالبي و گرمک – گريپ فوروت – ليمو ترش – انبه – پرتقال – هلو – آناناس – تمشک – توت فرنگي – گوجه فرنگي – نارنگي و هندوانه است.

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم آذر 1389ساعت 7:32 بعد از ظهر  توسط امير  | 

((اعجازپزشکی قرآن))

پیش گفتار «یهدی بِهِ اللهُ مَنِ اتَّبَعَ رضوانُه سُبُلَ السَّلَم» خداوند هر که را از خشنودی او پیروی کند، به وسیله آن (کتاب) به راههای سلامت رهنمون می شود. آنچه پیش رو دارید تلاشی است اندک در ادراک ، گوشه ای از جهان دانش نهفته در قرآن، این معجزه الهی ، و احادیث هزار نکته پیامبر اکرم و ائمه اطهار(ع).آیات گرد آمده در این مجموعه به نحوه و چگونگی تغذیه صحیح و گیاهان و خوراکی هایی اشاره دارد که خداوند فواید بسیاری در آنها نهاده است، تا نسل بشر از آن بهره مند گردند و دانستن آن، این نکته را به تمام پزشکان مسلمان امروز و فردا یادآور می شود که، خداوند اولین و آخرین طبیب جهانیان است. آنچنانکه قرآن کریم از ابراهیم خلیل (ع) نقل می کند که فرمود: « و إذا مَرَضتُ فَهو یشفین» و چون بیمار شوم او (خداوند) شفایم می دهد.خداوند در نظام آفرینش برای هر دردی دوایی آفرید و خود نیز خواص درمانی را در دارو نهاد و به انسان استعداد شناخت دردها و داروها و چگونگی درمان آنها را عنایت فرمود و بدین سان بود که او را مظهر نام های طبیب و شافی خود قرار داد . همچنانکه پیامبران الهی نیز مظاهر این نام های مقدس اند. امام علی(ع) در توصیف پیامبر خدا می فرماید: طبیبی بود که طبابت را بر بالین بیماران می برد، مرهم را درست بر جایی که باید می نهاد و در آن جا که بایسته بود داغ می نهاد و از این رو وجود مبارکش را طبیب دوّار می نامیدند. پس انسان می تواند با بهره مندی از این نسخه های الهی به سلامت و سعادت دست یابد. امید است این اندک مورد قبول درگاهش واقع شده و اساتید و پیشکسوتان این عرصه خطاهای آن را به دیده اغماض بنگرند . 


 
آیه 23 سوره عبسفَلیَنظُرَ الاِنسانُ الی طَعامِهِ «آدمی باید به قوت و غذای خود به چشم خرد بیندیشد.» این آیه را می توان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:54 قبل از ظهر  توسط امير  | 

علت و درمان بیماری ام اس MS : { مرنج و مرنجان}

علت و درمان بیماری ام اس MS :  { مرنج و مرنجان}

اَعوذ بِالله مِن نفسی

 چرا معمولا بچه ها بیماری ام اس نمی گیرند؟!!

چرا بیماری ام اس واگیردار نیست؟!!

چرا علم پزشکی غربی و شیمیائی قادر به درمان بیماری ام اس نیست؟!!

چرا لحن بیان و نوع تن صدای بیماران ام اس مشابه هم است؟؟

چرا بیماران ام اس تمام جملات خود را با ضمیر " من " شروع می کنند.

راز این بیماری در آمدن پلنگ در نوک قله کوه برای گرفتن ماه است.(تصویر بالا)

زیرا:

عوامل بیماری ام اس به سه  دلیل عمده تقسیم می شود: 

1- اخلاق!                  2- تغذیه!                   3- عدم سرماخوردگی!

۱- اخلاق: (بیش از  ۷۰ ٪ علت )

این بیماران دارای اخلاق خاصی هستند و مشترک. اخلاقی که انسان را از حالت معمولی خارج می کند. و به یک موجود ویژه تبدیل می کند. این اشخاص دچار خصلت خود تاییدی شده اند. یعنی زندگی می کنند تا مورد تایید دیگران واقع شوند . تکیه کلام آنها این است. آبروی من - آبروی من - آبروی من...

و تکیه کلام او من - بچه من - کتاب من - تلفن همراه من - منم - من خودم -  ...... من منم -من دوستندارم ...

-زندگی می کند، اما نه برای زندگی ، بلکه برای دیگران و خود نمائی و آبرو و خود تاییدی.

- نظافت می کند اما نه برای نظافت، برای اینکه دیگران تاییدش کنند.

- درس می خواند ، نه برای خود و ارتقای خود. بلکه برای تایید شدن از طرف دیگران و حفظ آبرو.

- کار - آرایش - بچه - تلوزیون - ماشین - شوهر - میهمانی - میزبانی - خرید کفش - لباس - خانه - مدرسه - همه  و همه برای آبرو و خود تاییدی  می باشد.(مثلا روزی چند بار تلوزیون را تمییز می کند. برای حفظ آبرو!!)

- انتظار هیچ گونه انتقاد و یا حتی پیشنهاد را ندارند. و اطرافیان باید فقط تعریف کنند.

- از اقوام دوری می کنند ، چرا که از آنان خوشنود نیست. با یکی از اقوام نزدیک خود قهر می باشد زیرا دو سال پیش . ده سال پیش . در یک مورد به او ایراد گرفته و عیب او را گفته است. در صورتی که او خود را فرشته خدا می داند که هیچ عیبی ندارد.!!

-اگر مهمانی برای او برسد. زمین را به آسمان می دوزد که نکند آبروی او برود و اگر سه رقم میوه در منزل داشت آبروی او رفته است که چرا موز ندارد. چرا یکی از کاردهای پذیرائی او یک رنگ نیست. آبرو- آبرو - آبرو....

لذا کم کم دوستان و اقوام و نزدیکان  و خواهر و برادر و پدر و مادر از او دوری می کنند. در ظاهر سلام گرمی دارند . ولی مواظب هستند. تا این موجود خارق العاده را نگران نکنند.!

سپس کم کم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:38 قبل از ظهر  توسط امير  | 

درباره درمان انواع سرطان ها - تومورها - توده ها - کیست ها

۱- هر شخص داراي سلول هاي سرطاني در بدن خود است. اين سلولهاي سرطاني در آزمايشهاي استاندارد خود را نشان نمي دهند تا آنکه به مقدار چند ميليارد سلول افزايش يابند. زماني که پزشکان  به اشخاص مبتلا به سرطان اعلام مي کنند که ديگر در بدن آنها سلول سرطاني وجود ندارد، اين حالت فقط بدان معناست که آزمايشها ديگر قادر به رديابي و پيدا کردن سلولهاي سرطاني نيست زيرا آن سلول ها به مقدار قابل رد يابي شدن در بدن  وجود ندارند.

۲ – سلولهاي سرطاني بين شش تا ده مرتبه در دوره زندگي يک انسان پيدا مي شوند. به اعتقاد متخصصان در بدن هر فرد سالم روزانه سه هزار سلول سرطاني توليد مي شود اما سيستم ايمني بدن افراد از توسعه اين سلولها در بدن جلوگيري مي کند.

3 – زماني که سيستم ايمني انسان قوي باشد سلولهاي سرطاني از بين مي روند و از ايجاد تومور سرطاني جلوگيري مي شود. 

۴-  زماني که شخص بيماري سرطان دارد نشانه آنست که وي داراي کاستيهاي تغذيه اي شده است . اين کاستي ممکن است منشاء ژنتيک، محيطي، غذا ها و عواملي در شيوه زندگي باشد.

۵ - براي غلبه بر کاستي هاي متعدد تغذيه اي ، تغيير در رژيم غذايي شامل اضافه کردن بعضي مخلفات غذا  ، سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند.

6 – شيمي درماني ضمن آنکه باعث مسموم کردن فوري سلول هاي سرطان است که سريع رشد مي کند، سلول هاي سالم بدن در مغز استخوان و ديواره روده ها و غيره  را که سريع رشد مي کند نيز از بين مي برد و مي تواند سبب ضايعه عضو بدن مثل کبد، کليه ها و قلب و ريه ها و غيره شود.

۷-  پرتوگيري ضمن آنکه سلولهاي سرطاني را نابود مي کند، سلولهاي سالم را نيز مي سوزاند، ضايع مي کند و باعث تخريب آنها مي شود. 
 

8 - درمان اوليه با شيمي درماني و پرتو درماني غالبا اندازه تومور را کاهش مي دهد. بااين وصف شيمي درماني و پرتودرماني درازمدت به نابودي بيشتر تومور منتج نمي شود.

9 - زماني که بدن تحت تاثير مسموميت ناشي از شيمي درماني و پرتودرماني قرار مي گيرد سيستم ايمني در معرض خطر و نابودي واقع مي شود بنابر اين شخص ممکن است مقاومت خود را در برابر انواع مختلف عفونتها و پيچيدگيهاي ناشي از آن از دست بدهد.    

10 - شيمي درماني و پرتو درماني مي تواند باعث جهش ژنتيکي سلولهاي سرطاني گردد و مقاوم و پايدار شود و نابود کردن آن مشکل خواهد شد .جراحي مي تواند باعث گسترش سلول هاي سرطاني به ديگر نقاط بدن شود.   

۱۱-  يک راه موثر مبارزه با سرطان غذا نرساندن به سلولهاي سرطاني است . عدم رساندن مواد غذايي مورد نياز سلول براي جلوگيري از افزايش و چند برابر شدن تعداد سلولها است .   

 سلولهاي سرطاني از چه موادي تغذيه مي شوند؟   

۱۲- قند تغذيه کننده سرطان است. با قطع مصرف قند يک عامل مهم تامين غذا براي سلولهاي سرطاني قطع مي شود . جانشين هاي قند نظير NutraSweet  ، Equal ، Spoonful و غيره با Aspartame ساخته مي شود و زيان آور است. يک جانشين طبيعي بهتر عسل طبیعی و یا انواع شیره ها ( شیره خرما - شیره انگور- شیره کشمش) و یا عسل خرما،  ليکن مقدار مصرف آن بايد بسيار اندک باشد.

۱۳ - نمک سفره داراي افزودني شيميايي است که رنگ آنرا سفيد کند. جانشين بهتر نمک سفره،  نمک حاصل از آب دريا (نمک دریا) است.  

۱۴ – شير باعث مي شود که بدن بخصوص در سيستم گوارش (معده و روده ها ) مخاط درست کند. سرطان از مخاط تغذيه مي کند . با قطع مصرف شير(لبنیات) و جانشين کردن آن با شير سويا سلولهاي سرطاني در برابر بي تغذيگي قرار مي گيرند.  توصیه می شود از شربت بادام و شربت فندق و شربت پسته و شیرگردو استفاده شود( یعنی بادام + عسل+ آب یخ  ۵ دقیقه در دستگاه مخلوط کن ترکیب شود.)

۱۵ - سلولهاي سرطاني در محيط اسيدي مقاوم و پايدار مي شوند. غذاهائی با طبع سرد و یا میوه های ترش و یا رژيم مبتني بر گوشت اسيدي مي شود و  گوشت قرمز همچنين محتوي آنتي بيوتيکهاي دامي ، هورمون هاي رشد و انگل است که تماما بخصوص براي اشخاص مبتلا به سرطان آسيب رسان است . ( بدلیل اینکه در ایران گوشت مرغ  و ماهی نیز محتوی آنتی بیوتیک دامی و همچنین هورمون می باشد این بیماران باید بطور قطع از مصرف فرآورده حیوانی پرهیز کنند. و از پروتئین های گیاهی یعنی حبوبات بصورت پخته و یا جوانه زدن استفاده کنند. )

۱۶ - رژيم با 80% سبزيجات تازه و آب ميوه و بنشن(حبوبات)، دانه هاي نباتي ، آجيل ها و مقداري ميوه بدن را در محيط قليايي قرار مي دهد. از غذاهای پخته شده شامل بنشن حدود ۲۰٪ می تواند به بدن برسد. آنزيم هاي زنده در آب سبزيجات تازه به آساني جذب مي شود و ظرف 15 دقيقه به سطوح سلولي مي رسد تا سلولهاي سالم را رشد کافي دهد و تقويت کند. براي بدست آوردن آنزيم هاي زنده بمنظور ساختن سلول هاي سالم کوشش کنيد آب سبزيجات تازه ( بسياري از سبزيجات از جمله جوانه لوبيا ) مصرف کنيد و دو تا سه مرتبه در روز مقداري سبزيجات خام بخوريد. آنزيم ها در حرارت 40 درجه سانتيگراد از بين مي روند. 

۱۷ - ( خواص آلو: درمان سرطان و قندخون: http://www.persiandiet.com/html/index.php?name=News&file=article&sid=1666

 ۱۸ - علاوه بر آن، تمام غذاهای آماده شده ای که در آب پخته شده باشد و از آب آنها استفاده نشود، نیز بیشتر عناصر تغذیه ای لازم برای جلوگیری از سرطان را از دست می دهند. اما این قضیه فقط برای غذاهای آماده شده نیست، بلکه اگر هویج، سیب زمینی، بروکلی، اسفناج، لوبیا سبز و غیره را به این ترتیب بپزید، راه را برای ورود بیماری سرطان باز کرده اید.

۱۹ - از خوردن قهوه ، چاي و شکلات که داراي کافئين زياد است پرهيز کنيد. بهترين نوشيدني آب است. براي جلوگيري از ورود توکسين هاي معروف(مواد سمي ) و فلزات سنگين در آبهاي لوله کشي به بدن ، مصرف آب تصفيه شده يا فيلتر شده  مناسب است . از خوردن آبهاي تقطير شده پرهيز کنيد. و یا می توانید از آب جوشیده شده در سماور برنجی(مس+روی) استفاده کنید. وجود دو یون مس و روی برای تقویت سیستم فرماندهی مغز نیاز است. 

۲۰ - هضم پروتئين گوشت سخت است و نياز به مقدار زيادي آنزيم گوارشي دارد. گوشت هضم نشده که در روده ها باقي بماند فاسد مي شود و مسموميت ايجاد مي کند.

۲۱ - غذاهایی از قبیل، نان سفید، شکر، برنج سفید و دیگر تولیدات آنها، بیشتر عناصر تغذیه ای لازم برای جلوگیری از سرطان را از دست می دهند. یکی از مهم ترین این عناصر، عنصر کروم می باشد. امروزه مشخص شده است که این عنصر نقش ضد سرطانی دارد. کروم در مخمر آبجو، بروکلی، آب انگور ، برنج قهوه ای، تمام غلات،  ذرت،  سیب زمینی و قارچ یافت می شود.

۲۲ - ديواره هاي سلول سرطاني داراي پوشش پروتئين خشن است. با صرفنظر کردن از خوردن گوشت يا کمتر خوردن آن آنزيم بيشتري براي حمله به ديواره هاي پروتئيني سلول سرطان آزاد مي شود و به بدن امکان مي دهد سلول هاي سرطاني را از بين ببرد. 

 

۲۳ - لیست دیگر غذاهای مضر و زیان آور برای انسان:

 لبنیات صنعتی (ماست.دوغ.شیر.پنیر.کره...) - چای -  قهوه - نسکافه - شیرینجات قنادی( هرچیزی که شکر دارد) - سرخ کردنی - سس های صنعتی - گوجه فرنگی - رب گوجه - بادنجان - ترشیجات با سرکه صنعتی - غذاهای آماده و ساندویچی( سوسیس. کالباس. پیتزا . همبرگر و ... ) - ماکارونی - مرغ و تخم مرغ صنعتی - گوشت زیاد - گوشت گاو و گوساله - ماکروفر شده - نوشابه ها - تنقلات صنعتی(کیک . چیپس . پفک . شکلات . کام  . کیک . کلوچه . بیسکوئیت . ساندیس . سوهان . گز . فرنی  بستنی . کنسروها . کمپوت ... ) - غذای مانده - دخانیات - نوشیدن مایعات همراه غذا - و ... 

 ۲۴-  داروی حصا-آ (   Hesa-A  ) با منشاء طبیعی و بدون عوارض یا عارضه خیلی کم است که در درمان بیماران مبتلا به سرطان مصرف می شود، دارویی است با خواص ضد سرطان، ضد التهاب، قوی و ضد درد و آنتی اکسیدانت و تنظیم کننده سیستم ایمنی بدن.

( جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دارو به سایت http://hesa-a.com   و یا  به آدرس اصفهان-خ آپادانا اول - مطب دکتر امراله احمدی ۶۶۱۸۵۲۵ و۶۶۴۲۶۶۰ -۰۳۱۱ مراجعه شود. )    


۲۵- سرطان بيماري جسم و  روح  و روان است. داشتن روحيه مثبت و پيکار جو به شخص مبارزه کننده با سرطان کمک مي کند که به بقاي خود ادامه دهد. خشم و عدم بخشش و تند خويي بدن را در برابر محيط پر تنش و ترشرويي قرار مي دهد. بياموزيد که روحيه اي توام با عشق و بخشندگي داشته باشيد. بياموزيد که همواره حالت آرامش و دلي آرام داشته باشيد و از زندگي لذت ببريد.

۲۶-  سلول هاي سرطاني در محيط حاوي اکسيژن توان ماندن ندارند. ورزش روزانه وتنفس عميق باعث مي شود که اکسيژن به لايه هاي سلولي برسد . اکسيژن درماني روش ديگرِي براي از بين بردن سلول هاي سرطاني است.

۲۷-   محیط ناهنجار - صدای ناهنجار - بو و مناظر و کار ناهنجار و هوای آلوده و حتی روابط زناشوئی و عاطفی غیر عادی و ناسالم می تواند از درمان جلوگیری کند.

                            عطاری ابّا : http://attariabba.blogfa.com

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:34 قبل از ظهر  توسط امير  | 

ظروف

- اگر مي ‌خواهيد ظروف‌ برنجي‌ كدر را براق‌ كنيد، از مخلوط‌ نمك‌ و سركه‌ بهره‌ بگيريد. خمير حاصل‌ را با پارچه ‌اي‌ لطيف‌ روي‌ قسمت‌ كدر بماليد.

- ظروف‌ مسي‌ را با ماليدن‌ ليموترش‌ براق‌ كنيد. براي‌ پاك ‌كردن‌ قسمت‌هاي‌ بسيار كثيف‌ نصف‌ يك‌ ليموترش‌ را در نمك‌ فرو ببريد و روي‌ قسمت‌ مورد نظر بماليد.

- براي‌ پاك‌ كردن‌ جرم‌ كتري، يك‌ فنجان‌ سركه‌ را در كتري‌ بريزيد و بجوشانيد. سپس‌ كتري‌ را بشوييد.

- با استفاده‌ از جوش‌ شيرين‌ لكه‌ قهوه‌ و چاي‌ را از سطح‌ فنجان‌ها و بشقاب‌هاي‌ ملامين‌ و پلاستيك‌ پاك‌ كنيد.

- براي‌ از بين‌ بردن‌ بوي‌ نامطبوع‌ و تند ظروف‌ پلاستيكي‌ نو، ابتدا آنها را بشوييد و خشك‌ كنيد. سپس‌ يك‌ تا دو روز در فريزر بگذاريد.

- براي‌ براق ‌كردن‌ ظروف‌ شيشه ‌اي‌ آنها را در محلول‌ آب‌ و سركه‌ بخيسانيد و سپس‌ بشوييد.

- اگر روي‌ ظروف‌ چيني، لكه‌ قهوه‌ يا چاي‌ مشاهده‌ مي‌كنيد، با دستمال‌ مرطوب‌ آغشته‌ به‌ جوش‌ شيرين‌ آن‌ را پاك‌ كنيد.

- براي‌ تميز كردن‌ .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:28 قبل از ظهر  توسط امير  | 

سابقه و تاریخچه حجامت در ایران

سابقه و تاریخچه حجامت در ایران
حجامت در ايران جايگاهي ويژه در فرهنگ مردم داشته و به عنوان سنتي موكد، جزء اعتقادات مردم بوده است. بزرگسالان خود حجامت كرده و در بهار كودكان خود را ملزم به انجام حجامت مي كرده اند.
مردم بر اساس توصيه ي رسول خدا (ص) كه فرمود : "بهترين عيد، عيد حجامت است" ، روز مشخصي از سال را براي اين كار تعيين مي كردند.

ابوعلي سينا در كتاب قانون، حجامت را از اركان درمان محسوب كرده و تقريباً‌ براي درمان تمام بيماري ها حجامت و بادكش (CUPPING) را تجويز كرده است. وي مي گويد :
"اگر حجامت بين دو كتف انجام گيرد، فوائد زير را در بردارد: گرانباري دو ابرو و سنگيني پلك ها را از بين مي برد و گرمي چشم را رفع مي كند، چرك كنار چشم را از ميان برمي دارد وبوي بد دهان را مي زدايد. اگر حجامت بر يكي از دو رگ پشت گردن انجام شود، در زدودن حالت لرزه در سر و براي رخسار، گوش ها و چشم ها، گلو و بيني فوائدي در بردارد.

حجامت بر ساق پا خون را تصفيه مي كند و اگر خون حيض بند آمده باشد ( آمنوره) آن را باز مي كند. حجامت در زير زنخ (چانه) براي دندان ها،‌ رخسار و گلو مفيد است و دماغ و آرواره ها را تصفيه مي كند.

حجامت ناحيه ي كمر، براي رفع دمل ها و جوش هاي ران سودمند است و براي نقرس، بواسير، پاغر( ستبر شدن ساق پا )، بادهاي مثانه و رحم و خارش پشت فايده دارد.

حجامت اگر در پايين زانو انجام شود، جهت دمل هاي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:21 قبل از ظهر  توسط امير  | 

اطلاعاتی درباره زالو

فصلی در کتاب قانون در زمینه زالو درمانی و نوع سمی آن است.
توضیح: زالوهائیکه یک خط سرخ در طول بدن دارند، سمی هستند.
موارد زیر با نظارت مجمع پژوهشگران طب بوعلی بارها تجربه شده و نتیجه مثبت داشته است.


          1- عوارض سکته مغزی ( که یک طرف بدن فلج یا بی حس می شود)
   پشت گوش طرف مقابل 2 عدد زالو بیندازید و هرماه یک بار تکرار نمایید..
.
    2- عوارض قند روی چشمها ( خون قند آلوده و غلیظ ، مویرگهای چشم را پر می کند و با لیزر هم تخلیه نمی شود. به دو طرف چشمها ( آخر ابروها )  هر طرف یک عدد زالو بیندازید ، با اطمینان بینایی بر می گردد.

    3-  عوارض قند روی  پاها : خون قند آلوده و غلیظ با پایین ترین قسمت بدن ( پاها ) می ریزد و در اثر تصلب رگها ، قلب از جذب خون ناتوان می شود، در نتیجه بی حسی پاها و درد شدید و سیاهی انگشتان پا و سیاهی خود پا عارض می شود و از نظر طب جدید علاجی جز جراحی و قطع محل سیاه شده ندارد ( با انداختن 4 عدد زالو روی پاها معالجه می شود ) و آب دهان زالو ، تصلب رگها را معالجه می کند ، در نتیجه عوارض قند روی پاها خوب می شود.

     4-  برای گرفتگی رگهای قلب : بالای پستان چپ 4 عدد زالو بیندازید ، آب دهان زالو رگها را باز می کند. ( اگر رگها و درد قلب و تنگی نفس ادامه داشته باشد ، هر ماه یک مرتبه می توان تکرار کرد)

      5 -  در مورد غده های عفونی و دمل و زخم های صعب العلاج : به نسبت بزرگی دمل و غده عفونی به اطراف محل زالو بیندازید.

      6-  در مورد گل مژه و عفونتهای چشم : به آخر ابرو یک عدد زالو بیندازید ، در کمترین مدت ، عفونت چشمها معالجه می شود.

      7 -  در مورد جوشهای مزمن و انبوه صورت : که از راه کبد معالجه نمی شوند با انداختن زالو به مرکز جوشها ، زیبایی جهره نمایان می شود.

     8 - در مورد عفونت بیضه ها : 2 یا 3 عدد زالو زیر بیضه ها بینداید ، بهتر از جراحی ( واریکوسل ) نتیجه می دهد.

      9-  در مورد عفونت دنبالچه : 3 زالو به 3 طرف دنبالچه بیندازید ، عفونت دنبالچه و درد آن معالجه می شود.

     10 -  در مورد سر درد ( میگرن عفونی ) به دو طرف شقیقه هر طرف یک عدد زالو بیندازید.
توضیح : چون سردرد ( میگرن ) 29 ریشه دارد ، زالو فقط در زمینه میگرن عفونی مؤثر است.

                  توجه : محل زالو را باید اول با آب نمک یا الکل ضد عفونی کرده ، با آب گرم بشوئید.
                  دوماً : سابقه انداختن زالو و بند آوردن زالو ، نیاز به سابقه کار و تخصص دارد.
                 سوماً: زالو باید خود سیر شود تا بیفتد و هرگز نباید به زالودر حال مکیدن خون ، فشار آورد ،
       بعد از افتادن باید مقداری نمک روی زالو بپاشید تا زالو بمیرد ، زیرا مصرف دوباره زالو هرگز جایز نیست
       و خطرآفرین می باشد       
               
            مجمع پژوهشگران طب گیاهی بوعلی سینا                                         

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:19 قبل از ظهر  توسط امير  | 

زالو درمانی

زالو درمانی

 تاریخچه زالو درمانی، جایگاه و مصارف آن در طب جدید و مسایلی در این رابطه استفاده از زالوی طبی (Hirudo Medicinalis) در درمان بیماری‌ها سابقه‌ای به قدمت مصر باستان داشته، و در طب نوین نیز در سال‌های ۱۹۳۰ تا ۱۹۴۰ به کار گرفته می‌شده است. در دو دهه اخیر جهت درمان بسیاری از بیماری‌های از جمله مشکلات قلبی عروقی، واریس پاها و جراحی‌های بسیار ظریف از این کرم خونخوار استفاده‌های فراوانی شده است. همچنین استفاده از خواص ضدالتهابی، ضددردی و ضدعفونی‌کننده بزاق آن نیز در مشکلات اسکلتی و مفاصل مورد توجه قرار گرفته است.
آن‌چه می‌تواند چنین روند فزاینده‌ای از کاربرد زالو را توجیه کند، کشف خواص برخی از مواد پروتئینی و آنزیمی بزاق آن می‌باشد که به شرح زیر توضیح داده می‌شود:
ـ خاصیت بی‌حس‌کنندگی: باعث کاهش درد موضعی هنگام نیش زدن می‌شود که عمدتاً به دلیل وجود ماده هیرودین (Hirudin) است.
ـ خاصیت گشادکنندگی عروق: به دلیل وجود ماده هیستامین است.

ـ خاصیت ضدانعقادی: به دلیل وجود آنزیم هیالورونیداز موجود در بزاق زالو می‌باشد. این آنزیم خاصیت آنتی بیوتیکی و حل کردن موکوس بسیار قوی دارد به طوری که در درمان گلوکوم هم بسیار موثر است.
ـ خاصیت آنتی بیوتیکی: که اخیراً مورد توجه بسیاری قرار گرفته و روی بیماری‌های ناشی از استاف طلایی و میکروب سل و اسهال خونی و دیفتری موثر است.
ـ خاصیت ضدالتهابی و ضدلخته‌ای
محل نیش حیوان به شکل Y می‌باشد و هنگام گزش فرد درد بسیار خفیفی احساس می‌کند. زالو در حین مکیدن خون، بزاق خود را به بدن فرد تزریق می‌کند و در اثر مکش خون ۵ تا ۱۰ برابر افزایش وزن پیدا می‌کند.
در بسیاری از کشورهایی که از زالو برای درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود. مکان‌های خاص جهت پرورش زالو به طریق


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 2:19 قبل از ظهر  توسط امير  | 

سرطان پوست بیشتر در چه افرادی رخ می‌هد؟

فارس نوشت:

 یک متخصص پوست و مو گفت: سرطان پوست در افرادی که پوست روشن دارند و کسانی که سابقه رادیوتراپی داشته‌اند، بیشتر بروز پیدا می‌کند. مجتبی امیری افزود: سرطان رشد افسار گسیخته و کنترل نشده یک نوع سلول از بدن است.

وی گفت: این رشد بدون کنترل همچنان ادامه پیدا می‌کند و اگر درمان به موقع صورت نگیرد در سراسر بدن گسترش پیدا می‌کند و از آنجایی که پوست مجموعه‌ای از انواع سلول‌هاست انتظار می‌رود که انواع سرطان‌ها در آن به وجود آید.

این متخصص پوست و مو افزود: در کشورهای صنعتی به دنبال تغییرات در شدت نور خورشید، تغییرات در لایه ازن، تغییر در سبک زندگی و پوشش لباس‌ها، بیش از گذشته بدن در تماس مستقیم با آفتاب قرار دارد که موجب شده بروز سرطان پوست افزایش پیدا کرده است.

امیری گفت: سرطان پوست از نوع ملانون جزء یکی از سرطان‌های شایع در بدن محسوب می‌شود. سرطان سلول بیضال نوع دیگر سرطان پوست است که بیشتر در کسانی رخ می‌دهد که پوست روشن دارند، در تماس بیشتر با نور آفتاب قرار دارند یا سابقه رادیوتراپی داشته‌اند.

وی اضافه کرد: در نواحی سر و صورت که تماس بیشتری با نور خورشید دارند بروز سرطان بیشتر رخ می‌دهد و این نوع سرطان به صورت برجستگی‌های همرنگ بر روی پوست بروز پیدا می‌کند و اگر به موقع درمان نشود زخمی می‌‌شود و گسترش پیدا می‌کند.

این متخصص پوست و مو افزود: اگر این نوع سرطان پوست در مراحل اولیه به موقع تشخیص داده شود با جراحی به طور کل از بین می‌رود

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 10:23 بعد از ظهر  توسط امير  | 

سرما خطر سكته قلبي را افزايش مي‌دهد

فارس: يك متخصص بيماري‌هاي قلب و عروق گفت: هواي سرد موجب تنگ شدن عروق قلب مي‌شود. درد قلبي در بيماران را افزايش مي‌دهد و بروز سكته قلبي را افزايش ‌مي‌دهد.

محمد اسلامي افزود: هواي سرد به دليل اينكه موجب تنگي عروق كرونر در بيماران قلبي مي‌شود. عوارض منفي بر قلب مي‌گذارد.

وي گفت: هواي سرد موجب تنگ شدن عروق قلب مي‌شود. درد قلبي در بيماران را افزايش مي‌دهد و بروز سكته قلبي را افزايش ‌مي‌دهد. سرما با افزايش كار قلب و چون نياز به سوخت و ساز و گرم شدن بدن افزايش پيدا مي‌كند،فشار زيادي به اين عضو وارد مي‌‌كند.

اين متخصص بيماري‌هاي قلب و عروق افزود: به همين علت در مواقعي كه در سرما، فعاليتي انجام مي‌‌گيرد، بيماران قلبي به درد قفسه سينه يا تنگي نفس دچار مي‌‌شوند كه نشان ‌دهنده افزايش فشار به قلب و افت خون ‌رساني است.

اسلامي گفت: علت كاهش خون‌ رساني به قلب، علاوه بر كار زياد قلب موجب انقباض عروق قلبي مي‌شود و سرما هم از عوامل خطر حمله قلبي در افرادي است كه زمينه بيماري قلبي، به ويژه بيماري‌هاي عروقي قلب مانند تنگي عروق كرونر را دارند.

وي افزود: هواي گرم براي بيماران قلبي و كساني كه مبتلا به تنگي عروق كرنري هستند، مضر است و در هواي گرم شرجي در شمال و جنوب كشور وجود دارد، براي مبتلايان به نارسايي قلب از كنترل خارج مي‌شوند و منجر به افزايش بيماري‌هاي قلب و عروق مي‌شود.

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 2:20 قبل از ظهر  توسط امير  | 

روش های بین ‌المللی كاهش وزن

همه آن هایی كه اضافه وزن دارند و به سلامت خودشان اهمیت می ‌دهند؛ احتمالا با یك قصه پُرغصه دست به ‌گریبان هستند: رژیمی برای كاهش وزن! اگر این قصه، غصه شما هم هست؛ بد نیست با این مطلب، همراه شوید و سری بزنید به گوشه و كنار دنیا تا ببینید در كشورهای 10 گانه ‌ای كه در این ایمیل به آنها اشاره شده، استفاده از چه روشهایی برای كاهش وزن، شایع ‌تر است.

1. آفریقایی‌ ها چای و دم‌ كرده گیاهان را می ‌نوشند

اهالی آفریقای جنوبی علاقه فراوانی به نوشیدن چای، چای سبز، دم‌ كرده انواع گیاهان و نوعی چای به نام "روی ‌باس" دارند. آنها این نوشیدنی ‌ها را معمولا بدون شیرین ‌كننده ‌های مصنوعی می ‌نوشند و با این كار كمترین كالری را نسبت به نوشیدن قهوه شیرین یا چای همراه با قند و شكر دریافت می ‌كنند. آفریقایی ‌ها به خوبی می ‌دانند كه در مواجهه با استرس باید یك دم‌ كرده گیاهی بخورند، نه مقدار زیادی خوراكی پُركالری. آن ها همچنین همیشه به پیام گرسنگی مغزشان توجه نمی ‌كنند و اعتقاد دارند كه اكثر اوقات پیام گرسنگی در اثر كمبود آب بدن از سوی مغز صادر می ‌شود؛ بنابراین به جای غذا خوردن، یك لیوان چای یا دم ‌كرده گیاهان را می‌ نوشند.

2. فرانسوی ‌ها پشت میز شام می ‌نشینند و با هم گپ می ‌زنند

فرانسوی ‌ها به دور هم بودن اعضای خانواده برای صرف شام، اهمیت زیادی می ‌دهند. 92 درصد از خانواده ‌های فرانسوی در كنار هم شام می‌ خورند و این آمار در مقابل 28 درصد خانواده‌ های آمریكایی كه هنگام صرف غذا دور هم جمع می ‌شوند، بسیار چشم‌ گیر است. فرد پسكاتور، متخصص تغذیه می ‌گوید: "دور هم غذا خوردن یكی از مهم‌ ترین اتفاق ‌های روزانه در فرانسه است كه سبب می‌ شود افراد هنگام صرف غذا حوادثی را كه طی روز برای ‌شان رخ داده تعریف كنند و منحرف شدن ذهن از غذا خوردن باعث ایجاد وقفه در صرف غذا شده و آهسته ‌تر غذا خوردن سبب كاهش حجم غذا و زودتر سیر شدن می ‌شود."

3. مكزیكی‌ ها یك عصرانه مفصل‌ می‌ خورند و یك شام سبك

معمولا در همه جای دنیا، سه وعده اصلی غذا شامل صبحانه، ناهار و شام است اما مكزیكی ‌ها به جای شام، یك عصرانه مفصل حدود ساعت 4 بعدازظهر می‌ خورند. آنها اعتقاد دارند كه خوردن عصرانه كامل باعث اجتناب آنها از صرف وعده شام می‌ شود یا شام آنها را بسیار سبك می ‌كند و در نتیجه، گرسنگی هنگام صبح به سراغ ‌شان می ‌آید و آنها را مجبور به خوردن یك صبحانه كامل و مغذی می‌ كند. مكزیكی ‌ها می‌ گویند كالری روزانه كسب شده از طریق صبحانه، ناهار و عصرانه تا شب هنگام و وقت خواب می ‌سوزد و این طوری آنها دیگر با مشكلات چاقی و اضافه وزن روبه ‌رو نمی ‌شوند.

4. سوئیسی ‌ها روزانه یك ظرف میوزلی می ‌خورند

میوزلی تركیبی از جوی دوسر بوداده و یك نوع میوه(معمولا سیب) است، به علاوه كمی از انواع مغزها و كشمش. سوئیسی ‌ها یك ظرف از این معجون را هر روز به عنوان صبحانه صرف می ‌كنند تا به سالم ‌تر ماندن و كنترل وزن ‌شان كمك كنند. فیبر موجود در میوزلی باعث می ‌شود كه این غذا به آهستگی در بدن هضم شود و در نتیجه فرد برای مدت طولانی ‌تری سیر بماند. اگر قصد دارید كه شما هم این صبحانه مغذی و خوشمزه را در منزل تهیه و صرف كنید، هرگز بیشتر از 14 گرم شكر به آن اضافه نكنید.

5. آلمانی‌ ها صبحانه را جدی می ‌گیرند

75 درصد از آلمانی ‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه خارج نمی‌ شوند. اینطور هم نیست كه هر روز تخم‌ مرغ نیمرو بخورند و كلی چربی و كالری به درون رگ ‌هایشان بفرستند. آن ها كمی زودتر از خواب برمی‌ خیزند، یك لیوان آب میوه طبیعی و تازه می ‌گیرند و به همراه مقداری نان سبوسدار آنرا میل می ‌كنند. شاید تصور خیلی از افراد باشد كه با حذف یك وعده غذایی مانند صبحانه می ‌توانند سریع ‌تر و راحت ‌تر لاغر شوند اما اعتقاد پژوهشگران انگلیسی این است كه نخوردن صبحانه و گرسنه ماندن سبب تحریك افراد نسبت به خوردن خوراكی ‌های پُركالری قبل از وعده ناهار می‌ شود. حذف این وعده غذایی مساوی با نخوردن مواد غذایی مفید و مصرف خوراكی ‌های پُركالری و چاق‌ كننده است.

6. لهستانی‌ ها غذاهای خانگی را جایگزین غذاهای رستورانی می ‌كنند

تنها 5 درصد از لهستانی ‌ها وقت خود را صرف غذا خوردن در بیرون از منزل می‌ كنند. مردم لهستان به خوبی دریافته‌ اند كه مصرف نكردن غذاهای خانگی یعنی خوردن هر چه كمتر از مواد غذایی سالم و استفاده هر چه بیشتر از غذاهای چرب و پُركالری رستوران‌ ها و در نتیجه، چاقی های بیش از اندازه. اعتقاد لهستانی‌ ها این است كه با تهیه غذاهای خانگی علاوه بر سلامت، می ‌توان پول بیشتری هم ذخیره كرد.

7. تایلندی‌ ها غذاهای تند و پرادویه می ‌خورند

غذاهای تایلندی مانند غذاهای هندی از جمله تندترین و پرادویه ترین غذاهای دنیا هستند و همین موضوع را می ‌توان علتی برای چاق نشدن مردم تایلند دانست. فلفل باعث افزایش سوخت و ساز در بدن می‌ شود و غذاهای پُرادویه سبب می ‌شوند تا فرد آهسته ‌تر غذا بخورد و در نتیجه زودتر احساس سیری كند، بنابراین درست كردن غذاهای پرادویه می ‌تواند راهكار مناسبی برای لاغر شدن به حساب آید.

8. برزیلی‌ ها نان و حبوبات می ‌خورند

یكی از عادات مردم برزیل این است كه به همراه تمام وعده‌ های غذایی ‌شان مقداری نان میل كنند. نان جزو منابع غذایی كربوهیدرات ‌ها بوده و به علت دیر هضم شدن سبب می ‌شود كه فرد به مدت طولانی‌ تری سیر بماند. همچنین مصرف مقدار كمی از این ماده غذایی سبب زودتر سیر شدن افراد هم می ‌شود و تحقیقات جدید هم ثابت كرده ‌اند كه 14 درصد از افرادی كه همراه غذای‌ شان مقداری نان یا حبوبات می ‌خورند در مقایسه با سایرین كمتر به چاقی و اضافه وزن مبتلا می ‌شوند.

9. انگلیسی ‌ها ساندویچ‌ های كوچك می‌ خورند

یكی از رازهای لاغر بودن اغلب انگلیسی‌ ها این است كه آن ها همیشه وقتی به رستوران می ‌روند، كوچك ‌ترین و كم‌ كالری ‌ترین ساندویچ را سفارش می ‌دهند. ساندویچ ‌های چندلایه به همراه پنیر و سس اضافه، جایی در فهرست خوراكی اغلب انگلیسی‌ها ندارد.

10. نروژی‌ ها در تعطیلات ورزش می ‌كنند

این یك سنت ریشه ‌دار و عادت قدیمی در بین نروژی ‌ها است كه تمام روزهای تعطیل كل اعضای خانواده از پیر و جوان در كنار یكدیگر جمع می ‌شوند و با هم از خانه بیرون می ‌زنند و تمام روزشان را با فعالیت‌ های ورزشی مختلف از پیاده ‌روی گرفته تا فوتبال، هاكی و اسكی پُر می‌ كنند. درست برعكس آمریكایی ‌ها كه ترجیح می ‌دهند روزهای تعطیل جلوی تلویزیون لم بدهند و فوتبال تماشا كنند و هله‌ هوله بخورند.

 

۱۱-  ايراني ها هم فقط راههاي كاهش را ميخونند بدون عمل(شعار)

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم آذر 1389ساعت 2:16 قبل از ظهر  توسط امير  | 

آیا میدانستید؟؟؟

آیا میدانستید که انسان برای اولین بار در ۱۷۸۳ پرواز را تجربه کرد و توانست ۸ کیلومتر با بالن پرواز کند ؟

آیا میدانستید که جمیعت جهان تا ۵۰ سال آینده از مرز ۹ میلیارد نفر خواهد گذشت ؟

آیا میدانستید که گرمترین سیاره زهره می باشد این سیاره درجه حرارت ثابتی دارد که ۴۶۲ می باشد ؟

آیا میدانستید که عمر خورشید ۵ میلیارد سال می باشد ؟

آیا میدانستید که عمر کهکشان راه شیری ۱۰ میلیارد سال می باشد ؟

آیا میدانستید که نقره صدها بار از مواد ضد عفونی قوی تر است و ۶۵۰ نوع میکروب را از بین می برد ؟

آیا میدانستید که مساحت کره زمین ۵۱۵ میلیون کیلومتر است ؟

آیا میدانستید که کهکشان راه شیری بیش از ۱۰۰ میلیون ستاره دارد ؟

آیا میدانستید که حنجره زرافه تار صوتی ندارد و گنگ است ؟

آیا میدانستید که تنها غذائی که فاسد نمی شود عسل است ؟

آیا میدانستید که پلک زدن زنان ۲ برار پلک زدن مردان است ؟

آیا میدانستید که قدیمی ترین بنا در شمال توکیو است که ۵۰ هزار سال قدمت دارد ؟

آیا میدانستید که روزانه ۱۴۰۰۰ نفر به بیماری ایدز مبتلا می شوند ؟

آیا میدانستید که مقاوم ترین ماهیچه در بدن زبان است ؟

آیا میدانستید که لایه پوستی که آرنج دست را پوشیده هر ۱۰ روز یکبار عوض میشود ؟

آیا میدانستید که در هر قطره آب ۳۳ میلیارد الکترون وجود دارد ؟

آیا میدانستید که مرغ با شنیدن موسیقی بزرگترین تخم را میگـذارد ؟

آیا میدانستید که مورچه کارگر تا ۵ سال و مورچه ملکه تا ۲۵ سال عمر میکند ؟

آیا میدانستید که زنبور عسل ۲ معده دارد یکی برای جمع آوری عسل و دیگری برای هضم غذا ؟

آیا میدانستید که مورچه نسبت به بدنش بزرگترین مغز را دارد ؟

آیا میدانستید که همه نوزادان میگو نر میشوند و بعد از چند هفته بخشی از نوزادان به ماده تبدیل میشوند ؟

آیا میدانستید که افرادی که در اثر گزندگی زنبور میمیرند بیش از افرادی هستند که در اثر مار گزدگی میمیرند ؟

آیا میدانستید که حس بویایی خرس تقریباً ۱۰۰ برابر قوی تر از حس بویایی انسان است ؟

آیا میدانستید که عریض ترین آبشار جهان خن است عرضی ۱۱ کیلومتر و ارتفاع بین ۱۶ تا ۲۱ متر دارد ؟

آیا میدانستید که بدن انسان قادر است در ظرف ۱ ساعت ۲ لیتر عرق تولید کند ؟

آیا میدانستید که با چشم غیر مجهز به تلسکوب می توان ۶ هزار ستاره را در آسمان مشاهده کرد ؟

آیا میدانستید که کشور تایوان از نظر موقیعت جغرافیائی در خطرناکترین نقطه جهان قرار دارد ؟

آیا میدانستید که در جهان فقط ۷ هزار ببر وجود دارد ؟

آیا میدانستید که تشکیل و تولد سیاره ای مشابه زمین حداقل به ۳ میلیون سال نیاز دارد ؟

آیا میدانستید که برای فرار از جاذبه زمین به سرعت ۱۱ کیلومتر در ثانیه نیاز است ؟

آیا میدانستید که ظروف پلاستیکی ۵۰ هزار سال در برابر تجزیه و فرسودگی مقاوم اند ؟

آیا میدانستید که از یک درخت معمولی می توان ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلو کاغذ تولید کرد ؟

آیا میدانستید که آهن فلزی است که بیشتر از دیگر فلزات در جهان مصرف دارد ؟

آیا میدانستید که مغز بیشتر انرژی را در بدن مصرف میکنند به همین دلیل هم از سایر نقاط بدن گرمتر است ؟

آیا میدانستید که انجیر خشک کرده ۶ برابر انجیر تازه مقوی تر است ؟

آیا میدانستید که سالانه ۸۶ میلیون نفر به جمعیت جهان اضافه می شود ؟

آیا میدانستید که با پیشرفت علم هنوز برای دانشمندان ساختن عسل کشف نشده است ؟

آیا میدانستید که ۹۰% مردم در نیمکره شمالی زندگی میکنند ؟

آیا میدانستید که درخت خرمای نر هرگز بار نمی آورد ؟

آیا میدانستید که پروتئین تخم مرغ بیشتر از شیر و گوشت است ؟

آیا میدانستید که سرکه قدیمی ترین تیزابی است که توسط مصریان در حدود ۳ هزار سال قبل کشف شد ؟

آیا میدانستید که مساحت خلیج فارس ۲۴۰ هزار کیلومتر مربع میباشد ؟

آیا میدانستید که اولـیـن تــمـاس تـلفـنی ایـران سـال ۱۲۸۵ خـورشـیـدی در تـهـران برقرار شد ؟

آیا میدانستید که نوعی كوسه دارای ۳۵۰۰ دندان می بـــاشد كه از هیچ یك از آنها استفاده نمیكند ؟

آیا میدانستید که بـدن انـســان برای حفظ تعادل خود در حـال ایستادن از ۳۰۰ عضله استفاده میكند ؟

آیا میدانستید که سرعت سریعترین حلزون ۲۳ میلیمتر در ثانیه میباشد یعنی ۱ کیلومتر در ۵ شبانه روز ؟

آیا میدانستید که چـگـالـی زمـیـن از سیارات دیـگر منظومه شمسی بیشتر است ؟

آیا میدانستید که هر فرد هنـگام غــذا خوردن بطور مـتـوسط ۲۹۵ بار عمل بلعیدن را انجام می دهد ؟

آیا میدانستید که خواب كمتر از ۶ ساعت و بیشتر از ۸ خطر ابتلا به دیابت را افزایش میدهد ؟

+ نوشته شده در  شنبه سیزدهم آذر 1389ساعت 9:25 بعد از ظهر  توسط امير  | 

تفاوت خون حجامت با اهداي خون

پاسخگوي سئوالات زير آقاي حسين خيرانديش،رئيس موسسه تحقيقات حجامت ايران مي باشد.

جناب آقاي خيرانديش، بفرماييد با وجود شتاب علم در دنياي امروزي، مي توانيم از "حجامت" به عنوان يك روش درماني استفاده كنيم؟
هر روش درماني كه سابقه ي بيشتري داشته باشد، از نظر علمي معتبرتر به حساب مي آيد، زيرا تجربيات درماني مثبت يا منفي به معناي حيات انسان ها يا اتلاف جان انسان هاست.
وقتي گفته مي شود يك روش درماني هزار ساله يا هفت هزار ساله، يعني ميلياردها انسان در طول سال هاي متمادي، اين روش درماني را تجربه كرده اند و از آن بهره گرفته اند، بنابراين ما حق نداريم تجربياتي را كه به قيمت جان انسان ها تمام شده است، به راحتي زير پا يا كنار بگذاريم.
اين كه برخي مي گويند روش درماني قديمي به جرم قديمي بودن منسوخ است، از نظر علمي استدلال غيرعقلايي و غيرعلمي است، زيرا اگر بخواهيم هر روشي را جايگزين كنيم، بايد دوباره جان انسان ها را ملاك تجربه قرار دهيم تا بعد از سال ها بفهميم اين روش درماني مفيد هست يا خير؟
۲- در بين روش هاي طب سنتي، چه روشي مي تواند براي درمان همواره مورد استفاده قرار گيرد؟
در بين مجموعه ي روش هاي طبي كه شامل استفاده از گياهان دارويي، داروهاي معدني و حيواني و رفتارهاي درماني است، تنها رفتار استراتژيك، فراگير و عميق مورد استفاده در تمامي طول عمر از طفوليت تا كهنسالي، "حجامت" است كه به منظور درمان يا پيشگيري انجام مي شود.
انسان براي پيشگيري از ابتلا به بيماري ها مي تواند با سالي حداقل يك يا دو مرتبه حجامت کردن، بسيار كمتر در معرض بيماري قرار گيرد و براي درمان به تناسب نوع بيماري، مزاج و طبع خود مي تواند از يک نوع حجامت خاص به صورت حجامت گرم و خشك (بادكش) يا حجامت تر(خون گيري) استفاده کند.
در مؤسسه ي تحقيقات حجامت ايران بيش از۴۰ طرح براي حجامت گرم و خشك و حدود ۷۰ طرح براي حجامت تر طراحي شده و هم اكنون توسط پزشكان اجرا مي شود.
بنابراين اولاً همه ي حجامت ها خون گيري نيست. ثانياً ميزان دفع خون نقش اساسي در درمان ندارد، به طوري كه حتي با گرفتن تنها ۳ سي سي خون مي توانيم به درمان برسيم و بالاترين حجم خون در حجامت ۳۰ تا ۵۰ سي سي است و جريان خون بعد از آن قطع مي شود.
پس نگراني در مورد كاهش حجم خون بي مورد است. ضمن اين كه درمان به وسيله ي حجامت براي بيماري هاي مختلف فرق دارد. مثلاً حجامت بيمار مبتلا به سردرد ميگرني با بيمار ديابتي يا بيمار داراي ديسكوپاتي (بيماري هاي مربوط به ديسک) با بيمار سياتالژي(مربوط به عصب سياتيک) متفاوت است.
خون اهدا شده هم مورد استفاده قرار مي گيرد، در حالي كه خون حجامت دور ريخته مي شود؟ آيا خون وريد(اهدا شده) با خون حجامت تفاوتي دارد؟
در طرحي پژوهشي كه در بيمارستان لقمان حكيم تهران انجام شد، فاكتورهاي بيوشيمي موجود در خون وريدي(خون اهدا شده) را با خون حجامت، هم زمان مقايسه کرديم كه تفاوت هاي فاحشي مشاهده گرديد. طوري كه فقط ميزان كلسترول خون حجامت، ۵/۲ برابر بيشتر از خون وريد بود، بنابراين براي كاهش ميزان كلسترول خون، انجام حجامت بسيار مفيد است.
هم زمان سم موجود در خون حجامت را با سم خون وريدي مقايسه كرديم كه دريافتيم سم موجود در خون حجامت ۲۳ برابر سم خون وريدي بود كه با توجه به فراواني مسموميت هاي غذايي، شيميايي، آلرژيك و تنفسي كه بر اثر پراكندگي سرب و آلاينده هاي ديگر در محيط هاي صنعتي و عمومي و شهرهاي بزرگ وجود دارد، حجامت براي مقابله با اين تهديدات جاني كافي است.

جالب است بدانيد كه پيامبراكرم(ص)، حضرت علي(ع) و امام صادق(ع) اين موضوع را متذكر شده اند كه "سم از هر كجا وارد بدن شود، از محل حجامت خارج مي شود" يا "از موضع حجامت، چيزي جز سم دفع نمي شود".

بهترين روز براي حجامت يكشنبه هاودوشنبه هاوپنجشنبه ها است..

نيمه دوم ماه قمري..

بهترين فصل اول بهار.اول تابستان و اول پاييز.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیستم آبان 1389ساعت 2:1 قبل از ظهر  توسط امير  | 

آیا میدانستید ؟!

آیا میدانستید که دانشمندان ثابت کرده اند که گل سرخ ترکیبی از بوی 40 نوع گل مختلف است ؟

آیا میدانستید که اگر کلفتی تار عنکبوت به اندازه مغز یک مداد به هم تنیده میشد می‌توانست یک هواپیمای بویینگ سنگین وزن را تحمل کند ؟

آیا میدانستید که این حقیقت دارد که به راستی فیل از موش میترسد ؟

آیا میدانستید که شلوغ ترین مکان دنیا کندوی زنبور عسل است ؟

آیا میدانستید که در حال حاضر 6 میلیون اختراع در جهان وجود دارد که ادیسون با 1094 اختراع رکورد دار است ؟

آیا میدانستید که اگر تمام کرات منظومه شمسی را با هم جمع کنیم و سپس آن را دو برابر کنیم باز هم به اندازه وسعت کره مشتری نمی‌شود ؟

آیا میدانستید که وسعت کره ماه به اندازه قاره استرالیاست ؟

آیا میدانستید که ملخ ها فراوان ترین موجودات بر روی زمین هستند و موجوداتی هستند که در روز دو برابر وزن خود غذا می‌خورند ؟

آیا میدانستید که هر چشم مگس از10 هزار عدسی تشکیل شده است ؟

آیا میدانستید که طبیعت سیاره اورانوس بر خلاف زمین


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم آبان 1389ساعت 10:16 بعد از ظهر  توسط امير  | 

بهترین دمنوش‌های سلامت‌بخش

دمنوش‌های ایرانی علاوه بر اینکه یک نوشیدنی مفرح بخش هستند، خواص درمانی و سلامت بخش نیز داشته و در صورت استفاده صحیح ، داروی بسیاری از بیماری‌های شناخته شده نیز می‌باشند.

طبیبان و حکیمان ایرانی از ایران باستان تا سده های اخیر، همواره دستوراتی مبنی بر استفاده از مواد طبیعی برای درمان یا پیشگیری از بیماریها به مردم تجویز می کرده اند. استفاده از گیاهان در این میان ا اهمیت خاصی برخوردار بوده‌اند. جوشانده گیاهانی که ایرانیان مورد استفاده قرار می داده‌اند، علاوه بر اینکه یک نوشیدنی لذیذ بوده است، خواص درمانی و سلامت بخش نیز داشته اند. در ذیل به نام این دمنوش ها که بنا بر اعلام موسسه پژوهشی درمانی احیاء طب جامع ایرانیان، مورد تایید اندیشمندان بزرگ اسلامی و حتی برخی از آنها مورد تایید ائمه معصومین (علیهم السلام) بوده‌اند، اشاره می کنیم.


گل گاو زبان و سنبل الطیب
طبیعت:گرم و تر
خواص:خوابآور،آرامبخش اعصاب،پایین آورنده فشار خون،رفع خشونت نای،سینه،تنگی نفس،گلو درد،مقوی دماغ،معده و کبد سرد،افزایش ترشح ادرار،ضد سردرد های عصبی،درد کلیه،قولنج،اسپاسم،تشنج،صرع،سودا،صفرا،وسواس و سنگ کلیه
طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری(یک مشت)گل گاو زبان + یک قاشق غذا خوری(یک مشت کوچک)سنبل الطیب + دو لیوان آب جوش + نبات،نیم ساعت دم بکشد تا به رنگ قرمز آلبالویی در آید.

زیرفون
طبیعت:گرم
خواص:آرام بخش،ضد ناراحتی های عصبی،تشنج،میگرن های مزمن،بی خوابی،سردرد،بیماری های ریوی،زکام،غلظت خون،استفراغ،رماتیسم،آرتروز،نقرس،سیاتیک
مصرف زیاد موجب پایین آمدن فشار خون خواهد شد.
هشدار:برای خانم های باردار ممنوع است.
طرز تهیه:یک مشت زیرفون + دو لیوان آب سرد با شعله مستقیم ده دقیقه بجوشد سپس با شعله غیر مستقیم به مدت طولانی دم بکشد تا خوب رنگ بیندازد.

بادرنج بویه
طبیعت بسیار گرم
خواص:مقوی قلب واعصاب،خونساز،تقویت کننده سلولهای مغز،فوق العاده آرامبخش،محرک معده،خواب آور،نشاط آور،ضد صدای گوش،تشنج،اسپاسم،بیماری های کلیوی،بوی بد دهان و خواب های وحشتناک(چای مورد علاقه حضرت علی علیه السلام)
طرز تهیه:یک مشت کوچک بادرنج بویه + دو لیوان آب سرد روی شعله مستقیم قرار دهید تا به نقطه جوش برسد سپس با شعله غیر مستقیم خوب دم بکشد.

بادرنج بویه و زیرفون
طبیعت:گرم
خواص:تقویت قلب و اعصاب،خواب آور،نشاط آور،آرامبخش،خونساز،ضد بوی بد دهان،خواب های وحشتناک،بیماری های کلیه،صدای گوش
طرز تهیه:یک قاشق غذاخوری زیرفون + یک قاشق مرباخوری بادرنج بویه + دو لیوان آب جوش،باشعله مستقیم و ملایم حدود یک ساعت بجوشد سپس با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

به لیمو و زیرفون
طبیعت:گرم
خواص:آرامبخش،کاهش دهنده فشار خون،تقویت حافظه،و معده،خاب آور در شب،تب بر،شستشو دهنده کلیه،ضد سرماخوردگی،تشنج،نقرس،رماتیسم،سردرد،و سرگیجه،ناراحتی های عصبی،میگرن،غلظت خون،آسم،اسهال،سینوزیت،صدای گوش و خستگی بدن
طرز تهیه:یک مشت بزرگ زیرفون + یک مشت کوچک به لیمو + دو لیوان آب سرد با شعله مستقیم و ملایم،حدود یک ساعت بجوشد،سپس با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

دمنوش دارچین
طبیعت:گرم
خواص:ادرارآور،مفرح،محرک اعصاب،تقویت معده،کبد،قوه باه،قلب وعروق؛کاهش درد کمر و مفاصل،تسریع جریان خون،نیرو بخش،باز کننده انسداد مجاری،پاک کردن سینه و حنجره،بالا بردن فشار خون،ضد:اخلاط رطوبتی،پا درد های رطوبتی،سرفه های رطوبتی،دلهره،بوی بد دهان،دردهای استخوانی،دیابت،سردی بدن
هشدار:برای زنان باردار مضر است.
طرز تهیه:چند عدد چوب دارچین + دو لیوان آب سرد با شعله مستقیم آرام جوش آورده سپس با شعله غیر مستقیم دو الی سه ساعت دم بکشد تا به رنگ آلبالویی درآید.

زنجبیل
طبیعت:گرم و خشک
خواص:تقویت:حافظه،قوه باه،جهاز هاضمه،معده،قوای رییسه بدن؛خونساز،تنظیم ادرار،خلط آور،ملین،درمان اسهال ساده و خونی،مانع بروز سرطان،کاهش چربی خون،بالا بردن فشار خون،مفید برای قطع حیض؛ضد:ضعف اعصاب،رطوبت مزاج،بلغم،درد مفاصل،بیماری های مفصلی،کمر درد،مسمومیت غذایی،سرفه،تهوع و آشفتگی در مسافرت و انعقاد خون
هشدار:زیاده روی در مصرف باعث فشار خون و ضعف نیروی جنسی است.
طرز تهیه:نصف قاشق چای خوری زنجبیل(بسته به ذائقه خود)در یک لیوان آب جوش ریخته و در ظرف را گذاشته تا حدود ده دقیقه بماند سپس با کمی عسل مخلوط کرده،میل نمایید.

زعفران
طبیعت:گرم
خواص:منضج و مصلح عفونت بلغمی،محرک نیروی جنسی و قوای مفزی،مفرح،نشاط آور،خنده آور،ادرار آور،خلط آور،آرامبخش،مقوی کبد و جهاز تنفسی،آشامیدن یک مثقال آن جهت تسریع در زایمان،تسکین آسم و سیاه سرفه،ضد:سرفه،حساسیت و کرم خوردگی دندان

نعناع
طبیعت:گرم
خواص:لطیف کننده خون،مفرح و مقوی قلب،مسکن ناراحتی های گوارشی،کمک به هضم غذا،مقوی اعصاب معده،بادشکن،اشتهاآور،دفع صفرا،پاکسازی و تقویت کبد و طحال،برای سرما خوردگی و بیماری های حلق و گلو(از پونه قوی تر است)ضد:نفخ،سکسکه،تهوع،اسهال،دل پیچه،بواسیر،دردشکم،تب
طرز تهیه:یک قاشق غذاخوری + سه لیوان آب جوش با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

پونه
طبیعت:اوایل بهار :گرم ؛پاییز:خشک
خواص:قوی ترین آنتی بیوتیک،بادشکن،رقیق کننده خون،ادرارآور،خلط آور،صفرابر،انرژی زا،بسیار مفید برای درد سینه و آزاد کردن اخلاط،تقویت:معده،قلب،جهاز هاضمه؛ضد:تب ادراری،سرفه،حساسیت،نفخ،نقرس،سکسکه،آشفتگی،دل بهم خوردگی،خستگی،مفید جهت به تاخیر انداختن عادات ماهیانه
طرز تهیه:یک قاشق غذاخوری + دو لیوان آب جوش با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

چلتوک برنج
طبیعت:گرم
خواص:سرشار از ویتامین های ب،تقویت مغز واعصاب و قلب،ضد یبوست مزمن،جلوگیری از ریزش و سفید شدن مو
طرز تهیه:یک قاشق غذا خوری + دو لیوان آب جوش،با شعله مستقیم پنج دقیقه بجوشد سپس با شعله غیر مستقیم یک ساعت دم بکشد.

گلپر
طبیعت:گرم و خشک
خواص:تقویت کننده عالی حافظه،قوه باه،قلب و عروق؛اشتها آور،کمک به هضم غذا،شفابخش بیماری یرقان،پاکسازس کبد و دفع صفرا،تداوم آن برای سوزاندن چربی های بدن مفید است؛ضد:صرع قوی،فراموشی،اسهال،تنبلی معده،جوش و دمل
طرز تهیه:یک قاشق مربا خوری رادر یک لیوان آب جوش ریخته،ظرفی را در آن گذاشته،می گذارید پانزده دقیقه بماند تا به رنگ زرد درآید.

دمنوش کوهی
طبیعت:گرم
خواص:آرام بخش،ضد:حساسیت،ادرار آور،باز کننده گرفتگی های روده و کبد،تقویت سیستم ایمنی
طرز تهیه:یک قاشق غذا خوری + دو لیوان آب وش با شعله غیر مستقیم مدتی دم بکشد.

دمنوش میوه نسترن
طبیعت:معتدل و خشک
خواص:سرشار از ویتامین ث،مقوی معده،پایین آورنده فشار خون،ضد:قند خون،درد و ورم کلیه،اسهال
طرز تهیه:پانزده عدد را در یک قوری + دو لیوان آب سرد،با شعله مستتقیم جوش آید سپس شعله را کم کنید تا با همان شعله مستقیم یک ساعت باشد تا آب آن به تدریج بخار شود سپس با شعله غیر مستقیم سه ساعت دم بکشد.

بابونه
طبیعت:معتدل،دیم آن گرم و خشک
خواص:آرام بخش اعصاب و مغز ومعده و روده و تقویت آنها،افزایش شیر مادر ،اشتها آور،ادرار آور قوی،ضد:تب و لرز،انگل،یبوست،سردرد،سنگ مثانه،بلغم و صفرا
طرز تهیه:یک قاشق غذاخوری + دو لیوان آب جوش،با شعله غیر مستقیم مدتی دم بکشد.

به لیمو
طبیعت:گرم
خواص:آرام بخش،خواب آور در شب،تقویت حافظه و معده،رفع درد شکم،خستگی،صدای
گوش،ضد:میگرن،سردرد،سرگیجه،تپش قلب،نفخ،آسم،اسپاسم
طرز تهیه:یک قاشق غذاخوری + دو لیوان آب جوش،با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

آویشن
طبیعت:گرم
خواص:تقویت اعصاب بینایی،جهاز هاضمه،معده،کبد و کلیه،بالا برنده فشار خون،باز کننده انسداد،خشک کننده،تحلیل بادها و بلغم،لطیف کننده غذاهای غلیظ،اشتها آور،ادرار آور،جاری کننده حیض،تنقیه ریه،معده روده ها و کبد از رطوبت بلغم،رفع کولیت های مزمن،افزایش شیر مادر،پاک کننده سینه،باز کننده گرفتگی های روده،ضد:انگل،رطوبت بدن،صفرا،زکام،سرفه،آسم،تنگی نفس،غلظت خون و ضد عفونی کننده و میکروب کش(شش برابر آنتی بیوتیک)
طرز تهیه:یک قاشق غذا خوری + دو لیوان آب جوش،با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

اکلیل کوهی
طبیعت:گرم ومعتدل
خواص: گیاه معجزه گر قوی مقوی اعصاب، ادرادآور، پاک کننده ریه ها، بادشکن، تسکین درد کبد، برای تنگی نفس ، مفید برای بیماریهای عصبی وتشج، تقویت معده وبدن، ضد عفونت کلیه،صفرا، بلغم ، دلهره، اضطراب، آسم ،زکام، سیاه سرفه، دردهای رماتیسمی استخوان وکمر، سنگ کلیه ومثانه، کیسه صفرا، میگرن، بیخوابی، غلظت خون.
طرز تهیه: دو قاشق غذا خوری + دو لیوان آبجوش ، با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

گزنه
طبیعت:گرم و خشک
خواص: تحلیل ورم های سخت، چاق کننده بدنفباز کننده انسداد کبدو طحال، وفم رحم، تنقیه کننده ریه و معده، افزایش نیروی جنسی،ضد قند خون،غلظت خون،چربی،صفرا، بلغم، سنک کلیه، سرطان، امراض کلیوی و خون در ادرار، خونریزی ها، ریزش مو، خستگی، انگل، کرم روده
طرز تهیه:یک قاشق غذا خوری + دو لیوان آبجوش ، با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

مرزنجوش
طبیعت:گرم
خواص: آرام بخش اعصال، بهترین داروی میگرن کهنه ودرد شقیقه ها وسردرد،خلط اور،تب بر،اشتها آور،تقویت عمومی بدن،ضد نفخ و ورم معده، اسهال، اخلاط مضره، سرما خوردگی.
طرز تهیه:ا مشت کوچک + دو لیوان آبجوش در کتر ریخته با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

ریوند چینی
طبیعت:گرم و خشک به سمت تری
خواص: ضد برودت معده و کبد، ضد سرفه مزمن، تنگی نفس، سل، زخم ریه، زخم رودهف استسقاء، یرقان، مسهل اخلاط غلیظه و رقیقه، مدر، ضد دردهای کلیه، مثانه ورحم.
طرز تهیه: چند تکه از آن را + مقداری آب که آن را بپوشاند با شعله مستقیم آرام جوش آورده بعد آن را با شعله غیز مستقیم 2 الی 3 ساعت دم بکشد تا به رنگ آلبالویی در آید .

استخودوس
طبیعت: گرم و خشک
خواص: آرام بخش اعصاب ، تقویت کننده سلولهای مغز، افزایش شیر مادر، تحلیلی نفخ و گاز روده، فرح آور، باز کننده انسداد عروقی، مسهل بلغم و سودا خصوصا سودای مغز، ضد میگرن، زکام ، اسم، برونشیت، دل پیچه، رماتیسم، درد سینه، تنگی نفس، سرفه ، اگزما، ضد عفونی کننده دستگاه مجاری ادراری، در اکثر بیمارریها کاربرد دارد.
طرز تهیه: دو قاشق غذا خوری + دو لیوان آبجوش ،در کتری ریخته با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

فلوس
طبیعت:معتدل
خواص: مسهل صفرا، دافع اخلاط فاسد، ضد: افسردگی ، صرع، میگرن ، بواسیر، یبوست مزاج؛ تقویت: اعصاب، قلب، مجاری ادرار، دستگاه تنفسی.
طرز تهیه: یک قاشق غذا خوری + دو لیوان آب سرد؛ با شعله مستقیم کمی بجوشد بعد با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

زیره سیاه
طبیعت: بسیار گرم
خواص: لطیف کننده، قابض، برطرف کننده بادهای غلیظ، بالا برنده فشار خون، سوزاننده چربی اضافی، تصفیه خون، مدر، افزایش شیر مادر، تحلیلی گاز معده و روده، درمان تنگی نفس، تحریک اشتها؛ تقویت: قلب وعروق معده.
طرز تهیه: 1 قاشق مربا خوری + دو لیوان آبجوش ، با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

بهار نارنج
خواص:آرامبخش، مفرح، نشاط آور، اشتها آور؛ تقویت: قلب، اعصاب، نیروی جنسی؛ رفع دل پیچه و گاز معده، تسکین درد سینه و سردرد های عصبی.
طرز تهیه: یک قاشق غذا خوری + دو لیوان آبجوش ، با شعله غیر مستقیم دم بکشد.

دمنوش برگ درخت به
طبیعت: گرم ومعتدل
خواص: قابض ، نرم کننده سینه، مقوی قلب، مفرح، نشاط آور.
طرز تهیه: 10 تا 15 عدد برگ را 20 دقیقه خیسانده و بشویید و در یک لیتر آب در قوری ترجیحا ظرف مسی حرارت دهید و به محض اینکه به جوش آمده فورا شعله را ملایم کنید تا آب بدون حرکت شروع به بخار کند و گاهی برگ ها را بر هم بزنید زمانیکه 3/1 بخار شد چای آماده است. (می توانیداز هل یا چوب دارچین برای برای معطر کردن استفاده کنید)

افتیمون
طبیعت: گرم و خشک
خواص: تحلیل برنده ورم ها، لطیف کننده، بازکننده انسداد و مفرح قلب، جهت بیماری های مغز و اعصاب مانند سردرد، تشنج، افسردگی، کاووس و وسواس و بیماری های مفاصل مفید است. به تنهایی مسهل بلغم و سودا و با بنفشه مسهل صفرا می باشد.
از آنجایی که بسیار لطیف و ضعیف است جوشاندن و کوبیدن آن سبب از بین رفتن خاصیت آن می شود. برای آرامش و تقویت اعصاب دم کرده افتیمون بخورید. تاثیر آن روی سر خوب است. برای آلزایمر نیز مفید است.
هشدار: مصرف زیاد آن برای گرم مزاجان مضر است.
طرز تهیه: هنگام مصرف نباید آن را نرم کوبید و یا زیاد جوشاند، بلکه باید با شعله غیر مستقیم و خیلی آهسته و طولانی مدت دم کنید.
 

*ترجیحا این دمنوش ها را با عسل، خرما یا توت میل کنید.اگر مبتلا به دیابت هستید با عسل میل کنید.همچنین آنها را را می توان با چند قطره آبلیموی تازه میل کرد.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و هفتم مهر 1389ساعت 11:2 قبل از ظهر  توسط امير  | 

تنباکوی قلیان از تفاله های سمی سیگار تهیه می شود

از طریق لوله قلیان مقداری از هوای داخل ریه به داخل لوله بر می گردد که این مسئله در انتقال بیماریهای مسری و واگیر مثل سل، هپاتیت و... نقش زیادی دارد.

دبیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات ضمن هشدار نسبت به عوارض ناگوار مصرف مواد دخانی که بیش از چهار هزار نوع ماده سمی دارد، تاکید کرد: برای تهیه تنباکوهای قلیان از تفاله های مواد سمی سیگار که باید معدوم شود استفاده می کنند.

دکتر محمدرضا معدنی در گفتگو با مهر اظهارداشت: محتویات تنباکو از تفاله های مواد سمی سیگار که می بایست معدوم شود و حتی به محیط زیست هم آسیب می زند با اضافه شدن اسانسهای طعم دار تهیه می شود که استفاده از این تنباکوها به شدت برای سلامت مصرف کنندگان قلیان ضرر دارد.

وی با اشاره به ورود دود تنباکو از طریق بخار آب به درون ریه فردی که قلیان مصرف می کنند، افزود: نمونه هایی از این تنباکوها را در بیمارستان مسیح دانشوری کشت دادیم که از آنها دو نوع ماده سرطانزا و بسیار خطرناک به دست آمد.

معدنی با عنوان این مطلب که مصرف قلیان در مدت کمتر از چهار سال باعث می شود ریه فرد از بین رفته و نیازمند پیوند ریه باشد، تاکید کرد: بیش از چهار هزار نوع ماده سمی در مواد دخانی وجود دارد که انواع سرطانها و بیماریهای خطرناک را در پی دارد.

دبیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات همچنین به دیگر مضرات مصرف قلیان اشاره کرد و افزود: از طریق لوله قلیان مقداری از هوای داخل ریه به داخل لوله بر می گردد که این مسئله در انتقال بیماریهای مسری و واگیر مثل سل، هپاتیت و... نقش زیادی دارد.

وی با اظهار تاسف از اینکه برخی والدین به همراه فرزند خود قلیان دود می کنند، گفت: اتحادیه قهوه خانه داران اقدام به نادیده گرفتن قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات کرده است که این مسئله نقض صریح قانون است. 

معدنی تاکید کرد: سرو قلیان در قهوه خانه ها و رستورانهای سنتی و... سلامت مردم را به خطر می اندازد. چون بررسیها نشان می دهد از هر 10 نفر که سیگار و قلیان مصرف می کنند حداقل دو نفر به مواد مخدر معتاد می شوند که عواقب اعتیاد به مراتب ضرر و زیان بیشتری به دنبال دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم مهر 1389ساعت 10:27 قبل از ظهر  توسط امير  | 

افزایش سرطان مثانه در سنین پایین

دکتر سیدجلیل حسینی که به مناسبت برپایی سیزدهمین کنگره انجمن اورولوژی ایران که ۲۳ تا ۲۶ اردیبهشت در تهران برپا می‌شود، سخن می‌گفت با اعلام این خبر افزود: براساس کتب مرجع پزشکی، سن بروز سرطان مثانه ۶۰ تا ۷۰ سالگی است که متاسفانه سن شروع این بیماری هم‌اینک از دهه ششم و هفتم زندگی به دهه سوم کاهش پیدا کرده است.
وی گفت: به دلیل آن که مواد سمی تولید شده به واسطه کشیدن سیگار باید از راه ادرار دفع شود، باقی ماندن مواد سمی برای مدت زمان طولانی در ادرار با غلظت زیاد سبب ایجاد سرطان مثانه می‌شود.
دکتر حسینی با ابراز تاسف از مراجعه دیرهنگام بیماران مبتلا به تومورهای مثانه به پزشکان اورولوژیست اظهار کرد: با توجه به افزایش شیوع سرطان مثانه در کل کشور، بیمارانی که تومور مثانه دارند، گاهی با علائم پیشرفته به پزشک مراجعه می‌کنند که به دلیل بزرگ شدن تومور و سرایت آن به دیگر نقاط بدن، شانس درمان در آنها کاهش می‌یابد.
رئیس انجمن اورولوژی ایران تصریح کرد: در کنگره امسال، دستاوردهای نوین در زمینه ناباروری مردان، عقیمی، اختلالات جنسی و… (آندرولوژی)، اورولوژی اطفال شامل ناهنجاری‌های مجاری ادراری از دوران پیش از تولد (پره ناتال) و ناهنجاری‌های مادرزادی، اورولوژی زنان (بی‌اختیاری ادراری، جراحی، جراحی لگن و…)، پیوند کلیه، تروماهای (صدمات) دستگاه ادراری و جراحی‌های ترمیمی، جراحی، تشخیص بالینی و آزمایشگاهی، تومورهای دستگاه ادراری و غدد فوق کلیوی، درمان‌های پزشکی و جراحی سنگ‌های کلیه، عفونت‌های ادراری و… مورد بحث و هم‌اندیشی متخصصان قرار خواهد گرفت

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم مهر 1389ساعت 9:50 قبل از ظهر  توسط امير  | 

آه بکشید ‌‌تا سیستم‌ تنفسی‌تان ‌احیا‌ شود

آنها معتقدند ما «آه» می‌کشیم تا با تنظیم مجدد الگوهای تنفسی خستگی را از تن خارج کرده و دستگاه تنفسی خود را انعطاف‌پذیر و در حالت ارتجاعی نگه داریم.
در این پژوهش ۸ مرد و ۳۴ زن مورد مطالعه قرار گرفتند که تی‌شرت‌هایی مجهز به حسگر به تن داشتند که این حسگرها تنفس، ضربان قلب و سطح دی‌اکسیدکربن این افراد را طی ۲۰ دقیقه آرام نشستن ثبت می‌کرد.
آنچه محققان دانشگاه لئوون در بلژیک در بررسی‌های خود در جستجوی آن بودند، تغییرات خاصی بود که طی یک دقیقه در لحظه آه کشیدن ایجاد می‌شد و می‌توانست موافق یا مخالف فرضیه تنظیم کننده مجدد یا به اصطلاح «ریست» شدن در اثر عملکرد آه کشیدن باشد و اکنون آنها تصور می‌کنند که جواب خود را پیدا کرده‌اند.
الک ولمینکس، محقق این پژوهش که یافته‌های خود را در مجله روان‌شناسی بیولوژیک به چاپ رسانده در این باره خاطرنشان کرد: نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد که حرکات تنفسی قبل و بعد از آه کشیدن، متفاوت هستند و به این ترتیب این فرضیه تایید شد که آه کشیدن در واقع سیستم تنفسی را احیا یا به اصطلاح ریست می‌کند.
این گزارش می‌افزاید: «فرضیه تنظیم‌کننده مجدد» مبتنی بر این ایده ارائه شده که نفس کشیدن یک حرکت پویای ارثی است که با تمام انواع فاکتورهای داخلی و خارجی میزان اکسیژن مورد نیاز ما را تغییر داده و ریه‌های ما را سالم نگه داشته و آماده فعالیت می‌کند
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و ششم مهر 1389ساعت 9:49 قبل از ظهر  توسط امير  | 

چگونه با استفاده از لیمو سیگار را ترک کنیم؟

دلیل اصلی این امر وجود نیکوتینی بود که آثار آن در لثه و دهان من باقی می ماند.ایده اصلی ترک سیگار را یکی از دوستانم به من داد و گفت که با ترک سیگار میتوانم زندگی و دهانی سالم تر داشته باشم.

دلیل اصلی این امر وجود نیکوتینی بود که آثار آن در لثه و دهان من باقی می ماند.ایده اصلی ترک سیگار را یکی از دوستانم به من داد و گفت که با ترک سیگار میتوانم زندگی و دهانی سالم تر داشته باشم.

ممکن است بارها این جمله به گوش شما نیز خورده باشد که" حتی قبل از شروع، به توقف فکر کنید!" البته این جمله بیشتر برای افرادی مفید است که بخواهند انجام کاری مانند کشیدن سیگار، میگساری و یا شرط بندی را کنار بگذارند. البته در اینجا ما می خواهیم پیرامون افرادی صحبت کنیم که قصد ترک سیگار را دارند.

قبلاً من نیز مانند سایر افراد سیگاری بودم. یک روز از خودم پرسیدم دلیل استعمال سیگار من چیست؟ به زودی دریافتم که من به وسیله افراد سیگاری دوره شده بودم. به محض اینکه من نیز در مقابل آنها قرار می گرفتم و دود سیگار آنها به من نیز می رسید، من هم سیگاری روشن می کردم. البته دلیل اصلی این امر وجود نیکوتینی بود که آثار آن در لثه و دهان من باقی می ماند.ایده اصلی ترک سیگار را یکی از دوستانم به من داد و گفت که با ترک سیگار میتوانم زندگی و دهانی سالم تر داشته باشم.

گام اول:

شما باید شرایط را به نفع خود کنید! باید تصمیم قطعی خود را برای ترک بگیرید و اجازه ندهید که هیچ عذر و بهانه ای شما را از تصمیم خود منصرف کند. هزاران نفر تصمیم به ترک سیگار گرفته اند و به دلیل انگیزه بالایی که داشته اند نیز موفق شده اند.

گام دوم:

به جای استفاده از خمیر دندان می توانید از آب لیمو و یا خود لیمو روی مسواک خود استفاده کنید. به خودتان اطمینان دهید که این بهترین راه است . چرا که با اطمینان دادن به خود می توانید به بهترین نتیجه برسید. اسید موجود در لیمو می تواند مواد مضری حاصل از نیکوتین سیگار را که دور لثه ،دندان و یا بافت دهان شما را فرا گرفته است را از بین ببرد. شستشوی دندان ها با لیمو را صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و شب قبل از خواب انجام دهید. البته در طول روز نیز می توانید بنابه احتیاج و دلخواه خود این کار را انجام دهید. این امر کاملا سلیقه ای بوده و بستگی به نیاز بدن دارد. البته معمولاً بعد از یک هفته نیازی به شستشودر طول روز نیست.

گام سوم:

در صورت نیاز بدن به استعمال سیگار و یا هنگامی که بدنتان به نیکوتین احتیاج پیدا می کنند، بلافاصله گام اول و دوم را اجرا کنید. عادت کنید که همیشه شاد زندگی کرده ، از زندگی خود نهایت لذت راببرید، عمر طولانی داشته باشید و از شر نفس تنگی خلاص شوید. اسید سیتریک داروی اعجاب آور طبیعت برای دندان های شماست.

توصیه ها و هشدارها:

- در صورت به کار بستن توصیه بالا، صبح هنگام برخواستن از خواب ، بهترین تنفس خود را تجربه می کنید و ریه هایی سالم و قوی خواهید داشت.

- دندانهای شما نیز سالمتر و سفید تر خواهد شد.

- البته توصیه ما این است که از لیمو بیشتر از چهار بار در روز برای مسواک زدن استفاده نکنید.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و یکم مهر 1389ساعت 3:57 قبل از ظهر  توسط امير  | 

فلفل دلمه‌اي، خلاصه خوبي‌ها

تاريخ مصرف فلفل به ۷ هزار سال پيش از ميلاد مسيح برمي‌گردد كه سرخ‌پوستان آمريكايي ساكن پرو و مكزيك از آن به عنوان ادويه‌اي خوش‌طعم استفاده مي‌كردند؛ تا اينكه طي قرون ۱۵ و ۱۶ ميلادي، كاشفان آمريكا اين سبزي خوش نقش و نگار را به اروپا و از آنجا به آسيا و آفريقا آوردند و اين‌گونه شد كه فلفل دلمه‌اي وارد برنامه غذايي ما شد. امروزه بسياري از خانواده‌هاي ايراني تنها از اين سبزي در تهيه پيتزا و مايه ماكاروني استفاده مي‌كنند اما با يك ديد خوش‌بينانه‌تر مي‌توان گفت كه از آن در تهيه سالاد سبزيجات نيز استفاده مي‌شود...
وقتي تصميم به كاهش وزن مي‌گيريم، معمولا سبزي‌ها اولين گزينه‌اي هستند كه سراغشان مي‌رويم. فلفل دلمه‌اي يكي از كم كالري‌ترين سبزي‌ها و يكي از بهترين گزينه‌هاست كه در هر ۱۰۰ گرم از آن تنها ۱۵ كالري انرژي وجود دارد و در ميان انواع فلفل‌ها اين مقدار، كمترين است.
اين سبزي در ميان انواعش بيشترين مقدار فيبر را نيز دارد و در هر ۱۰۰ گرم از آن ۲ گرم فيبر يافت مي‌شود. بنابراين در كنار ساير سبزي‌ها مي‌توان فلفل دلمه‌اي را نيز در رژيم‌هاي لاغري مصرف كرد.
 
فلفل عليه سرطان
شايد باورتان نشود اگر بگوييم از اين سبزي مي‌توان در پيشگيري از بروز انواع سرطان استفاده كرد. تحقيقات نشان داده


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 5:17 قبل از ظهر  توسط امير  | 

7 باور غلط درباره سرطان سینه

 

گرچه سرطان پستان یکی از شایع ‌ترین سرطان‌ ها در زنان است اما همه توده ‌هایی که در پستان ایجاد یا احساس می‌ شوند سرطان نیستند. اما اگر این توده‌ ها سرطانی باشند، با تشخیص زودرس درمان‌ پذیر خواهند بود.

در اینجا با ۷ مورد از خطاهای رایج زنان درباره این سرطان آشنا می ‌شویم:

باورغلط اول: توده‌های پستانی تقریبا همیشه سرطان هستند.
این عقیده نادرستی است که هر توده‌ ای در پستان به معنی وجود سرطان است. به گفته محققان انجمن سرطان آمریکا، اگر چه هر خانمی در پستان خود که احساس توده‌ داشت باید به فکر سرطان باشد تا عکس این موضوع ثابت شود، اما این نباید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 5:7 قبل از ظهر  توسط امير  | 

نکات عجیب درباره دستگاه گوارش

بدن انسان بسیار شگفت انگیز و پیچیده است و در میان دستگاههای مختلف بدن ، دستگاه گوارش قسمتهای عجیب و نا شناخته ای دارد که آشنایی با آنها خالی از لطف نیست.

مهر: یک مجله معتبر علمی در سلسله گزارشاتی به نام "۲۰ چیزی که درباره آن نمی دانید" به معرفی مسائل عجیبی درباره موضوعات مختلف علمی پرداخته است که شاید کمتر کسی شنیده باشد. به منظور جذابیت موضوع، خبرگزاری مهر قصد دارد از این پس شنبه ها یکی از گزارشات را با ذکر ۱۰ نکته معرفی کند.

۱- مجرای معده ای روده ای بدن لوله ای به طول ۳۰ فوت (۱۴۴/۹ متر) است.

 ۲- روده کوچک در سطح میکروسکوپی محتوی پیچهای بسیار زیادی به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ فوت مربع (۲۵۰ هزار و ۸۳۹ متر مربع) است. این مساحت می تواند یک زمین تنیس را پوشش دهد.

 ۳- دستگاه گوارش برای هضم یک غذای کامل مثل شام شب عید به حدود ۷۲ ساعت زمان نیاز دارد.

 ۴- بخش اعظم هورمون سروتونین که به شدت بر روی خلق و خو اثر می گذارد بر خلاف تصور از دستگاه عصبی تولید نمی شود، بلکه محل ترکیب آن در دستگاه گوارش است.

 ۵- معده توانایی هضم تقریبا تمام چیزها حتی استخوان، آدامس و تکه های فلز را دارد و این کار را با اسید کلریدریکی که تولید می کند انجام می دهد اما نمی تواند برخی از انواع پلاستیک مثل پلاستیکهای به کار رفته در اسباب بازیهای کودکان را هضم کند. بنابراین این پلاستیکها در نهایت به روده می رسند و در عمل دفع از بدن خارج می شوند.

 ۶- تریپتوفان آمینو اسیدی است که در بوقلمون یافت می شود و در اغلب موارد به عنوان ماده ای برای خواب آلودگی پس از خوردن گوشت این پرنده معرفی می شود. این درحالی است که پروتئینهایی که در گوشت بوقلمون هستند بیشتر این آمینواسید را خنثی می کنند.

 ۷- کالریهای بدن شما به راحتی در مدت فرایند گوارش غذا می سوزند و ۵ تا ۱۵ درصد از انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کنند.

 ۸- آب، آنزیمها، نمکهای پایه، مخاط و صفرا در حدود دو گالن مایعی که وارد روده بزرگ می شوند را تولید می کنند. این درحالی است که تنها 6 قاشق سوپ خوری از این دو گالن مایع از بدن خارج می شود.

 ۹- بدون توانایی اعجاب آور قولون در بازیابی سیالات بدن، حیوانات نمی توانند روی خشکی زندگی کنند.

 ۱۰- بلندترین صدای باد گلوی انسان رکورد ۱/۱۰۷ دسی بل را به ثبت رسانده است. این صدا معادل صدایی است که یک اره برقی به طول ۹۱ سانتیمتر تولید می کند. این صدای بسیار بلند باد گلو را پل هان اهل لندن در سپتامبر ۲۰۰۸ تولید کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 5:5 قبل از ظهر  توسط امير  | 

رفع لکه هاي صورت با مواد گیاهی

براي افرادي که به هر دليلي بارها به رفع اين مشکل پرداخته و دوباره با آن مواجه شده اند راهکارهايي معرفي مي کنيم که با استفاده از موادي طبيعي پوستي بدون لکه را به همراه داشته باشد...

در بسياري مواقع لکه هايي بر روي پوست صورت و گاهي حتي پشت دستها مشاهده مي شود که مي تواند در بعضي خانمها به مرور زمان با افزايش سن و بر حسب مکانيسم بدن بوجود آيد و در دختران جوان حاصل جاي جوشهاي غرور جواني باشد که به مرور کمرنگ شده ولي کاملا از بين نرفته اند.
طبق نظر بسياري از پزشکان و متخصصان پوست و زيبايي، در بيشتر مواقع لکه هاي صورت و دستها را نمي توان به طور کامل و قطعي، صد در صد از بين برد بلکه تنها مي شود با بيرنگ سازي آنها و با لايه برداري از پوست آنها را کمرنگ تر ساخته و تا حدودي محو کرد و البته همه ي اينها مشروط بر اين است که به طور مداوم و مرتب و طبق زمانهاي تعيين شده توسط پزشک عمل شود که گاهي با قطع داروها يي که با صرف هزينه هاي زياد همراه بوده پوست دوباره به حالت قبلي باز گشته و از اين بابت احساس نارضايتي شديد همراه با خستگي در ما به وجود خواهد آمد.

براي آن دسته از افرادي که به هر دليلي بارها و بارها براي رفع اين مشکل اقدام کرده و دوباره با آن مواجه شده اند راهکارهايي معرفي مي کنيم که با استفاده از موادي طبيعي و قابل دسترس پوستي بدون لکه را به همراه داشته باشد.

۱-از مقداري روغن ارده که به راحتي هم جداگانه در عطاري ها يافت مي شود و هم خود مي توانيد با خريد ارده ي مصرفي منزل روغن روي آن را پس از آنکه مدتي ظرف ارده بدون تکان خوردن، ثابت در جايي نگه داشته شود از روي آن جدا کرده و در ظرفي جداگانه نگه داري کنيد و به طور مرتب در طول شبانه روز به جاي کرم مرطوب کننده از آن استفاده نماييد که با مصرف آن در دراز مدت مثل يک عادت، شما را به نتيجه ي مطلوب خواهد رساند.
۲-مي توانبد مقداري از اين روغن ارده را با کمي سفيداب نقره که آن هم در عطاري ها يافت مي شود مخلوط کرده تا به شکل کرمي نرم و نه چندان سفت در بياد سپس هر صبح و شب از آن استفاده نماييد.

۳-نصف فنجان گلاب همراه با نصف فنجان عرق بيد را داخل ظرفي کوچک روي شعله ي کم گاز قرا داده و پس از آن که کمي گرم شد يک قاشق غذاخوري روغن نارگيل، يک قاشق غذاخوري روغن بادام، يک قاشق غذاخوري روغن زيتون و يک قاشق غذا خوري گليسيرين را به آن اضافه کنيد و خوب مخلوط کرده ، بگذاريد با هم کمي قل بخورند، سپس دو قاشق چايخوري سر پر سفيداب روي را که قبلا از الک ريز رد کرده ايد  آرام به آنها اضافه کرده و خوب مخلوط کنيد. پس از حل کامل سفيداب در اين مواد، دو قطره آبليمو نيز به آنها اضافه کنيد و بگذاريد با هم بجوشند تا قوام آيند، سپس شعله را خاموش کرده، صبر کنيد تا کاملا سرد شوند .اين مواد را داخل ظرفي در دار ريخته و هرصبح و شب ابتدا ظرف را خوب تکان داده و سپس براي دست و صورت از آن استفاده نماييد. استفاده ي مکرر و در مدت زمان طولاني باعث مي شود شما به پوستي شفاف وروشن  و بدون لک برسيد که به خاطر داشتن روغنهاي مفيد از چروک شدن  پوست شما نيز جلوگيري خواهد کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 5:1 قبل از ظهر  توسط امير  | 

برای جوان ماندن نخ دندان بکشید

حتما شما هم می‌دانیدکه اگر نخ دندان نکشید پلاک‌های چسبنده در بین دندان‌های شما قرار گرفته و می‌تواند باعث بروز بیماری‌های لثه و مشکلات سلامت شوند. اما با این حال هنوز هم بسیاری هستند که نخ دندان نمی‌کشند.
اما شاید تحقیقات جدید باعث شود که شما در استفاده از نخ دندان انگیزه بیشتری داشته باشید. دانشمندان معتقدند کشیدن نخ دندان در طولانی‌مدت تاثیر بیش‌تری نسبت به جراحی پلاستیک در مبارزه با اثرات پیر شدن دارد.
دکتر اوگن آنتنوچی دندانپزشکی در نیویورک و سخنگوی آکادمی دندانپزشکی عمومی در این باره گفت: اگر شما هر روز نخ دندان نکشید، ۴۰ درصد از سطح دندان شما کثیف باقی خواهد ماند. این باعث می‌شود لکه‌ها و زردی‌ها بین و در اطراف دندان‌های شما باقی بماند.
رشد پلاک‌های دندانی هم‌چنین می‌تواند منجر به التهاب لثه شده که اولین مرحله از ابتلا به بیماری‌های لثه را شامل می‌شود. این بیماری می‌تواند باعث خونریزی و حساسیت لثه‌ها شده و در نهایت منجر به تحلیل لثه و از دست رفتن استخوان‌ها در ناحیه دهان شود.
ایجاد فاصله در بین دندان‌ها و عدم توازن در بافت‌های لثه باعث می‌شود که شما ظاهر پیرتری داشته باشید.
البته اوضاع می‌تواند از این هم بدتر شود. بیماری‌های لثه می‌توانند در نهایت باعث از بین رفتن استخوان‌های فک و دهان شود.
زمانی که بیماری لثه شروع به خوردن استخوان می‌کند، تغییراتی در ظاهر صورت ایجاد می‌شود. زمانی که یک دندان از دست می‌رود، هیچ دلیل برای وجود استخوان در آن منطقه وجود ندارد. به این ترتیب می‌توان گفت که بیماری‌های دندانی باعث زشت شدن صورت و به وجود آمدن حفره‌هایی در ناحیه چانه و لب‌ها شده و در این مناطق چین و چروک به وجود می‌آید.
اما برای از بین بردن این آسیب‌‌ها چندان به جراحی پلاستیک امید نداشته باشید. در تحقیقی که در نشریه اعمال بازسازی و پلاستیک انجام شده است، محققان متوجه شدند از دست رفتن استخوان با روش‌های جراحی چندان قابل اصلاح نیست.
حتی اگر شما تلاش کنید دندان از دست رفته را جایگزین کنید، معمولا استخوان کافی برای کاشت دندان وجود ندارد و نمی‌توان نقش دندان اصلی را به طور کامل در دهان تامین کرد.

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 4:57 قبل از ظهر  توسط امير  | 

راههای هرس کردن (پیرایش) گیاهان

این مطلبو  تقدیم میکنم خدمت  جناب اسدی و همه دوستداران طبیعت

 

مقدمه:

 بيشتر گياهان باغباني بويژه چند ساله چوبي،اگر در شرايط محيطي مناسب بدون دخالت انسان رشد کنند، پس از چند سال ، تبديل به درختان يا درختچه هايي با شاخساره متراکم خواهند شد که چه از نظر ميزان و کيفيت باروري و چه از نظر شکل ظاهري مطلوب نخواهند بود.

 در اينگونه گياهان شاخه ها ، مزاحم رشد يکديگر بوده، دچار پيچيدگي و خميدگي مي شوند.از سويي چون بدليل پر برگي، نور کافي به درون شاخساره گياه نمي رسدبه تدريج برگها و شاخه هاي وسطي شاخساره خشک مي شود و از بين ميرود و توليد گل و ميوه محدودبه سطح بيروني شاخساره گشته ، ميزان محصول کم مي گردد. براي جلوگيري از اين امر و ايجاد شکل و حالت مناسب در گياه ، بايد آن را پيرايش(هرس) و به نحوه دلخواه تربيت کرد.

 پيراستن(هرس کردن):

 به طور کلي پيراستن(هرس کردن) عبارتست از قطع کامل يا جزئي شاخه،ريشه،پوست، برگ و يا گل و ميوه به منظور تحت تاثير قرار دادن و هدايت نحوه رشد و باروري گياه . پيراستن يکي از عمليات مهم باغباني است که از حدود سه هزار سال پيش شناخته شده و مورد استفاده قرار ميگرفته است. دلايل و فوايد آن را مي توان به شرح زير خلاصه نمود:

۱- حذف شاخه هاي مزاحم ،خشک شده ، آفت زده و مريض و شکسته جهت حفظ و تامين سلامت گياه.

  ۲- ايجاد شرايط مناسب جهت ورود نور و هوا به درون شاخساره و خلوت کردن نقاط شلوغ و متراکم آن به منظور ايجاد امکان توليد محصول بيشترو مرغوبتر.

۳- ايجاد شکل ويژه در شاخساره گياه،اين امر بويژه در ميوه کاري و نيز در شکل سازي گياهان جهت تزئين باغ و باغچه از اهميت خاصي برخوردار است.

  ۴- ايجاد تعادل بين شاخساره و ريشه ، بويژه هنگام نشاء کاري و جابجا کردن گياه، جهت تضمين موفقيت و ايجاد امکان رشد اوليه سريعتر براي گياه.

۵- جوان ساختن درختان مسن از طريق حذف شاخه هاي پير و وادار کردن درخت به توليد شاخه هاي جديد،جهت بالا بردن قدرت باردهي آن.

  ۶- پيش يا پس انداختن باروري گياه و تنظيم گلدهي و ايجاد تعادل بين رشد رويشي و ميزان محصول و بالا بردن کيفيت فرآورده توليد شده.

۷- محدود کردن رشد و کوتاه ساختن گياه براي تسهيل عملياتي مانند سمپاشي و برداشت محصول و نيز به دلايل تزئيني.

 زمان پيرايش:بسته به نوع گياه و هدف از پيرايش(هرس)،اين کار  در دو موقع از سال انجام ميشود: يکي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 2:44 قبل از ظهر  توسط امير  | 

کشورهای مختلف چطور خودشان را لاغر می‌کنند؟

در رستوران‌های اروپا یک بطری آب معدنی حتماً با غذا سرو می‌شود؛ حتی اگر آن را سفارش نداده باشید اما در بقیه نقاط دنیا باید سفارش دهید به همین دلیل به جای آب، نوشابه‌های گازدار سفارش می دهند که منجر به چاقی می‌شود.

چاقی یک معضل جهانی است اما نباید آن را به عنوان یک سرنوشت محتوم به حساب آوریم. کشورهای مختلف فرهنگ و آداب و رسوم خاص خود را دارند که بعضی از آنها به سلامت و تناسب اندام مربوط می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی «فردا» و به نقل از همشهری سلامت، با گردآوری فرهنگ آداب و رسوم کشورهای مختلف می‌توان یک برنامه جامع و کامل جهانی برای مبارزه با معضل چاقی تدوین کرد.

به طور مثال در رستوران‌های اروپا یک بطری آب معدنی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم مهر 1389ساعت 1:56 قبل از ظهر  توسط امير  | 

دارویی برای تمام دردها

این داروی گیاهی بسیار مفید است و می تواند دردهای شما را درمان کند و ...

زنجبیل بعنوان یك درمان خانگی برای زنان باردار، بیماران تحت شیمی درمانی و مسافرانی كه دچار ضعف معده هستند به منظور رفع حالت تهوع، شناخته شده است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این بار متخصصان كالج و دانشگاه ایالتی جورجیا در آمریكا دو نوع ماده شیمیایی موجود در زنجبیل را معرفی كرده‌اند كه «جینگرول» و «فنول» نام دارند و می‌توان از آنها بعنوان داروی مسكن و ضد درد استفاده كرد.

در مجموعه‌ای از آزمایشات 74 فرد سالم برای درمان دردهای ماهیچه‌ای به طور منظم دو گرم زنجبیل خام یا همراه با غذا مصرف كردند و گروهی از آنها هم هر روز به مدت 11 روز از یك شبه دارو استفاده كردند. این افراد همگی در نوبت‌های مشابه تمرینات ورزشی انجام دادند با این هدف كه در آرنج‌های آنها التهاب و درد ماهیچه‌ای ایجاد شود.

این متخصصان دریافتند كه زنجبیل خام میزان دردهای ماهیچه‌ای را تا 25 درصد در افرادی كه دچار این دردها شده‌ بودند،‌ كاهش داد.

به گزارش مجله تایم، در افرادی هم كه زنجبیل پخته با غذا خورده بودند این دردها 23 درصد كاهش یافت.

به گفته پزشكان، ریشه زنجبیل قرنهای زیادی است كه بعنوان یك داروی مهم و با مصارف درمانی مورد استفاده دارد. برخی از آزمایشات حتی نشان داده كه این گیاه به كاهش كلسترول هم كمك می‌كند. 
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم مهر 1389ساعت 1:25 قبل از ظهر  توسط امير  | 

انسانهای اولیه هم دل رحم بودند!

در مرحله چهارم که از 120 هزار سال قبل آغاز شده است انسانهای مدرن حس شفقت و مهربانی عمیقی نسبت به افراد غریبه، حیوانات، اشیا و حتی مفاهیم انتزاعی پیدا کردند.

پژوهشگران آمریکایی دریافتند که حتی انسانهای اولیه هم دل رحم بودند و می توانستند احساساتی از قبیل شفقت و مهربانی را درک کنند.

به گزارش مهر، آیا تاکنون تصور می کردید که انسانهای اولیه استخوان خور به جای ابراز محبت به شریک زندگی خود آنها را از مو می گرفتند و کشان کشان از غار بیرون می بردند و وادار می کردند که به کارهای روزانه ای چون کندن پوست ماموتی که به تازگی شکار کرده بودند بپردازند؟

اکنون گروهی دانشمندان دانشگاه نیویورک به تمام تصورات ذهنی شما پایان دادند. این محققان در بررسیهای خود نشان دادند که حتی انسانهای اولیه ای که بین 500 هزار تا 40 هزار سال قبل زندگی می کردند نیز دل داشتند و می توانستند احساساتی چون شفقت و مهربانی را تجربه و درک کرده و از همنوعان خود مراقبت کنند.

این محققان با بررسی فسیلها، ابزار و دیگر اسناد مرتبط با انسانهای اولیه توانستند چهار مرحله مدل را برای توسعه شفقت در انسان ارائه کنند.

برپایه این مدل، مرحله اول از 6 میلیون سال قبل آغاز شده است، زمانی که در اجداد نخستین انسان والدین جرقه های احساساتی چون همدلی برای دیگران و انگیزه کمک به همنوعان زده شد.

مرحله دوم از 8/1 میلیون سال قبل آغاز شد. در این دوره در انسان قائم احساسات یکپارچه با افکار خردمندانه به وجود آمد.

مرحله سوم بین 500 هزار تا 40 هزار سال قبل که دوره زندگی انسانهای اولیه بوده است تعهدات عمیقی برای رفاه دیگران به ویژه در زمان شکار دیده شد. به طوری که در این دوره، انسانهای اولیه ای که در طول شکار زخمی شده بودند تحت مداوا و درمان افراد دیگر گروه قرار می گرفتند.

در مرحله چهارم که از 120 هزار سال قبل آغاز شده است انسانهای مدرن حس شفقت و مهربانی عمیقی نسبت به افراد غریبه، حیوانات، اشیا و حتی مفاهیم انتزاعی پیدا کردند.

براساس گزارش دیسکاوری، این محققان در این خصوص اظهار داشتند: "شاید بتوان گفت که شفقت بنیادی ترین احساس انسان است. این حس انسانها را به هم پیوند بزند."

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم مهر 1389ساعت 10:44 بعد از ظهر  توسط امير  | 

کدئین می‌تواند مرگ‌آور باشد

تاثیر کودئین به عنوان داروی مسکن، به ساختار ژنتیکی افراد بستگی دارد و تبدیل آن به مورفین درون بدن،‌ در هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. بر همین اساس مصرف کودئین برای برخی از افراد می‌تواند حتی کشنده باشد!

استفاده از کودئین به عنوان یک داروی مسکن در حالی به شدت فراگیر شده که استفاده از این دارو روی بعضی افراد بی‌تاثیر است و در برخی افراد می‌تواند حتی کشنده باشد. با وجود چنین خطر بزرگی، داروهای کودئین‌دار اغلب به سادگی در دسترس هستند. به همین دلیل گروهی از محققین دانشگاه بریتیش‌کلمبیای کانادا خواستار محدودیت در عرضه کودئین‌ها شده‌اند.

به گزارش نیوساینتیست، کودئین از طریق متابولیزه شدن به مورفین درون بدن افراد کار می‌کند. اما میزان این متابولیزه شدن به ساختار ژنتیکی افراد بستگی دارد و بر همین اساس، میزان مورفین متفاوتی در بدن آن‌ها به واسطه مصرف کودئین تولید می‌شود.

یکی از مواردی که محققین را بسیار نگران کرده، تاثیر کودئین بر نوزادان و کودکان است. در چند هفته اخیر، چند گزارش جنجالی در این رابطه منتشر شد، یکی درمورد مرگ دو کودک که پس از عمل جراحی لوزه برایشان کودئین تجویز شده بود و دیگری، انتشار دو مقاله حاکی از آن که مصرف کودئین توسط مادران شیرده، هیچ ماده خطرناکی را به بدن نوزاد منتقل نمی‌کند.

با انتشار این نگرانی‌ها، بیمارستان کودکان تورنتوی کانادا استفاده از کودئین برای کودکان را ممنوع کرده و محققین از سایر مراکز درمانی و پزشکان خواسته‌اند که همین روند را در پیش بگیرند. با این حال برخی محققین معتقدند این که 1 یا 2 درصد از افراد متابولیسم کودئین بالایی دارند دلیل کافی برای قطع استفاده از کودئین نیست.

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم مهر 1389ساعت 10:36 بعد از ظهر  توسط امير  | 

مرغ آلاچیق‌ساز برای جذب پرنده ماده، صحنه‌سازی می‌کند

پرنده‌های آلاچیق‌ساز نر،‌ با سنگ و صدف درون لانه خود را به نحوی تزیین می‌کنند که با استفاده از قوانین پرسپکتیو، لانه کوچک‌تر به نظر برسد. بدین ترتیب، ماده‌ها تصور می‌کنند که آن‌ها جثه بزرگ‌تری دارند.

بهنوش خرم‌روز: حیوانات مختلف، ‌روش‌ها و آیین‌ها متفاوتی برای جفت‌گیری و انتخاب جفت دارند. در بسیاری از گونه‌ها قاعده بر این است که نرها تمام تلاش خود را برای جلب توجه ماده‌ها به کار گیرند. ماده‌ها هم در گونه‌های مختلف، ‌معیارهای متفاوتی برای انتخاب زوج مناسب خود دارند، از رنگ و اندازه گرفته تا مهارت‌های مبارزه و خوش‌صدایی. ظاهرا در پرنده‌های آلاچیق‌ساز، قد و قواره نرهاست که به چشم ماده‌ها می‌آید.

پرنده‌های آلاچیق‌ساز،‌ لانه‌هایی بافته شده از چوب درست می‌کنند که یک آلاچیق‌ را تداعی می‌کند. آن‌ها درون آلاچیق خود فضایی درست می‌کنند و این فضا را با سنگ و صدف و خلاصه هر چیزی که پیدا کنند تزئین می‌نمایند. اما به نظر می‌رسد که این تزئینات بی‌منظور نیست!

به گزارش نیوساینتیست، بررسی دقیق محل و نحوه قرارگیری تزئینات درون لانه 33 پرنده آلاچیق‌ساز نشان می‌دهد که همه نرها سنگ‌ها و سایر اشیا را به نحوی چیده‌اند که وقتی روی آن‌ها قرار می‌گیرند به چشم ماده‌ها بزرگ‌تر بیایند.

محققین حتی ترکیب تزئینات درون 15لانه را به هم زدند و متوجه شدند که پرنده‌ها ظرف دو هفته باز همه اجسام را به رسم خودشان جابه‌جا کردند و از نو چیدند. بنابراین چیدمان داخلی لانه خیلی برای پرنده‌های نر اهمیت دارد و مشخصا دوست نداشتند که ترکیب آن به هم بخورد. اما چرا؟

ما انسان‌ها و به نحو مشابهی پرنده‌ها،  برای تشخیص فاصله از زاویه عمودی بین نقطه بالایی و پایینی اشیا استفاده می‌کنیم و انتظار داریم هر چه جسمی از ما دورتر شود، ‌این زاویه هم کم‌تر شود. با همین اصل،‌ می‌توان خطاهای دیداری درست کرد.

اگر اجسام نزدیک را بزرگ‌تر انتخاب کنیم و اجسام کوچک‌تر را دورتر بچینیم، فضا بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید و برعکس،‌ اگر اشیای کوچک را نزدیک‌تر بچینیم و اجسام بزرگ‌تر را دورتر از دید قرار دهیم،‌ به نظر می‌رسد که فضا کوچک است. این مورد دوم،‌ دقیقا حقه‌ای است که پرندگان نر می‌زنند. آن‌ها کاری می‌کنند که آلاچیق کوچک‌تر و به نظر برسد و در نتیجه خودشان در چشم ماده بزرگ‌ جلوه کنند.

البته هیچ‌کس نمی‌تواند نظر ماده‌ها را بپرسد و در این مورد مطمئن باشد. شاید هم فقط این نحو چیدن درون لانه بیشتر با سلیقه ماده‌ها جور درمی‌آید، ‌اما تا به این‌جا که نتایج این مطالعه جذاب و نوآورانه دانسته شده‌ و توجه جامعه علمی را به خود جلب کرده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389ساعت 1:30 قبل از ظهر  توسط امير  | 

قزل‌آلای دستکاری شده ژنتیکی بخوریم یا نخوریم؟

آیا حیوانات تراریخته یا دستکاری شده‌ ژنتیکی باید به بازار مواد غذایی بیایند یا نه. اگر آری، ماهی قزل‌آلا اولین گزینه خواهد بود. این ماهی بزرگ‌تر از قزل‌آلای معمولی نیست، اما سرعت رشدش دو برابر است.

بهنوش خرم‌روز:‌سال‌ها است که با پیشرفت‌های سریع مهندسی ژنتیک و فناوری زیستی، انواع و اقسام حیواناتی که دستکاری ژنتیکی شده‌اند،‌ به وجود آمده‌اند. در اغلب این موجودات، تلاش شده‌ که نقص‌ها، آسیب‌پذیری‌ها و مانند آن اصلاح شود،‌ مثل گاوهایی که نسبت به جنون گاوی مصونیت دارند. همچنین در بسیاری موارد مطالعات رو به افزایش سرعت رشد و در واقع اقتصادی‌تر کردن تولید مواد غذایی حیوانی رفته‌اند.

اما حالا این بحث به وجود آمده که آیا وقت آن رسیده که حیوانات دستکاری شده وارد برنامه غذایی مردم شوند؟ یک دهه پاسخ این سوال نه بود،‌ اما این ماه قرار است که در مورد ماهی قزل‌آلای دستکاری شده تصمیم گرفته شود.

بر اساس گزارش تکنولوژی‌ریویو، این ماهی قزل‌آلا در نهایت بزرگ‌تر از ماهی‌های قزل‌آلای معمولی نخواهند بود اما سرعت رشد آن دو برابر است. آن‌ها ژن رشدی از یک گونه ماهی دیگر دارند که در طول سال اول زندگی‌شان با افزایش هورمون رشد، آن‌ها را به سرعت به اندازه‌ای می‌رساند که برای فروش در بازار مناسب هستند. همچنین ژن دیگری از ماهی سومی، این رشد سریع را به موقع متوقف می‌کند.

در این تصویر،‌ ماهی پشتی دستکاری ژنتیکی شده است. هر دو ماهی هم‌سن هستند، اما سرعت رشد ماهی دستکاری شده دو برابر است. ماهی جلویی یک سال دیگر به این اندازه خواهد رسید.

اما اگر با این نظر موافقت شود، مردم چه عکس‌العملی خواهند داشت؟ امروزه دیگر کسی به مصرف سبزیجاتی که از نظر ژنتیکی دستکاری شده‌اند اهمیتی نمی‌دهد و مصرف آن‌ها بعد از یک دهه خیلی عادی شده است. اما اگر ماهی را با برچسب دستکاری ژنتیکی به بازار بیاورند، مردم استقبال می‌کنند یا برعکس آن را نمی‌خرند؟

به علاوه اگر فروش این قزل‌آلا تایید شود، تخم آن‌ها به مراکز پرورش ماهی ارسال خواهد شد و برخی نگرانند که اگر یکی از این ماهی‌ها فرار کند، می‌تواند با رساندن خود به آب‌های آزاد، روی ژنتیک طبیعی ماهیان آزاد تاثیر بگذارد.

با وجود همه این نگرانی‌ها، این ماهیان جدید می‌توانند خیلی اقتصادی‌تر باشند. باید دید نتیجه این تصمیم‌گیری که به زودی اعلام می‌شود چه خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و دوم شهریور 1389ساعت 1:27 قبل از ظهر  توسط امير  | 

میگوهای نعنافلفلی

 میگوهای نعنافلفلی همگی با جنسیت نر به بلوغ می‌رسند، اما می‌توانند تصمیم بگیرند که هرمافرودیت شوند یا نه. این تصمیم فواید و مضرات خاص خودش را دارد و به شرایط زندگی میگوها و اجتماع آن‌ها بستگی دارد

بهنوش خرم‌روز: تغییر جنسیت شاید برای ما چندان کار متداول و معمولی نباشد،‌ اما گونه‌هایی از جانوران روی کره خاکی ما زندگی می‌کنند که تغییر جنسیت بخشی طبیعی از زندگی آن‌ها است. گونه‌هایی وجود دارند که در ابتدای زندگی نر یا ماده هستند و بعد به جنس دیگر تغییر جنسیت می‌دهند. همچنین گونه‌های نه چندان کمی از موجودات می‌توانند در آن واحد هم نر و هم ماده باشند که به این دسته هرمافرودیت یا دوجنسی گفته می‌شود.

نیوساینتیست در گزارش ویژه خود به یکی از این گونه‌های جانوری پرداخته که یک قدم فراتر رفته و به نحو پیچیده‌تری تصمیم می‌گیرد که در جنسیت خود باقی بماند یا این که آن را تغییر بدهد. این جانور، میگوی نعنافلفلی نامیده می‌شود. اسم این میگو از طرح بدنش می‌آید که به شکل شکلات‌های نعنایی یا آبنبات‌های راه راه است.

میگوهای نعنافلفلی همه با جنسیت نر متولد می‌شوند و به بلوغ می‌رسند. آن‌ها این قابلیت را دارند که به هرمافرودیت تبدیل شوند، یعنی در آن واحد هم نر باشند و هم ماده. اما اغلب میگوها ترجیح می‌دهند که نر باقی بمانند و تا جایی که امکان داشته باشد، صبر می‌کنند تا دیگران تغییر جنسیت بدهند. یکی از دلایل این ترجیح این است که آنها به عنوان یک نر بیشتر شانس جفت‌گیری دارند، تا وقتی که در قالب یک هرمافرودیت بخواهند نقش یک نر را ایفا کنند.

همچنین تبدیل شدن به هرمافرودیت سرعت رشد میگوها را کاهش می‌دهد، احتمالا به این دلیل که تولید تخمک‌ها به انرژی بیشتری نیاز دارد.

در حقیقت انتخاب این که میگوهای نعنافلفلی نر باقی بمانند یا هرمافرودیت شوند، به اندازه اجتماعی بستگی دارد که در آن زندگی می‌کنند. اگر اجتماع بزرگ باشد و شانس این که اطرافیان هرمافرودیت شوند زیاد باشد که چه بهتر، ‌وگرنه، اگر میگو مستقل زندگی کند و در جمع بزرگی از هم‌نوعان خود نباشد،‌ هرمافرودیت می‌شود و بدین ترتیب شانس جفت‌گیری را برای خود افزایش می‌دهد.

البته محققین می‌گویند نر بودن آن‌قدرها هم خوب نیست!‌ شاید یک میگوی نر نیازی به صرف انرژی برای تخم‌گذاری نداشته باشد، اما باید بگردد و یک هرمافرودیت پیدا کند و تازه نزدیک به 8 ساعت او را دنبال کند تا بتواند جفت‌گیری کند. بنابراین میگوها چندان هم با تصمیم سخت و بحرانی در زندگی خود روبرو نیستند!

 

+ نوشته شده در  جمعه نوزدهم شهریور 1389ساعت 10:48 بعد از ظهر  توسط امير  | 

گرسنگي، مغز را هوشيار مي‌كند

به گزارش روزنامه سان، ليپيدهاي طبقه‌اي از مولكول‌ها هستند كه شامل چربي‌ها مثل كلسترول و ويتامين‌هاي محلول در چربي مثل ويتامين‌هاي A , D مي‌شوند.

پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در سنت لوئيس مي‌گويند: گرسنه ماندن مي‌تواند مغز را هوشيار كند.

به گزارش ايسنا، اين محققان در پژوهش جديدي روي مگس‌هاي ميوه دريافتند: گرسنه بودن روشي براي بيدار ماندن بدون احساس بي‌حالي يا درگيري ذهني و هوشيار ماندن مغز است.

پژوهشگران در اين مطالعه نشان دادند كه گرسنگي سه برابر زمان بيدار ماندن و رهايي از خواب آلودگي را افزايش مي‌دهد.

محققان مي‌گويند: علت اين تاثير وجود پروتئيني است كه به مغز اين حشره در زمينه ذخيره آن و استفاده از ليپيدها كمك مي‌كند.

به گزارش روزنامه سان، ليپيدهاي طبقه‌اي از مولكول‌ها هستند كه شامل چربي‌ها مثل كلسترول و ويتامين‌هاي محلول در چربي مثل ويتامين‌هاي A , D مي‌شوند.

پژوهشگران دريافته‌اند كه اين حشره از ليپيدها براي ذخيره بيشتر انرژي استفاده مي‌كند. بنابراين اگر بتوان ليپيدهاي مناسب و موثر در تنظيم خواب و چگونگي كنترل آنها را شناسايي كرد،‌ ممكن است بتوان به روشي براي كاهش مشكل مربوط به كمبود خواب يا نياز به بيدار ماندن دست يافت.

شرح اين پژوهش در مجله «پلوس بيولوژي» منتشر شده است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 2:0 قبل از ظهر  توسط امير  | 

تلفن همراه را به رختخواب نبريد

به گفته دكتر موسوي موحدي همين پديده در بررسي اثرات امواج در بيماران تالاسمي هم مشاهده شده و در اين مورد از نظر ساختار هموگلوبين، ساختمان سوم آن كه عامل اصلي عملكردهاي اين مولكول است، دچار تغيير شده است.

جام جم آنلاين: حالا ديگر استفاده از تلفن همراه در جامعه كنوني اجتناب‌ناپذير است و البته نگراني‌ها درباره اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بيش از حد تلفن‌هاي همراه نيز بيشتر شده است.

بتازگي هم اعلام شده براساس بررسي‌هاي تازه موسسه Pew حدود 65 درصد از بزرگسالان گوشي‌هاي تلفن همراه خود را نيز همراه با خود به بستر مي‌برند كه اين كار از نظر بهداشتي و حفظ سلامت زيانبار است.

اگرچه بعضا گزارش‌هاي ضد و نقيضي درباره اثرات امواج تلفن همراه و ميزان جدي بودن مخاطرات آن از سوي مراكز تحقيقاتي مختلف كه بعضا به سفارش شركت‌هاي بزرگ سازنده تلفن همراه در اين زمينه تحقيق مي‌كنند، منتشر مي‌شود؛ ولي به‌زعم اغلب كارشناسان، با توجه به ماهيت و تاثيرات شناخته شده امواج الكترومغناطيسي در طول موج‌هاي مختلف بر سيستم‌هاي زيستي نمي‌توان خطرات تلفن همراه و تجهيزات مربوط به آن را انكار كرد.

در سال‌هاي اخير به موازات گسترش روزافزون استفاده از تلفن همراه و توجه مراكز تحقيقاتي دنيا به اين مقوله، پژوهشگران ايراني نيز در دانشگاه‌ها و مراكز پژوهشي مختلف، تحقيقاتي را در اين حوزه آغاز كرده و از ابعاد مختلف به بررسي آسيب‌هاي احتمالي پرتوهاي الكترومغناطيسي تلفن همراه بر بافت‌هاي زنده و تجهيزات الكتريكي و الكترونيكي آن انجام داده‌اند كه از جمله آنها تحقيقاتي است كه در مركز تحقيقات بيوشيمي ـ بيوفيزيك دانشگاه تهران به سرپرستي دكتر علي‌اكبر موسوي موحدي انجام شده و نتايج جالب توجهي در زمينه اثرات ميدان‌هاي الكترومغناطيسي خصوصا امواج تلفن همراه بر سيستم‌هاي زيستي در پي داشته است.

دكتر علي‌اكبر موسوي موحدي، استاد دانشگاه تهران و پژوهشگر مركز تحقيقات بيوشيمي ـ بيوفيزيك دانشگاه تهران در گفتگو با جام‌جم با بيان اين‌كه پرتو‌هاي الكترومغناطيسي داراي استفاده‌هاي مثبت و منفي هستند، مي‌گويد: امواج و ميدان‌هاي الكترومغناطيسي كه در گستره وسيعي از انرژي و فركانس‌ها با خواص متفاوت ساطع مي‌شوند، نقش مثبت و منفي در زندگي جانداران و گياهان ايفا مي‌كنند.

اين اشعه هم در طبيعت و هم در صنعت موجود است، با اين تفاوت كه وجود اشعه الكترومغناطيسي در طبيعت بهينه بوده ولي بايد در صنعت به صورت بهينه استفاده شود.

معاون پژوهشي سابق دانشگاه تهران از تلفن‌هاي همراه به عنوان يكي از پرمصرف‌ترين تجهيزات داراي امواج الكترومغناطيس ياد مي‌كند و مي‌افزايد: نقش منفي ميدان‌هاي الكترومغناطيسي و اثرات سوء آن بر سيستم‌هاي زيستي به دليل نبود دستورالعمل معين، آموزش صحيح بهره‌برداري و استفاده بهينه از سيستم‌هاي ارتباطي و مخابراتي بويژه عدم آشنايي كاربران از تداخل و تزاحم‌هاي استفاده همزمان تلفن همراه با وسايل ديگر مانند رايانه، مايكروويو، تلويزيون، استفاده از داروهاي خاص يا داشتن بيماري و... است.

استفاده محدود زماني از تلفن همراه

دكتر موسوي موحدي با تاكيد بر اين‌كه هرگز نبايد تلفن همراه را با خود به رختخواب برد، ادامه مي‌دهد: اثر سوء‌ميدان‌هاي الكترومغناطيسي بويژه ميدان تلفن همراه به صورت فزاينده نقش تخريبي در بدن، ارگانيسم‌ها، بافت‌ها، سلول‌ها و ماكروملكول‌هاي حياتي مانندDNA، پروتئين‌ها و آنزيم‌ها دارد. وي با بيان اين كه در حال حاضر سيستم‌هاي تلفن همراه داراي فركانس 940 مگاهرتز است كه به بيشتر بافت‌هاي بدن از جمله مغز و حتي گوشت و ماهيچه‌ها آسيب مي‌زند، ابراز عقيده مي‌كند كه نبايد به تلفن همراه به عنوان وسيله‌اي بي‌خطر نگاه كرد و هر كس هر اندازه كه تمايل داشت از آن استفاده كند؛ بلكه كاربرد تلفن همراه بايد همانند مصرف دارو، محدود و كنترل شده و به زباني داراي دوز مشخص باشد؛ به طوري كه يك فرد تنها ساعاتي از روز را مي‌تواند از موبايل استفاده كند و پس از آن استفاده دوباره از آن مضر خواهد بود.

دوز استفاده از تلفن همراه براي مبتلايان به بيماري‌هاي گوناگون متفاوت است

استاد مركز تحقيقات بيوشيمي ـ بيوفيزيك دانشگاه تهران مي‌گويد: مساله مهم ديگري كه بايد مورد توجه محققان قرار بگيرد، دوز مشخص استفاده از تلفن همراه براي مبتلايان به بيماري‌هاي گوناگون است؛ مثلا، ميزان استفاده از تلفن همراه در افراد ديابتي كه در برابر امواج آسيب‌پذيرتر از افراد سالم هستند بايد متفاوت باشد. تحقيقات جديد مي‌بايد ميزان استفاده از تلفن همراه را براي هر بيماري معين نمايد.

دكتر موسوي موحدي با اشاره به تحقيقات پژوهشگران مركز بيوشيمي ـ بيوفيزيك دانشگاه تهران در زمينه «اثرات ميدان الكترو مغناطيسي تلفن همراه روي هموگلوبين خون» گفت: تحقيقات نشان مي‌دهد تاثير ميدان الكترومغناطيسي تلفن همراه با هموگلوبين موجب تغييرات ساختاري در آن و كاهش پيوند اكسيژن با هموگلوبين مي‌شود. همچنين اختلال در عملكرد هموگلوبين، موجب آزادسازي اكسيژن بيشتر در بافت و در نهايت بروز ناهماهنگي در واكنش‌هاي بدن مي‌شود.

دگرگوني در عملكرد هموگلوبين خون

اين استاد بيوشيمي تاكيد مي‌كند: اثرات سوءتغيير ساختاري هموگلوبين خون تحت تاثير امواج تلفن همراه تنها به آزادسازي بيش از حد اكسيژن در بافت محدود نمي‌شود، بلكه بر ساير وظايف هموگلوبين هم تاثير منفي مي‌گذارد.

به گفته دكتر موسوي موحدي همين پديده در بررسي اثرات امواج در بيماران تالاسمي هم مشاهده شده و در اين مورد از نظر ساختار هموگلوبين، ساختمان سوم آن كه عامل اصلي عملكردهاي اين مولكول است، دچار تغيير شده است.

خطر استفاده همزمان از تلفن همراه با مايكروويو يا رايانه

دكتر موحدي اثرات تداخل استفاده از تلفن همراه و وسايل ديگر مانند مايكروويو، رايانه و همچنين مصرف داروهاي مختلف را بسيار حائز اهميت مي‌داند و تصريح مي‌كند: تداخل استفاده از تلفن همراه و وسايل ياد شده اثرات سوء امواج تلفن همراه را تشديد مي‌كند. همچنين بدترين شكل تداخل در استفاده همزمان از تلفن همراه و مايكروفر است. از سوي ديگر شرايط استفاده از تلفن همراه در اثرات آن تعيين‌كننده است به عنوان مثال استفاده از تلفن همراه در مكان‌هاي مسقف و شهرهاي آلوده دوز خاصي را طلب مي‌كند كه اميدواريم با شروع تحقيقات بتوان دوز استفاده از موبايل براي هر فرد مانند زن، مرد، كودك و غيره مشخص كرد.

بدترين شكل مكالمه؛ قرار دادن تلفن كنار گوش

وي درباره محل قرار دادن تلفن همراه نيز مي‌گويد: بدترين شكل اين مساله، قرار دادن تلفن كنار گوش هنگام صحبت‌كردن است و البته قرار دادن در كمر هم آسيب‌هاي جدي به دستگاه تناسلي انسان وارد مي‌كند.

دكتر موسوي موحدي با بيان اين‌كه تلفن همراه در مواقع عدم استفاده بايد بيش از يك متر با كاربر فاصله داشته باشد، مي‌افزايد: صحبت با تلفن همراه بايد در فضايي باز و در كمترين زمان مكالمه باشد. استفاده از تلفن همراه در حالت اضطرار است نه به صورت مداوم. اگر كسي مي‌خواهد صحبت طولاني‌تر داشته باشد بايد از تلفن ثابت استفاده كند و در صورتي كه فرد در جايي هست كه تلفن ثابت وجود دارد بهتر است تلفن همراه خاموش شود. بهترين حالت در هنگام پياده‌روي هم گذاشتن تلفن همراه داخل كيف است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 1:56 قبل از ظهر  توسط امير  | 

مغز بزرگمان را مدیون مادرانمان هستیم

انسان باهوش‌ترین جاندار روی زمین است. نحقیقات نشان می‌دهد در کنار بارداری طولانی‌مدت و متابولیسم بالای بدن مادر، غریزه مادری نیز در رشد و تکامل مغز در آنها نقشی حیاتی داشته است.

 ما انسان‌ها در کنار دیگر نخستیان باید بابت مغزهای بزرگی که داریم قدردان مادرانمان باشیم. چرا که بخشی از رشد و تکامل مغزی ما را غریزه مادری شکل داده است.

تشکیل مغز و فعالیت آن نیاز به انرژی زیادی دارد به همین دلیل مغز تکامل‌یافته را تنها در جاندارانی می‌توان دید که سوخت‌و‌ساز بالایی دارند. اما مطالعات ورا ویزبکر از دانشگاه کمبریج و انجلی گازوامی از دانشگاه کالج لندن نشان می‌دهد این تنها بخشی از داستان است.

به گزارش نیوساینتیست، این دو محقق مغز 197 کیسه‌دار و 457 پستاندار دارای جفت را بررسی کردند و دیدند ارتباط میان سرعت سوخت‌و‌ساز و اندازه مغز جنین تنها در پستانداران دارای جفت معنی‌دار است. این نکته نشان می‌دهد غریزه مادری نیز باید نقشی کلیدی داشته باشد.

ویزبکر می‌گوید: «جنین پپستانداران از طریق جفت برای مدتی طولانی با مادر در ارتباط است و به همین دلیل اگر مادر نرخ سوخت‌و‌ساز بالاتری داشته باشد، رشد بهتری خواهد داشت». در مقابل نوزادان کیسه‌داران سریع و در حالی که بسیار‌کوچک هستند متولد می‌شوند و نیازهای تغذیه‌ای آنها در خارج از بدن مادر تأمین‌ خواهد شد. به همین دلیل نرخ رشد مغز در مقایسه با جنینی که مرتب دارد توسط محتوای غذایی غنی توسط جفت تغذیه می‌شود به مراتب آهسته‌تر خواهد بود.

با این وجود زمانی که گروه نخستی‌ها -شامل انسان، بوزینه‌ها و میمون‌ها- را استثنا کنیم، می‌بینیم تفاوت معنی‌داری میان ابعاد مغز کیسه‌داران و پستانداران دارای جفت وجود نخواهد داشت. در واقع جنین در نخستی‌ها نه‌تنها فرصت استفاده از دوران بارداری طولانی و متابولیسم بالا را برای رشد داشته بلکه غریزه مادری قوی‌تر و نگهداری طولانی‌مدت نوزاد توسط مادر باعث شده مغز تکامل بیشتری داشته باشد. در نتیجه این نوزادان شانس این را دارند که از ماه‌ها و سال‌های پس از تولد نیز برای رشد و تکامل مغزی استفاده کنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم شهریور 1389ساعت 1:47 قبل از ظهر  توسط امير  | 

مسمومیت بر اثر مصرف کالباس مارمولک‌دار در ایران!+عکس

زن و مردی در شیراز با خوردن کالباس مارمولک! روانه درمانگاه شدند.

به گزارش خبر ،ماجرا از آنجا آغاز شد که این مرد پس از خرید دو رول کالباس متعلق به یکی از کارخانه‌های معروف صنایع غذایی با همسرش اقدام به مصرف مقداری از آن کرد اما پس از ساعاتی هر دو به دلیل شکم‌درد شدید مجبور به مراجعه به درمانگاه شدند و در آنجا با تشخیص این‌که این دو نفر دچار مسمومیت شده‌اند، به آنان سرم تزریق شد.

اما همه جریان به همین‌جا ختم نشد. این زن و شوهر بی‌خبر از این‌که کالباس مارمولک را میل کرده و به این حال و روز افتاده‌اند به منزل مراجعه کردند تا این‌که یک روز بعد در نهایت تعجب راز بدحالی آنان در میان یکی از رول‌های کالباس نمایان شد.

مرد مسموم  گفت: یک شب پس از این‌که من و همسرم به دلیل مسمومیت روانه درمانگاه شدیم، دخترم در حال برش باقی‌مانده کالباس‌ها بود که چاقو در رول کالباس گیر کرد. دخترم که فکر می‌کرد استخوانی در رول کالباس وجود دارد از من کمک خواست و من که تا آن لحظه بی‌خبر از این بودم که دلیل مسمویتم مصرف همین کالباس است، شروع به بیرون کشیدن چاقو از رول کالباس کردم اما ناگهان دیدم که دست و پای لاشه یک مارمولک از میان کالباس بیرون زد. در نهایت نعجب کالباس را از وسط جدا کردم و با لاشه درشت یک مارمولک روبه‌رو شدم.

این شهروند شیرازی ادامه داد: من که از دیدن لاشه مارمولک به شدت شوکه شده بودم کالباس را به همان شکل به مراکز بهداشتی بردم.
رئیس مرکز بهداشت شیراز ضمن تأیید گفته‌های این شهروند گفت: مشاهدات حاکی از آن است که این مارمولک در مراحل پایانی تولید خمیر کالباس در آن افتاده است. البته احتمال عمدی بودن این کار توسط افرادی نیز وجود دارد که این موضوع در حال پیگیری است..

 

+ نوشته شده در  سه شنبه شانزدهم شهریور 1389ساعت 10:37 بعد از ظهر  توسط امير  | 

تمیز کردن کلیه

سالها یکی پس از دیگری میگذرند و کلیه های ما خون ما را با دفع نمک ، سم و هر گونه شیء ناخواسته که وارد بدن ما میشود فیلترمیکنند. با گذشت زمان ، نمک تجمع می یابد و این نیاز به تمیز کردن توسط عملیات نظافتی دارد. چگونه می خواهیم بر این مشکل غلبه کنیم؟

بسیار آسان است ، اول یک دسته جعفری را برداشته و تمیز بشویید

 

 

سپس آن را در تکه های کوچک بریده و آن را در یک قابلمه بریزید و با آب تمیز به مدت ده دقیقه بجوشانید و بگذارید سرد شود و سپس فیلترش کنید و آن را در یک بطری تمیز ریخته و در داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. با نوشیدن یک لیوان روزمره شما متوجه خواهید شد که تمام نمک و دیگر سموم انباشته شده در کلیه شما خارج میشود. هنگام ادرار کردن هم شما متوجه تفاوتی خواهید شد که شما هرگز قبلا احساس نکرده اید.

 

جعفری به عنوان بهترین  تمیز کننده کلیه شناخته شده و طبیعی است!

 

Subject: Kidney Cleaning

 
Years pass by and our kidneys are filtering the blood by removing salt, poison and any unwanted entering our body. With time, the salt accumulates and this needs to undergo cleaning treatments and how are we going to overcome this?

It is very easy, first take a bunch of parsley and wash it clean

Then cut it in small pieces and put it in a pot and pour clean water and boil it for ten minutes and let it cool down and then filter it and pour in a clean bottle and keep it inside refrigerator to cool.  Drink one glass daily and you will notice all salt and other accumulated poison coming out of your kidney by urination also you will be able to notice the difference which you never felt before.

 

Parsley is known as best cleaning treatment for kidneys and it is natural!

 

+ نوشته شده در  شنبه ششم شهریور 1389ساعت 0:9 قبل از ظهر  توسط امير  | 

طرز تهیه مفید ترین نوشیدنی جهان و راز طول عمر

 چاي، چاي سبز، آب معدني، قهوه نسكافه، كاپوچينو، كافه ميكس يا...

هيچ‌كدام از نوشيدني ها جواب صحيح نيست؛ اگر كنجكاو شده‌ايد و مي خواهيد بدانيد جواب اين معما چيست، پس متن زير رابه دقت بخوانيد:

طي تحقيقات پروفسور برديشيف روسي راز طول عمر رهبران اتحاد جماهير شوروي سابق، هند و كره شمالي نوشيدن، اين آب است. اين پروفسور روسي كه 82 سال سن دارد، درباره چگونگي تهيه اين آب دستور زير را ارائه داده است:

آب معمولي شير را منجمد و سپس آن را از يخچال خارج كرده و اجازه دهيد تا دوباره ذوب شود به اندازه اي كه درون ظرف فقط قطعه يخي به حجم يك تخم مرغ باقي بماند. اين قطعه يخ تمام ناخالصي هاي آب را ازجمله موادي كه سلول‌هاي بدن را از بين مي‌برد، به خود جذب مي‌كند. با خارج كردن اين قطعه يخ يك ليوان آب سبك به دست مي‌آيد كه مفيدترين نوشيدني دنياست و همچنين در طولاني كردن عمر انسان نيز موثراست.

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم شهریور 1389ساعت 0:20 قبل از ظهر  توسط امير  | 

توصیه ای برای حل مشکلات روزانه !؟

محققان معتقدند این راه حل می‌تواند به انسان‌ها کمک کند تا مشکلاتشان را حل کنند.اما چه راه حلی ؟

تحقیقات آن‌ها نشان می‌دهد خوابیدن می‌تواند به حل مشکلاتی کمک کند که در تمام اوقات بیداری روز ذهن ما را به خود مشغول کرده است.

دکتر دیدر بارت روانشناسی دانشگاه هاروارد در این باره گفت: رویاها معمولا بسیار تصویری و غیر منطقی هستند که برای حل بعضی از مشکلات این فاکتورها بسیار لازم هستند.

او معتقد است که خواب دیدن در اصل همان فکر کردن است، اما به شیوه بسیار متفاوت نسبت به زمانی که چشمان ما باز است انجام می‌شود. به نظر او خواب‌ها در این صدها سال به شیوه‌ای تغییر یافته‌اند که می‌توانند به حل مشکلات ما هم کمک کنند.

خواب دیدن معمولا زمانی اتفاق می‌افتدکه چشمان ما حرکات بسیار سریع انجام می‌دهد. در این مرحله عملیات بسیار جدی در مغر انجام می‌شود و بسیاری از مواد شیمیایی مورد نیازش تجدید می‌شوند.
بارت بیش از ده سال است که در مورد حل مسئله در هنگام خواب مطالعه می‌کند و در این مورد به اطلاعات زیادی دست یافته است.

در یکی از این تحقیقات، بارت از تعدادی از دانشجویان خواست تا یک مسئله را انتخاب کنند و سعی کنند آن را قبل از به خواب رفتن حل کنند. دانشجویان هر شب قبل از خوابیدن روی این مسائل تمرکز می‌کردند. تا پایان هفته اول ، تقریبا نیمی از دانشجویان در مورد این مسئله خواب دیدند و نزدیک به یک چهارم هم در خواب خود راه حلی برای این مسئله پیدا کردند.

او در این تحقیقات به نمونه‌های بسیاری در مورد انواع مسائل گوناگون از سوالات ریاضی تا مشکلات هنری که در خواب حل شده اند برخورد کرده است.

اما بعضی از این مسائل نیاز به تصویرسازی در ذهن دارند، مانند ساخت یک وسیله جدید. بعضی دیگر نیز به گونه ای هستند که ما را وادار می‌کنند با شیوه معمول آن برای حل مشکل تلاش کنیم که اغلب به شیوه نادرست ما را به حل مسئله راهنمایی می‌کند. اما در خواب به مغزمان اجازه می‌دهیم با شیوه‌هایی غیر از متدهای معمول برای حل مسئله فکر کند و به این ترتیب احتمال حل مسئله افزایش پیدا می‌کند.

+ نوشته شده در  جمعه هشتم مرداد 1389ساعت 8:47 قبل از ظهر  توسط امير  | 

4 میلیون بشکه نفت برای؟؟؟؟

 ۴میلیون بشکه نفت برای از بین بردن چین و چروک صورت زنان ایرانی!!

روزانه در تهران 3تا 4 هزار نفر برای تزریق بوتاکس در رفع چین و چروک پوست به کلینیک‌های زیبایی رجوع می‌کنند.
در سال ۱۸۲ میلیارد تومان برای رفع چین و چروک هزینه می‌شود.
همچنین طی سال‌های گذشته 30 تا 50 درصد بر تعداد مصرف کنندگان این آمپول اضافه شده استو پیش بینی می‌شود طی چند ماه آینده این رشد به 65 درصد نیز برسد.
لازم به ذکر است تزریق آمپول بوتاکس بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان هزینه داشته و تنها به مدت ۶ ماه دوام دارد و افراد پس از این دوره دوباره اقدام به تزریق آن می‌کنند و متخصصان پوست کشور در این نکته اتفاق نظر دارند که مشتریان آنها سالی ۲ بار به آنها مراجعه و در بسیاری موارد مشتری ثابت آنها میشوند.
لازم به ذکر است ماده اصلی این آمپول وارداتی است. با این حساب اگر گردش مالی تزریق آمپول بوتاکس 182 میلیارد تومانی باشد، با دلار 900 تومان ،معادل 202 میلیون دلار صرف از بین بردن چین و چروک صورت می‌شود که این مبلغ معادل فروش 4 میلیون بشکه نفت است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه هفتم مرداد 1389ساعت 10:34 قبل از ظهر  توسط امير  | 

رابطه مصرف پنیر و سکته قلبی

یک استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت:« پنیر به علت دارا بودن 2 فاکتور اصلی در بروز سکته قلبی باید تا حد ممکن از سفره صبحانه حذف شود.»

دکتر سید حسن عارفی در گفتگو با خبرنگار سامانه خبری «سلامت‌نیوز»، اظهار داشت:«سکته قلب ناشی از انسداد رگهای قلب می‌باشد که علت آن هنوز ناشناخته مانده است و فاکتورهای تحقیقاتی متعددی در بروز آن نقش دارد.»

وی افزود:«در حال حاضر 300 فاکتور خطر در بروز سکته قلبی شناخته شده که مصرف دخانیات، چربی و افزایش فشار خون شریانی سر لوحه این عوامل قرار دارند و مورد تأیید سازمان جهانی هم می‌باشند.»

این متخصص قلب و عروق تصریح کرد:«البته فاکتور چاقی، دیابت و عدم تحرک کافی در شبانه روز از دیگر عوامل بروز سکته قلبی در افراد است که در رتبه های بعدی قرار دارند.»

عارفی گفت:«طی سه قرن گذشته تنها 10 درصد مردم بر اثر بیماریهای قلبی و عروقی می‌مردندولی در حاضر حاضر با ماشینی شدن زندگی،افزایش قدرت اقتصادی مردم و تنوع غذایی جان خود را از دست می‌دهند.»

وی با اشاره به راهکارهایی پیشگیری از بروز سکته قلبی ادامه داد:«بیش از 140 عارضه از سرطان مری تا روده بزرگ و انواع سکته قلبی و مغزی بر اثر استعمال سیگار بروز می‌کند که حتی مصرف یک تا سه نخ سیگار هم می‌تواند به سکته قلبی منجر شود.»

این استاد قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت:«به منظور پیشگیری از سکته قلبی هر 6 ماه یکبار باید فشار خون و میزان چربی خون افراد بررسی و از رژیم غذایی سالم و متنوعی برخوردار باشند.»

عارفی تصریح کرد:«سبزیجات،میوه‌های تازه، حبوبات و فیبر موجود در پوست آنها از جمله موادی هستند که خاصیت ضد سرطانی و سکته قلبی و مغزی دارند و به همین منظور باید در برنامه غذایی افراد گنجانده شود.»

وی افزود:«چربی‌های جامد از جمله روغن نباتی، کره و پنیر خطرات ناشی از بیماریهای قلبی و عروقی را افزایش داده و مصرف آن در دراز مدت فرد را در معرض سکته قرار می‌دهد.»

این متخصص قلب و عروق بیان داشت:«درصد چربی پنیر حتی نوع کم چرب آن از سایر محصولات لبنی بالاتر است و به دلیل دارا بودن یک نوع ماده سمی و نمک بالا فشار خون را افزاش می‌دهد.»

عارفی گفت:«به دلیل اینکه پنیر 2 فاکتور اصلی سکته قلبی را دارد، باید تا حد ممکن از سفره صبحانه افراد حذف و حبوبات،سبزیجات تازه، گردو و بادام جایگزین آن شود.»

وی ادامه داد:«همچنین گوشت و محصولات حیوانات خاکزی نظیر گوسفند، گاو، شتر و بز خطر ابتلا به سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد و گوشت مفید حیوانات آبزی مثل میگو و ماهی باید در سبد غذایی خانواده‌ها قرار گیرد.»

این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: « با تغییر شیوه زندگی، اصلاح رژیم غذایی، داشتن فعالیت بدنی و انجام ورزش و پیاده روی می‌توان از بروز سکته قلبی و مغزی پیشگیری کرد.»

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مرداد 1389ساعت 11:30 قبل از ظهر  توسط امير  | 

طب سوزنی چگونه کار می‌کند؟

در طب سوزنی که به پزشکی سنتی چینی نیز معروف است، بدن انسان تحت تأثیر دو نیروی مخالف هم به نامهای یین و یانگ قرار دارد. یین به صفاتی چون سردی ، آرامی و در کل حالت غیر فعال بر می‌گردد. در حالی که یانگ به صفاتی چون گرمی ، هیجان و فعال بودن نسبت داده می‌شود. در این نگرش ، سلامت بدن هنگامی حاصل می‌شود که میان این دو نیرو تعادل برقرار باشد و عدم تعادل این دو نیرو باعث می‌شود که جریان حیاتی در بدن که به Qi (جی) معروف است مختل شود. کانالهایی در بدن وجود دارد که انرژی جی در آنها حرکت می‌کند.

اگر به هر دلیل اختلال یا انسدادی در این کانالها رخ دهد انرژی که در آنها جریان دارد، تغییر کرده و بیماری ایجاد می‌شود. نقاط حساس بر روی کانالها وجود دارد که با تحریک آنها می‌توان اختلال ایجاد شده در انرژی را برطرف کرده و بیماری را درمان نمود. تعداد 12 عدد از این مسیرها و نقاط بعنوان نقاط اصلی و تعداد 8 عدد بعنوان نقاط سطح دوم معرفی می‌شوند، در مجموع بیش از 2000 نقطه دیگر نیز به آنها متصل است. اساس طب سوزنی بر تحریک این نقاط استوار است که می‌تواند جریان Qi در بدن را کنترل نماید. با فرو کردن سوزن ها در نقاط صحیح، نیروی حیات می تواند در مسیر درست جاری شده و سلامتی بدن را باعث شود.

اینکه مدل چینی‌ها برای بدن درست است یا خیر جای بحث دارد اما دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که تحریک این قسمتهای بدن می‌تواند روی وضعیت شیمایی و عصبی مغز تأثیر بگذارد و در نهایت منجر به عکس العملهایی مانند کاهش درد، تغییر فشار خون و ... شود و در نهایت سلامت بیمار را منجر شود. باید تذکر داد که نقاط حساس طب سوزنی ، محلهایی در بدن ما هستند که شبکه مجاری و اعصاب ، بویژه با تراکمی زیاد در زیر پوست جای دارند. فرو کردن یک سوزن نازک در این محل ، به گونه‌ای تحریک الکتریکی در قشر خارجی مغز را بوجود می‌آورد که درک احساس درد در آن انجام می‌گیرد. در این محل ، مواد شیمیایی بدن ، یعنی اوپیوئیدها فعال شده و با احساس درد مقابله می‌کنند. هیپوتالاموس مغز میانی ، مواد سروتونین و آندورفین را ترشح می‌کند که تاثیری تحریک کننده بر سیستم دفاعی بدن دارند. به این ترتیب درد بیمار تسکین می‌یابد. این ، راز موفقیت طب سوزنی است.

بیمارانی که این روش درمان را برای خود انتخاب می‌کنند اظهارات متفاوتی دارند، اما در مجموع اغلب آنها بیان می‌کنند که هنگام فرو کردن سوزن به بدنشان احساس درد زیادی نمی‌کنند. معمولا" تجربه و تخصص پزشک معالج در استفاده از سوزن می‌تواند میزان درد حاصله را کاهش یا افزایش دهد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مرداد 1389ساعت 11:26 قبل از ظهر  توسط امير  | 

شش باور غذایی غلط

دکتر حمید رضا فرشچی متخصص تغذیه و رژیم درمانی

افزایش اطلاعات تغذیه ای و آگاهیهای عمومی جامعه درباره روشهای صحیح تغذیه ای قطعا کمک شایانی در ارتقاء سلامت جامعه خواهد داشت. اما برخی اوقات تصمیم گرفتن در مورد اینکه کدام توصیه های غذایی صحیح هستند دشوار می گردد در این مقاله برخی از باورهای غلط در مورد تغذیه و رژیم غذایی را گرد آوری نموده ایم. در حقیقت رعایت یک رژیم غذایی متوازن کار بسیار ساده ای است فقط کافی است که یاد بگیرید تنوع غذایی و مصرف مقادیر مکفی از تمام گروههای غذایی را رعایت نموده و همواره انتخاب های غذایی سالمی داشته باشید .

اولین باور غلط:  غذاهایی که روی بر چسب آنها عنوان کم چرب ذکر شده باشند همیشه جزء انتخاب های سالم غذایی محسوب می شوند.

 حقیقت امر: غذاهای کم چرب نیز ممکن است محتوای کالری بالایی داشته باشند. عنوان کم چرب روی غذاها بدین معناست که این غذا نسبـت به دیگر موارد مشابه در حدود 30% چربی کمتری دارد. لذا اگر غذای مذکور ذاتا بسیار پر چرب باشد (مثل یک دونات) نسخه کم چرب آن نیز محتوای چربی بالایی دارد. در ضمن بسیاری از محصولات کم چرب محتوای بالایی از شکر و کربوهیدرات ساده را دارند بنابراین بر چسب را به دقت ملاحظه کنید و صرفا با دیدن عنوان کم چرب روی مواد غذایی آنها را خریداری ننمایید.

دومین باور غلط: اگر قصد کاهش وزن دارید می بایست غذاهای نشاسته ای را به طور کامل کنار بگذارید.

حقیقت امر: حذف غلات از رژیم غذایی می تواند منجر به کمبود مواد مغذی مورد نیاز در بدن و ایجاد عوارضی گردد.  غذاهای نشاسته ای مانند: برنج، نان ، ماکارونی و سیب زمینی می بایست در حدود یک سوم از هر وعده غذایی ما را تشکیل دهند ، این امر بدین معناست که برای پیروی از یک رژیم غذایی متعادل می بایست وعده های غذایی را بر پایه این مواد (غله) طرح ریزی کنیم ولی می توانیم انتخاب های سالم تری داشته باشیم برای مثال انواع محصولات غله سبوس دار را به جای منابع کربوهیدرات ساده مصرف نماییم.

سومین باور غلط: رمز یک رژیم غذایی سالم کمتر غذا خوردن است.

واقعیت امر: وقتی صحبت از رژیم غذایی سالم می باشد نکته کلیدی رعایت تعادل و توازن در رژیم غذایی می باشد. برفرض شما کم بخورید اما فقط غذاهای غنی از چربی و نمک و شکر را بخورید این کار چه کمکی را به سلامت شما خواهد کرد؟ برخی افراد مقادیر بیش از حدی از چربی، نمک و شکر را دریافت می کنند در حالی که مقادیر کافی از سبزی ، میوه و فیبر را دریافت نمی کنند. هر چند این امر صحیح است که بسیاری از ما بیش از حد می خوریم ولی یک رژیم غذایی سالم به معنای مصرف طیف وسیع و متنوعی از انواع غذاها ولی در اندازه صحیح است .

چهارمین باور غلط: تمام چربی ها مثل هم هستند و باید دریافت چربی ها را محدود نمود.

واقعیت امر: بسیاری از ما از کاهش دریافت چربی غذایی خود سود خواهیم برد ولی در هر حال حدود 25%-30% از کالری کلی رژیم غذایی ما باید از چربی ها تامین گردد ولی جایگزین نمودن چربی های غیر اشباع به جای چربی های اشباع مزایای بسیاری را برای سلامت ما به ارمغان می آورد. چربی های اشباع در مواردی نظیر: سوسیس و کالباس، شیرینی جات، چربی های گوشت قرمز، کره و... یافت می شوند و این چربی ها می توانند سطوح کلسترول را بالا برده و خطر ابتلاء به بیماری های قلبی را بیفزایند. ولی چربی های غیر اشباع که در روغن ماهی، روغن زیتون و روغن آفتابگردان یافت می شوند می توانند به کاهش کلسترول خون و تامین مواد مغذی ضروری برای بدن کمک نمایند. لذا برای پیروی از یک رژیم غذایی سالم می بایست مقادیر کلی چربی دریافتی خود را کاهش دهید و هر جا که امکان داشت از منابع چربی های مفید ( چربی های غیر اشباع) مصرف نمایید.

پنجمین باور غلط:  اگر نمک را به غذاهای مصرفی ام اضافه نکنم پس مقادیر نمک دریافتی ام کم می گردد.

واقعیت امر: هر چند اضافه نکردن نمک به غذا ایده خوبی است اما یک سوم نمکی که روزانه دریافت می نماییم در خود اقلام غذاهایی که خریداری می کنیم موجود هستند . مصرف نمک بیش از حد می تواند فشار خون را بالا ببرد و خطر سکته و بیماری های قلبی را افزایش دهد . بزرگسالان نباید روزانه بیش از 6 گرم نمک دریافت کنند پس به دقت برچسب های روی غذاها را بررسی کنید و تصور نکنید که اگر به غذا نمک اضافه نکنید پس حتما دریافت نمکتان کم خواهد گشت چرا که بسیاری از غذاهای فرآوری شده محتوای نمک بالایی دارند.

ششمین باور غلط غذایی: برخی غذاهای خاص مثل خانواده کلم، کرفس یا گریپ فروت و... می توانند چربی های بدن را بسوزانند و افراد را لاغر نمایند.

واقعیت امر:  مصرف هیچ خوراکی ای نمی تواند چربی بدن را بسوزاند و افراد را لاغر نماید و خوراکی های مذکور در واقع کم کالری هستند و محتوای چربی آنها تقریبا معادل صفر است لذا بدن نمی تواند کالری زیادی از آنها دریافت کند ولی این بدین معنا نیست که این غذاها ویژگی منحصر به فردی را در سوزاندن چربی های بدن و لاغری دارند. به علاوه برخی از غذاها ممکن است حاوی کافئین باشند و کافئین برای مدت کوتاهی می تواند متابولیسم بدن را سرعت بخشد ولی ویژگی خاصی در کاهش وزن یا کاهش بافت چربی بدن ندارد. در کل بهترین راه حل برای لاغری کاهش کالری کلی دریافتی روزانه و افزایش فعالیت بدنی است.

به عبارت دیگر هیچ ماده غذایی معجزه آمیزی وجود ندارد که با استفاده از آن بتوان جبران رژیم غذایی نادرست را که در طی روز داریم، بنماید. گرچه گنجاندن این نوع سبزیجات و میوه جات که حاوی انرژی قابل توجه نمی باشند در ایجاد رفتارهای غذایی مطلوب کمک کننده است ولی تنوع مواد غذایی سالم به همراه فعالیت بدنی مناسب از ضروریات مهم در کنترل وزن می باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه پنجم مرداد 1389ساعت 11:0 قبل از ظهر  توسط امير  | 

خواص گوشت حیوانات

گر چه در ايران حدود هفت سال است كه اين صنعت رونق گرفته اما هنوز خيلي از افراد درباره گوشت شترمرغ اطلاعات و شناخت كافي ندارند. پس وظيفه كارشناسان دامپروري و علوم تغذيه است تا با اطلاع‌رساني صحيح و فرهنگ‌سازي براي مصرف اين گوشت، ويژگي‌هاي منحصر به فرد آن را به خانواده‌ها معرفي كنند.

كبك : براى همه از كودك خردسال تا شخص سالمند مفيد است

 كبوتر: كلسيم گوشت كبوتر نسبت به ديگر پرندگان بيشتر است به اين علت براى كودكان و رشد و نمو آنان مفيد بوده و چربى آن كم است.

 

بره: براى معده هاى معتدل مفيد بوده خونى معتدل توليد مى كند.

 

گوساله : بهتر از گاو و بز و ميش بوده هرچه جوان تر باشد بهتر است و گوشت گوساله و گاو محرك خوبى براى ترشحات دستگاه گوارش به ويژه معده است.

 

گاو: براى صفراوى ها مفيد است براى سودايى ها مضر كه مصلح آن زنجبيل و فلفل است. سرد مزاجها بهتر است آن را با فلفل و سير بخورند.

 مرغ: براى بدن مفيد است مسبب فعاليت كليه ها وتقويت عضلات قلب مى شود. براى بيماران قلبى غذاى خوبى بوده وتا حدى به درمان آنان كمك مى كند.

قابل توجه اينكه بيمارانى كه نقرس دارند نبايد بيش از سه بار در هفته گوشت مرغ بخورند.

 بز : معتدل است اگر بريان شده آن را بخوريد قولنج مى دهد. خوردن گوشت بز مكروه است.

 بوقلمون : در تقويت اعصاب و فشار خون مؤثر است. تنظيم كننده اعصاب ونيروى فكرى بوده ودر دوران نقاهت مفيد است.

 غاز : مقوى ودرمان كننده مسلولان و افراد ضعيف است در دوران نقاهت پس از يك بيمارى عفونى به خوبى در ترميم ضعف سلولها و تأمين انرژى مورد نياز بدن كمك مى كند.

 ميش : مكروه بوده وخون بد توليد مى كند.

 مرغابى : در درمان ضعف اعصاب مؤثر بوده و در مواردى كه شخص به علتى لاغر شده باشد و به ويژه در معلولان و افراد ضعيف و كسانى كه فشار خون كم دارند بسيار مفيد است.

 كبك : براى همه از كودك خردسال تا شخص سالمند مفيد است. كمتر اسيد اوريك توليد مى كند. فعاليت كليه ها را زياد و به دفع سموم بدن كمك مى كند. وجود مقدار زيادى مواد معدنى در گوشت كبك نشان دهنده ارزش حياتى اين حيوان است. مقدار پتاسيم آن زياد بوده و همچنين كلسيم، فسفر، منيزيم، آهن ومقدار كمى گوگرد مورد نياز بدن را تأمين مى كند.

روزگاري گوشت شترمرغ فقط در آفريقاي جنوبي مورد استفاده قرار مي‌گرفت اما پس از مدتي رستوران‌ها و كارشناسان تغذيه در اروپا نيز از اين گوشت استقبال كردند و به عنوان گوشتي درجه يك محسوب شد. امروزه پرورش دهندگان شترمرغ تلاش مي‌كنند تا با توليد و عرضه گوشت اين پرنده، جوابگوي بازار تقاضايي باشند كه به خوبي از فوايد اين گوشت كم‌چرب آگاه است.

اگر چه در ايران حدود هفت سال است كه اين صنعت رونق گرفته اما هنوز خيلي از افراد درباره گوشت شترمرغ اطلاعات و شناخت كافي ندارند. پس وظيفه كارشناسان دامپروري و علوم تغذيه است تا با اطلاع‌رساني صحيح و فرهنگ‌سازي براي مصرف اين گوشت، ويژگي‌هاي منحصر به فرد آن را به خانواده‌ها معرفي كنند.

 گوشت قرمز كم‌چرب

گوشت ‌شترمرغ در مقايسه با گوشت مرغ و گاو، از كلسترول و چربي كمتري برخوردار است در حالي كه پروتئيني درحد مطلوب، رنگي قرمز و طعمي شبيه گوشت گوساله دارد.

مواد معدني گوشت شترمرغ در حد مناسبي ارزيابي مي‌شود، به طوري كه در آناليز آن كلسيم و آهن به مقدار لازم و مطلوب وجود دارد. ميزان كم‌سديم در گوشت شترمرغ نيز يكي ديگر از مزاياي اين نوع گوشت است كه مي‌تواند مورد توجه قرار گيرد. گوشت شترمرغ به دليل داشتن كالري و چربي كم براي بيماران قلبي و عروقي و افرادي كه نمي‌خواهند اضافه وزن داشته باشند، غذاي رژيمي خوبي است.

در مقايسه با انواع گوشت بايد گفت كه تمام گزينه‌هاي منفي گوشت گاو در گوشت شترمرغ به صورت مثبت وجود دارد. هم‌چنين ميزان مطلوب اسيدهاي چرب غيراشباع و امگا 3 در گوشت شترمرغ به عنوان دو فاكتور مثبت به حساب مي‌آيند.

اسيدهاي چرب اشباع نشده، ليپوپروتئين‌هاي با چگالي زياد يا HDL را افزايش مي‌دهند و در نتيجه به طور غيرمستقيم انتقال كلسترول از ديواره رگ‌ها به كبد را سرعت بخشيده و جلوگيري از تصلب شرايين را منجر مي‌شوند. اسيدهاي چرب امگا 3 نيز در سوخت وساز و سلامت سلول‌هاي قلب و مغز دخيل هستند و كمبود آن در جيره غذايي ممكن است خستگي، افسردگي، بي‌خوابي و استرس را به همراه داشته باشد. نسبت پروتئين به انرژي گوشت شترمرغ نيز در مقايسه با ديگر گوشت‌ها بالاتر است. باتوجه به اين مطالب، گوشت شترمرغ داراي مواد مغذي در سطح ايده‌آلي است كه ناشي از تعادل و توازن تركيبات غذايي در آن است.

گوشت شتر مرغ که در گروه گوشت های قرمز طبقه بندی می شود از ارزش غذایی بسیار بالائی برخورداراست .بطوریکه می توان گفت یکی از کم چربی ترین و سالمترین نمونه های گوشت قرمز در دسترس است .

میزان چربی آن کمتر از 2/1 درصد بوده که یکی از خواص مهم و قابل توجه در بازار مصرف کنونی به شمار می رود .

در حالیکه گوشت مرغ 6/2 درصد وگوشت گاو تا 12 درصد چربی دارد

به همین دلیل گوشت شترمرغ برای کسانی که دچار اضافه وزن بوده و از رژیم های لاغری پیروی می کنند جایگزین بسیار مناسبی خواهد بود .

نکته جالب دیگر در مورد گوشت شترمرغ این است که کلسترول آن حتی از گوشت مرغ هم پایین تر است . همچنین اسیدهای چرب غیر اشباع موجود دریافت های شترمرغ 30درصد مجموع اسیدهای چرب را تشکیل می دهد که یکی از مزیت های گوشت شترمرغ محسوب می شود .

این مزایا به همراه میزان بالای اسیدچرب امگا-3 درگوشت شترمرغ باعث شده که این گوشت انتخاب بسیارخوبی برای بیماران قلبی– عروقی و سالمندان بوده تا با اطمینان بیشتری بتوانند نیازهای پروتئینی خود را برطرف سازد.از طرف دیگر میزان کم سدیم درگوشت شترمرغ،استفاده از آن را برای افرادی که دچار پرفشاری خون هستند ممکن می سازد .

گوشت شترمرغ از نظر پروتئین و آهن نیز از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و لذا برای افرادکم خون و زنان باردارانتخاب مناسبی خواهد بود . به علاوه گوشت شتر مرغ میزان بالایی از عناصری مانند روی و منیزیم رانیز داراست . این گوشت نیاز بدن به ویتامین pp (نیاسین ) را تأمین کرده و نسبت به سایر گوشت ها مقادیر بیشتری ویتامین های A،C،B1  دارد . علاوه بر موارد بالا گوشت شتر مرغ به میزان بسیار چشمگیری ترد بوده و از قابلیت هضم استثنائی برخوردار است . بطوریکه 90درصد

آن قابل هضم بوده و از این حیث پس از ماهی در رتبه دوم قرار دارد . در صورتیکه گوشت های جوجه و گاو87 درصد قابلیت هضم دارند .                                      
.منبع                   پارسی طب        

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام تیر 1389ساعت 3:50 قبل از ظهر  توسط امير  | 

كشف پاسخ سوال تاريخي اول مرغ ياتخم مرغ

محققان دانشگاه هاي وارويك و شفيلد انگليس سرانجام موفق شدند پاسخي براي سوال تاريخي ا ول مرغ يا تخم مرغ پيدا كنند.
 
تحقيقات اين دانشمندان ثابت مي كند كه در ابتدا مرغ وجود داشت و دليل اين ادعا وجود نوعي پروتئين موسوم به OVOCLEDIDIN-17 در تخم مرغ است كه تنها در بدن مرغ وجود دارد.
 
دكتر گالين فريمن محقق دانشگاه شفيلد درباره اين كشف جديد گفت: از مدت ها قبل تصور بر اين بود كه در ابتدا تخم مرغ وجود داشت اما تحقيقات جديد در خصوص اين پروتئين و نقش سازنده ان در شكل گيري تخم مرغ ثابت مي كند كه درابتدا مرغ وجود داشت.
 
محققان انگليسي در اين تحقيق از يك ابر كامپيوتر به نام HECTOR استفاده كرده و مراحل شكل گيري و تكامل تخم مرغ را زير ذره بين هاي دقيق ارزيابي كردند.
 
گفتني است، اين تحقيق ثابت مي كند كه پروتئين OVOCLEDIDIN-17 كه تنها در بدن مرغ وجود دارد سرعت رشد تخم مرغ را افزايش داده و باعث سفت و استخواني شدن بدنه آن مي شود

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه سی ام تیر 1389ساعت 2:50 قبل از ظهر  توسط امير  | 

پیوند مصنوعی صورت قربانی یک حادثه تیر اندازی/ تصویر چهره قبل و بعد از پیوند

زنی که در سن 16 سالگی طی حادثه تیر اندازی صورت خود را از دست داده بود اکنون و در سن 27 سالگی با پیوند صورت مصنوعی چهره جدیدی به دست آورده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، صورت ”کریسی استلز” از اورگان آمریکا در سال 1999 توسط یکی از دوستانش به صورت اتفاقی از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله قرار گرفت. این شلیک حفره ای بزرگ را در جایی که قبلا چشمها و بینی وی قرار داشت به وجود آورد.

پزشکان نجات یافتن وی را از این حادثه دردناک معجزه آسا خواندند اما معجزه ای که چهره اش را از او گرفته بود و نابینایی و ناشنوایی برایش به ارمغان آورده بود.

خانم “استلز” که سال گذشته ازدواج کرده و اکنون یک مادر یک فرزند نیز به شمار می رود، تا قبل از پیوند از ماسکی ویژه برای پوشاندن چهره اش استفاده می کرد، اما اکنون و پس از 11 سال با پیوند صورتی مصنوعی به زندگی عادی بازگشته است.

پزشکان از تصاویر کودکی وی استفاده کردند تا ماسک مصنوعی را بر اساس چهره وی در سن کنونی اش طراحی کنند. این ماسک با استفاده از استخوانهای به جا مانده از گونه راست، پوست بخشهای دیگر بدن و پیچها و صفحات فلزی ساخته شده است تا پزشکان تا از ثابت ماندن ماسک بر روی چهره وی اطمینان حاصل کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 7:58 بعد از ظهر  توسط امير  | 

چرا خوردن گوشت خوک حرام است؟

 مقدمه :

ما بعنوان يك انسان كه در بين اديان الهي، دين مبين اسلام و مذهب حقه تشيع را انتخاب كرده‌ايم، در قبال پذيرش اين دين مبين الهي، داراي وظايف و اعمالي هستيم كه سعادت و رستگاري ما را تضمين مي‌كند و ترك و پشت كردن به وظايف موجب عذاب و عقاب مي‌شود چنانكه تاريخ، اين امر را به اثبات رسانيده است.

فلسفه تحريم گوشت خوك در آيات قرآن :

اي جوانان عزيز و آينده‌سازان جامعه اسلامي، اگر با هم صفحه صفحه‌ي كتاب هدايت بشر و گنجينه بزرگ معارف الهي و نعمتي كامل را ورق بزنيم، نگاهمان به نسخه‌هاي اعجازبخش و انسان‌سازي كه سرشار از مطالب مورد نياز انسانها در زمينه‌هاي مختلف است مي‌افتد.

در اين باره قرآن كريم مي فرمايد: « فلينظرالانسان الي طعامه » [1] كه اشاره به اهميت بهداشت مواد غذايي در جنبه‌هاي رواني و جسماني آن دارد و در سوره بقره آيه ۱۷۳ درباره گوشت خوك مي‌خوانيم:

« انما حرّم عليكم  الميته و الدم و لحم الخنزير و اهل به لغير الله »

در شان نزول آيه اقوالي گفتند و از جمله اقوال اينكه: حضرت مسيح (ع) در راهي با گروهي از يهوديان گفتگو كرد، آنان به او گفتند: اي ساحره و به مادر او نسبت زشت دادند و حضرت آنان را نفرين كرد و خداوند آنان را به شكل خوك در آورد.

خداوند متعال علاوه بر اين سوره، در آيه ۳ سوره مائده، آيه ۱۴۵ سوره انعام، آيه ۱۲۵ سوره نحل، بر تحريم گوشت خوك اشاره نموده است.

علاوه بر آياتي كه درباره تحريم گوشت خوك بيان شد خداوند در آيه‌اي اشاره به يهوديان لجوج و متعصب كه قلب آنان مالامال از رذائل اخلاقي نسبت به پيامبران بود، آنان را جانداراني ناميده كه بر اثر عناد و خبائث ذاتي چهره انساني خود را از دست داده و خداوند آنان را به شكل و حقيقت خوك مسخ ( چهره شان را تغيير داد ) نموده است. و آيه ۶۰ سوره مائده به اين مطلب اشاره دارد:

« بگو : آيا شما را از كساني كه موقعيت و پاداششان نزد خدا بدتر از اين است باخبر كنم؟ كساني كه خداوند آنها را از رحمت خود دور ساخته، و مورد خشم قرار داده ( و مسخ كرده ) و از آنها، ميمونها و خوك‌هايي قرار داده است. و پرستش بت كرده اند، موقعيت و محل آنها بدتر است، و از راه راست، گمراه‌ترند. »

فلسفه تحريم گوشت خوك در روايات :

ائمه معصومين عليهم السلام ابلاغ كننده احكام الهي، امام و رحمت و در متابعت از قرآن و در عمل به دستورات آن سرمشقي نيكو براي جهانيان بوده و كردارشان گواهي درستي گفتارشان است.

در اين زمينه روايات بسياري از پيشوايان به ما رسيده كه به حديثي از امام رضا (ع) در اين مورد اشاره مي‌كنيم :

آن حضرت (ع) مي‌فرمايد: حكمت خلقت خوك آن بود كه اين حيوان زشت‌روي با صفاتي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 1:27 قبل از ظهر  توسط امير  | 

حجامت وفواید آن

رسول اكرم (ص) در حديث شب معراج مي فرمايند :
وقتي به آسمان هفتم صعود كردم هيچ ملكي از من گذر نكرد مگر اين كه گفت : اي محمد حجامت كن و امتت را به حجامت امر بفرما.
بحار ج ۶۲ ص ۳۰۰ باب ۸۹
پيامبر اكرم در روايتي در نهج الفصاحه آمده پنج چيز را از سنتهاي پيامبران الهي معرفي كرده اند كه عبارتند از : حيا ، حلم ، حجامت ، مسواك و عطر زدن.
كافي ج ۶ ص ۴۸۴

امام علي (ع):
به درستي كه حجامت بدن را سالم و عقل را نيرومند مي گرداند.
بحار ج ۶۲ ص ۱۱۴ و ج ۱۰ ص ۸۹

 
امام رضا (ع):
رسول خدا فرمودند: اگر در چيزي شفا وجود داشته باشد پس در تيغ حجّام است يا در شربتي عسل.
وسائل ج۱۷ص ۵۴۱-

قبل و بعد از حجامت چه نکاتي را بايد رعايت کرد؟
 اگر مي خواهيد حجامتي موفق، بي درد سر و موثر داشته باشيد مقاله زير را بخوانيد

 الف - خوراك قبل و بعد از حجامت:
ائمه‏ى معصومين(ع) در احاديث خود به خوراك مناسب براى قبل و بعد از حجامت اشاره فرموده‏اند كه در اينجا برخى از آن‏ها را بيان مى‏كنيم :

۱- در روايتى از عبدالملك نوفلى آمده كه بر امام صادق(ع) وارد شدم. در دست ايشان انارى ديدم. فرمود:
« انارى بياور، چرا كه من از هيچ چيز به اندازه‏ى شريك گرفتن در خوردن انار ناراحت نمى‏شوم. سپس حجامت نمود و امر فرمود كه حجامت كنم و من نيز حجامت كردم. سپس انار ديگرى خواست...»

2- در روايت ديگرى حميرى مى‏گويد: « به امام صادق‏(ع) نامه نوشتم و عرض كردم كه من خون و صفرا دارم. زمانى كه حجامت مى‏كنم، صفرا بر من غلبه مى‏كند و زمانى كه حجامت را به تأخير مى‏اندازم خون به من ضرر مى‏رساند. نظر شما در اين مورد چيست؟
سپس حضرت به من نامه نوشت كه حجامت كن و براى تاثير حجامت ماهى تازه بخور. دوباره مسئله را سئوال كردم. ايشان نوشت حجامت كن و ماهى تازه با آب و نمك بخور. اين كار را انجام دادم و سلامت يافتم.»
البته از متن حديث چنين برمى‏آيد كه دستور مصرف ماهى تازه براى چنين شخصى با وضعيت خاص خود بوده است نه براى همه‏ى مردم.

۳- مرد ديگرى روايت مى‏كند كه خدمت امام صادق‏عليه السلام بودم. حضرت، حجّام خواست و فرمود :
ابزار حجامت را بشوى و انارى خواست و ميل فرمود و پس از اين كه از حجامت فارغ شد، انار ديگرى خواست و ميل كرد و فرمود اين كار مُرار (صفرا) را فرو مى‏نشاند.

۴- امام حسن عسكرى‏ عليه السلام مى‏فرمايد :
« بعد از حجامت انار شيرين ميل كنيد، چون انار خون را آرام مى‏كند و آن را در مسير خود صاف مى‏گرداند.»

5- يك روز امام رضا عليه السلام فرمود :
« اى معتب، براى من ماهى تازه تهيه كن. مي خواهم حجامت كنم. تهيه كردم. پس فرمود: اى معتب براى من سوپى درست كن. سوپ را براى ايشان درست كردم و حضرت از آن تناول فرمود.»

6- امام رضا عليه السلام در رساله‏ى ذهبيّه، فرمايش مفصّلى در مورد خوراك بعد از حجامت دارند كه قسمتى از آن را در اينجا مى‏آوريم:
« پس از استحمام بايد موضع فصد و حجامت را به وسيله‏ى پارچه‏ى كركى يا ابريشمى يا دستمال نخى كه لطيف و نرم باشد، بپوشانيد. بعد يك حبه از تِرياق اكبر (نام يك داروى قديم) به اندازه‏ى ماش ميل كنيد.
پس از حجامت و فصد، آب ميوه بنوشيد و اگر ميوه نيست، شربت بالنگ مصرف كنيد و در جايى


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 0:41 قبل از ظهر  توسط امير  | 

دانستنی هایی در باره پروستاتیت...

 

دو نوع پروستاتیت وجود دارد: پروستاتیت حاد و  پروستاتیت مزمن باکتریایی، هر دو نوع این پروستاتیت‌ها ناشی از عفونت پروستات هستند. برخي انواع التهاب پروستات  ممكن است ناشي از  آن باشند که عضلات لگن یا مثانه درست عمل نمی‌کنند. درمان بر اساس علت پروستاتیت است. پزشك براي آنكه علت را پيدا كند ممكن است معاینه مقعدی يا آزمايش  ادرار از شما بگيرد.  برای معاینه مقعدی دکترتان دستکش به دست می‌کند و پس از چرب کردن آن یک انگشت را به درون راست‌روده فرو می‌برد و  پشت غده‌ي پروستات را لمس مي كند.
آنتي بيوتيك‌ها براي درمان التهاب پروستات كه ناشی از عفونت است به كار مي روند. شما  انتي بيوتيك‌ها را براي چند هفته يا چند ماه مصرف كنيد. اگر پروستاتیت شدید باشد، ممکن است لازم باشد که برای درمان با آنتی‌بیوتیک داخل وریدی به بيمارستان برويد.

پروستاتیت چیست؟
پروستاتیت به معنای التهاب غده  پروستات است كه ممکن است با علائم مختلفی بروز کند.
از جمله علائم اینها هستند:
سخت يا دردناك بودن دفع ادرار
تكرر ادرار
تب
کمردرد
 درد كشاله‌ ران
كاهش میل جنسی
پروستاتیت ممکن است به سادگی با سایر عفونت‌ها مجراي ادرار  اشتباه شود. چنانچه فكر مي كنيد التهاب پروستات داريد به پزشك مراجعه كنيد.

غده‌ پروستات چيست؟
غده‌ي پروستات درست در زير مثانه‌ي مرد واقع شده است، پیشابراه را احاطه مي‌كند و در جلوی 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 0:31 قبل از ظهر  توسط امير  | 

عرقیات گیاهی و خواص و فائده های آنها

خواص و فایده های عرق آویشن: مسکن – ضد سرماخوردگی – مقوی معده – معالج بیماریهای قارچی پوست – ضد ورم بینی وگلو.

خواص و فایده های عرق اسطو خودوس: تقویت کننده اعصاب – معالج برونشیت وزکام – پایین آورنده تب ونیروبخش – ضد تشنج وصرع درمان بیماریهای عصبی.

خواص و فایده های عرق بید: درمان تب های شدید ودردهای تناسلی – زردی پوست (یرقان) – تصفیه خون.

خواص و فایده های عرق بهارنارنج: تقویت کننده مغز واعصاب – نشاط آور- تقویت قلب.

خواص و فایده های عرق بادرنجبویه: ضد خستگیهای روحی – استفراغ های دوران بارداری – برونشیت وتشنج – ضد قلنج – درمان دل پیچه.

خواص و فایده های عرق بومادران: ضد ورم روده ومعده – ضد روماتیسم ونقرس – رفع اختلالات قاعدگی ودرد دوران قاعدگی.

خواص و فایده های عرق بیدمشک: تقویت کننده فلب – رفع ناراحتیهای اعصاب – ضد تپش قلب.

خواص و فایده های عرق پونه: ضد سیاه سرفه وگریپ – خلط آور- بادشکن – قابض – بازکننده عروق – ضد عفونی کننده .

خواص و فایده های چهار عرق سرد: تب بر- خنک – تقویت کننده معده.

خواص و فایده های چهار عرق گرم: تقویت کننده معده – مفید برای هضم غذا – رفع ناراحتی های روده .

خواص و فایده های عرق چهل گیاه: تقویت کننده معده – کمک به هضم غذا – بادشکن – ضد سردی – ضد تهوع واستفراغ .

خواص و فایده های عرق خارخاسک: مدر قوی – رفع سنگ کلیه ومثانه – کیسه صفرا- تصفیه خون.

خواص و فایده های عرق خارشتر: ضد عفونت مجاری ادراری – سنگ شکن – مدرقوی – ضد سیاه سرفه.

خواص و فایده های عرق رازیانه: معطر کننده – محرک – بادشکن – مدروقاعده آور- درمان بواسیر ونقرس – ازدیاد شیر مادران .

خواص و فایده های عرق زنیان: ضد نفخ معده – ضد ترشی معده – ضد عفونت – ضد انگل – بادشکن – درمان عوارض بعد از ترک اعتیاد.

خواص و فایده های عرق زیره: ضد چاقی – تصفیه کننده خون – ضد هیستری وتشنج – افزایش شیر مادران – بادشکن – هضم کننده غذا – کاهنده چربی خون.

سرکه سیب: لاغر کننده – مکمل غذا

خواص و فایده های عرق سنبل الطیب: خواب آور- مسکن – تقویت قلب – اشتها آور.

خواص و فایده های عرق شاتره: ضد خارشهای پوستی – صفرا بر- تقویت کبد – نشاط آور- ضد نفخ – اشتها آور.

خواص و فایده های عرق شنبلیله: ضد قند – تقویت قوای جنسی – نیرو بخش.

خواص و فایده های عرق شیرین بیان: درمان قاطع زخم معده واثنی عشر- ضد سرفه – صفرا بر.

خواص و فایده های عرق شوید: ضد چربی خون – جهت پایین آوردن کلسترول – ازدیاد شیر مادران – درمان لاغری

خواص و فایده های عرق کاسنی: مفید برای کبد – ضد جوش – ضد خارش – تصفیه کننده خون – کاهنده چربی .

خواص و فایده های عرق کیالک: تصفیه کننده خون – جلوگیری ازعواقب سعت کلسترول – جلوگیری ازتنگ شدن رگها.

خواص و فایده های عرق گزنه: اثر قاطع در رفع بیماریهای پوستی وجلدی – ضد چربی وقند خون – ضد خون ریزی – بازکننده عروق – مدر.

خواص و فایده های عرق گلبهار: مفید برای لطافت پوست دست وصورت – مقوی معده

خواص و فایده های عرق مریم گلی: ضد دیابت – ضد رماتیسم واسهال – ضد سینوزیت – ضد انگل – ضد نفخ .

خواص و فایده های عرق مخلصه: ملین – مقوی – دفع سموم – ضد قولنج – پاد زهر قوی مفید برای ناراحتیهای کمرو مفاصل عضلانی – تقویت معده .

خواص و فایده های عرق مورد: ضد خون ریزی – قابض روده – درمان اسهال وبواسیر- تقویت رشد مو- ضد آفت .

خواص و فایده های عرق نعنا: ضد دل درد – دلپیچه – ضد نفخ – بادشکن – تقویت کننده معده کودکان.

خواص و فایده های عرق یونجه: چاق کننده – نیروبخش – معالج رعشه وناراحتی های عصبی – تصفیه خون – کاهش قند خون.

لازم به ذکر است که اثرات استفاده از عرقیات گیاهی زمانی خواهد بود که ضمن استفاده ی مداوم، از خوردن غذاهای مضر و کاملا بی فایده مانند برخی فست فود ها و مانند آن خودداری شود.

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 0:24 قبل از ظهر  توسط امير  | 

فوايد شگفت انگيز سير براي سلامتي

اين ماده غذايي جادويي از شما درمقابل بيماري هاي قلبي، سرطان و عفونت ها محافطت مي کند.


اگر سير به جاي اينکه در طبيعت ساخته مي شد، در آزمايشگاه ساخته شده بود، مطمئن باشيد دارويي بسيار گران قيمت بود.

تحقيقات پزشکي و دارويي نشان داده است که سير—چاشني معطر که افراد يا از آن متنفر مي شوند و يا عاشقش مي شوند—مي تواند کلسترول را پايين آورده، از لخته شدن خون در بدن جلوگيري کرده، فشارخون را پايين آورده، از ابتلا به سرطان جلوگيري به عمل آورده، و شما را در برابر عفونت ها و بيماري هاي قارچي و باکتريايي مصون کند.
 

ما چه چيز باعث مي شود سير چنين فوايد شگفت انگيري داشته باشد؟ سير حاوي بيش از ۱۰۰ ماده شيميايي بيولوژيکي مفيد مي باشد که از جمله آن مي توان به موادي با نامهاي بسيار عجيب و غريب زير اشاره کنيم: آليين، آليناز، آليسين، اس آليلسيستئين، ديالين، آليل متيل تري سولفيد.

در واقع، سير از ۳۰۰۰ سال پيش تاکنون مصرف دارويي داشته است اما فوايد آن تا زمان حال در حد اعتقاد مردم عادي محدود بود. طبق گزارشي در يکي از روزنامه هاي انجمن پزشکي امريکا، نقش درماني سير در تقريباً ۱۰۰۰ تحقيق توصيف و تشريح شده است.

فوايد سير در سيستم قلبي-عروقي بدن

آدِش کي جين، پزشک مرکز تحقيقاتي باليني و دانشکده پزشکي تولان در نيو اورلئان، سال گذشته گزارش داده است که سير مي تواند باعث پايين آوردن ميزان کلسترول و به ويژه نوع ليپوپروتئين کم حجم (LDL) در خون مي شود. جين به ۲۰ مرد و زن روزانه ۹۰۰ ميليگرم از قرص هاي پودر سير داده و آنها را با ۲۲ فردي که فقط داروي پلاسيبو دريافت مي کردند، مقايسه کرده است.در آخر اين تحقيق ۱۲ هفته اي، ميزان کلي کلسترول خون در افرادي که قرص هاي سير مصرف نموده بودند، تا %۶ کاهش پيدا کرد، درحاليکه در افراديکه دارونکا يا پلاسيبو دريافت کرده بودند، اين کاهش فقط %۱ بوده است. افراديکه سير مصرف کرده بودند همچنين کاهش ۱۱ درصدي در کلسترول LDL خود مشاهده کرده اندکه باز اين ميزان در گروه ديگر بسيار کمتر و فقط %۳ بوده است.او در ژورنال پزشکي مي نويسد، "پودر سير که به شکل قرص به افراد داده شده بود، کاملاً براي آنها قابل تحمل بوده و فقط در يکي از از افراد ايجاد ناراحتي کرده بود."

سير همچنين داروي ضد انعقاد خون نيز به شمار مي رود—يک داروي طبيعي براي


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 0:21 قبل از ظهر  توسط امير  | 

نکات عجیب درباره دستگاه گوارش

بدن انسان بسیار شگفت انگیز و پیچیده است و در میان دستگاههای مختلف بدن ، دستگاه گوارش قسمتهای عجیب و نا شناخته ای دارد که آشنایی با آنها خالی از لطف نیست.

مهر: یک مجله معتبر علمی در سلسله گزارشاتی به نام "۲۰ چیزی که درباره آن نمی دانید" به معرفی مسائل عجیبی درباره موضوعات مختلف علمی پرداخته است که شاید کمتر کسی شنیده باشد. به منظور جذابیت موضوع، خبرگزاری مهر قصد دارد از این پس شنبه ها یکی از گزارشات را با ذکر ۱۰ نکته معرفی کند.

۱- مجرای معده ای روده ای بدن لوله ای به طول ۳۰ فوت (۱۴۴/۹ متر) است.

 

۲- روده کوچک در سطح میکروسکوپی محتوی پیچهای بسیار زیادی به مساحت ۲ هزار و ۷۰۰ فوت مربع (۲۵۰ هزار و ۸۳۹ متر مربع) است. این مساحت می تواند یک زمین تنیس را پوشش دهد.

 

۳- دستگاه گوارش برای هضم یک غذای کامل مثل شام شب عید به حدود ۷۲ ساعت زمان نیاز دارد.

 

۴- بخش اعظم هورمون سروتونین که به شدت بر روی خلق و خو اثر می گذارد بر خلاف تصور از دستگاه عصبی تولید نمی شود، بلکه محل ترکیب آن در دستگاه گوارش است.

 

۵- معده توانایی هضم تقریبا تمام چیزها حتی استخوان، آدامس و تکه های فلز را دارد و این کار را با اسید کلریدریکی که تولید می کند انجام می دهد اما نمی تواند برخی از انواع پلاستیک مثل پلاستیکهای به کار رفته در اسباب بازیهای کودکان را هضم کند. بنابراین این پلاستیکها در نهایت به روده می رسند و در عمل دفع از بدن خارج می شوند.

 

۶- تریپتوفان آمینو اسیدی است که در بوقلمون یافت می شود و در اغلب موارد به عنوان ماده ای برای خواب آلودگی پس از خوردن گوشت این پرنده معرفی می شود. این درحالی است که پروتئینهایی که در گوشت بوقلمون هستند بیشتر این آمینواسید را خنثی می کنند.

 

۷- کالریهای بدن شما به راحتی در مدت فرایند گوارش غذا می سوزند و ۵ تا ۱۵ درصد از انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کنند.

 

۸- آب، آنزیمها، نمکهای پایه، مخاط و صفرا در حدود دو گالن مایعی که وارد روده بزرگ می شوند را تولید می کنند. این درحالی است که تنها 6 قاشق سوپ خوری از این دو گالن مایع از بدن خارج می شود.

 

۹- بدون توانایی اعجاب آور قولون در بازیابی سیالات بدن، حیوانات نمی توانند روی خشکی زندگی کنند.

 

۱۰- بلندترین صدای باد گلوی انسان رکورد ۱/۱۰۷ دسی بل را به ثبت رسانده است. این صدا معادل صدایی است که یک اره برقی به طول ۹۱ سانتیمتر تولید می کند. این صدای بسیار بلند باد گلو را پل هان اهل لندن در سپتامبر ۲۰۰۸ تولید کرد.


 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم تیر 1389ساعت 0:17 قبل از ظهر  توسط امير  | 

خوش به حال زنان ميگرني

پژوهشگران آمريکايي روز پنجشنبه اعلام کردند: بررسي‌ها نشان مي‌دهد احتمال ابتلا به سرطان سينه در زناني که سابقه ابتلا به سردردهاي ميگرني دارند، کمتر است.
دکتر «کريستوفر لي» از مؤسسه تحقيقات سرطان در سياتل آمريکا اعلام کرد: ما در بررسي‌هاي خود دريافتيم در مجموع، زناني که سابقه ابتلا به ميگرن دارند، در مقايسه با زنان ديگر، حدود ۳۰ درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به سرطان سينه قرار دارند.
وي افزود: تحقيقات نشان داده است خطر ابتلا به سرطان‌هاي شايع سينه که به علت عوامل هورموني همچون استروژن و پروژسترون به وجود مي‌آيند، در زناني که دچار سردردهاي ميگرني هسنند، کاهش مي‌يابد.

به گفته دانشمندان، اين هورمون در ابتلا به حملات ميگرني نيز که با حالت تهوع و حساسيت زياد به نور و صدا همراه است، نقش دارد. زنان دو تا سه برابر بيشتر از مردان به ميگرن مبتلا مي‌شوند.
به گزارش واحد مركزي خبر، دکتر لي در مصاحبه با رويترز تأکيد کرد: هرچند ارتباط ميان سابقه ميگرن و کاهش سرطان سينه، هنوز مشخص نشده است، ولي احتمالا عامل هورمون در اين ميان نقش بسزايي دارد.
وي افزود: زناني که سطح بالاتري استروژن در خون خود داشته باشند، بيشتر در معرض ابتلا به سرطان سينه هستند و نبايد اين نکته را فراموش کنيم که يکي از علل ابتلا به ميگرن کاهش سطح هورمون استروژن در خون است و بنابراين، شايد بتوان ارتباطي ميان اين مسأله فرض کرد.
گفتني است سرطان سينه يکي از عوامل اصلي مرگ و مير زنان سرطاني در سراسر جهان است و سالانه ۴۶۵ هزار نفر بر اثر ابتلا به اين بيماري در جهان، جان خود را از دست مي‌دهند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389ساعت 11:52 بعد از ظهر  توسط امير  | 

ارتباط ظروف مسی با سرطان خون!

معروف است که پزشکان اموپتی به کسانی که از درد مفاصل رنج می‌برند داشتن یک دست بند مسی را توصیه می‌کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون‌های مسی در خون ذکر می‌کنند که با تماس دست بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می‌شود. از سوی دیگر محققین یکی از علت‌های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون‌های آلومینیوم در مغز عنوان می‌کنند.
در اين پيام آمده است: تا چند دهه پیش مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه‌های مسی استفاده می‌کردند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می‌گرفت...

هیچ‌کس نمی‌دونست چرا باید این کفگیر درون قابلمه مسی قرار بگیره، فقط می‌دونستند برای پخت غذا خیلی خوبه.
داستان از این قراره که بدن (مخصوصاً مغز) برای سلامت و نشاط و کنترل اسیدلاکتیک و کورتیزول به ۶ میلیارد یون مس نیاز دارد و به همین نسبت یون آهن.
کمبود یون مس باعث می‌شه شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کنید و هی دهن‌دره کنید.

در ضمن هیچ کارتل داروئی نمی‌تونه از یون یک عنصر برای شما قرص تهیه کنه.... و اونی که مثلاً به اسم قرص آهن به خورد شما می‌دهند شامل مولکول آهن هستش که برای بدن هیچ کاربردی نداره.
(تعریف یون و مولکول را می‌گذاریم برای کلاس‌های طب سنتی) ولی تا این جا بدونید که غذا موقع پخت در درون قابلمه مسی از یون آزاد شده این ظرف استفاده می‌کند و در بدن شما فوق‌العاده احساس نشاط و انرژی ایجاد می‌شود و دیگه از اون دهن‌درگی و خمیازه و کسالت خبری نیست و باعث طول عمر مفید و سلامتی جسمی مخصوصاً برای خانم‌ها نزدیک به دوران عادت ماهیانه دارد.
ولی یک دفعه توی دهه ۵۰ از این نون خشکی‌ها اومدند و داد میزند «قابلمه مسی.. کفگیر آهنی خریداریم» و با یک قیمت مناسب این قابلمه‌ها را خریدند و به جاش قابلمه آلمینیومی می‌دادند که بهش می‌گفتند روحی

هیچکس توی اون دهه نفهمید این همه قابلمه مسی کجا قراره بره؟
بعدش هم که الان ظرف‌های استیل و تفلون و این مزخرفات اومده که مدعی هستند غذا توش زود می‌پزه و به کف ظرف نمی‌چسبه. ولی مردم ما خبر ندارند که همین یون‌های مضر در این ظروف عامل سرطان هستند و به راحتی یون سرب و آلمینیوم و ... می‌تونند در جا یک کودک ۶ ماهه را ظرف یک سال به بیماری‌های کمبود خونی و سرطان و یک فرد بزرگسال را در طی ۵ سال به بیماری‌های کبدی و خونی و طحال دچار کند و بعدش هم سرطان.
من به همه رفقا پیشنهاد می‌کنم حتماً برای پخت غذا (مخصوصاً غذاهای آبکی) از قابلمه مسی و کفگیر آهنی استفاده کنند. حداقل برای یک بار هم شده تا ظرف سه روز اثر آن را روی بدن خودتون ببینید.
حالا جالبه توی شمال ایران موقع پخت خورشت (مخصوصاً فسنجون) یک تیکه آهن یا نعل اسب می‌اندازند وسط خورشت تا حسابی رنگ بگیره... این کار باعث آزاد شدن یون‌های آهن و سلامتی بدن می‌شود. اگر دقت کنید مردم مازندران و گیلان تقریباً در حد صفر دچار بیماری‌های خونی و سرطان خون می‌شوند.

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389ساعت 11:29 بعد از ظهر  توسط امير  | 

سکته

سکته

 چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد: زبان

 
 

هیچ گاه این سه حرف را فراموش نکنید: لحد

 

نشانه های سکته:

جین در جشن کباب پزی سکندری خورد و به زمین افتاد. اما به دوستانش که پیشنهاد کردند به اورژانس زنگ بزنند گفت حالش خوب است و فقط به خاطر اینکه به کفشهای جدیدش عادت ندارد پایش به سنگفرش گیر کرده.آنها به او کمک کردند تا بلند شده و یک بشقاب غذای دیگر برای خود بکشد.

جین با اینکه کمی هول شده بود ولی تا آخر آن بعدازظهر خود را سرگرم کرد.

همان شب همسر جین تماس گرفت و به همه اطلاع داد که جین را به بیمارستان منتقل کرده اند و وی ساعت 6 بعد ازظهر فوت کرده است. او در جشن دچار حمله شده بودو اگر اطرافیانش نشانه های حمله را تشخیص داده بودند شاید جین اکنون با ما بود.

گاهی حمله منجر به فوت افراد نمی شود اما  آنها در شرایطی بدتر از مرگ مجبور به ادامه زندگی می شوند.

خواندن این متن تنها یک دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت...

یک متخصص اعصاب اعلام کرده است که اگر شخصی را که دچار حمله شده در 3 ساعت به بیمارستان منتقل کنند می توان عوارض ناشی از حمله  را به طور کامل از بین برد. بله به طور کامل!! وی می گوید روش شناسایی حمله  و رساندن بیمار به درمانهای پزشکی در کمتر از 3 ساعت به شناسایی علایم آن بستگی دارد:

شناسایی علایم سکته:

در برخی موارد شناسایی علایم سکته کار بسیار سختی است.

 متاسفانه نا آگاهی افراد می تواند منجر به فاجعه  ای جبران ناپذیر شود. سکته می تواند باعث مرگ یا آسیب مغزی فرد گردد و این در حالیست که اطرافیان شخص حتی متوجه علایم سکته نشده اند.

پزشکان اعلام کرده اند که اطرافیان  قربانی می توانند تنها با پرسیدن سه سوال ساده متوجه علایم سکته شوند

ل: از شخص بخواهید تا لبخند بزند.

ح: از شخص بخواهید که حرف بزند یا یک جمله ساده را به درستی ادا کند.( مثلا: امروز هوا آفتابی است)

د: از وی بخواهید هر دو دستش را بلند کند.

اگر فرد در انجام هر کدام از موارد زیر مشکل داشت ، در اسرع وقت با اورژانس تماس گرفته و علایم را برای امدادگران توضیح دهید.

و اما نشانه دیگری از سکته: از وی بخواهید زبان خود را بیرون بیاورد.

اگر زبان وی به راست یا چپ متمایل شده بود، بدانید که شخص دچار حمله شده است.

یک متخصص قلب می گوید اگر هر کس این ایمیل را دریافت می کند آن را به 10 نفر دیگر بفرستد می توان امیدوار بود که حداقل جان یک انسان نجات یابد.

من سهم خود را انجام دادم. شما چطور؟

 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389ساعت 7:17 بعد از ظهر  توسط امير  | 

چرا چشم شما قرمز می شود؟

 "ورم ملتحمه" یا كونژنكتیویت (conjunctivitis)اصطلاحی است كه برای توصیف التهاب ملتحمه ی چشم استفاده می شود و شایع ترین علت قرمزی چشم است.سفیدی چشم با پرده نازكی به نام ملتحمه پوشیده شده است
 
كه ترشحات مخاطی را برای پوشاندن و نرم كردن سطح چشم تولید می كند. این پرده به طور طبیعی حاوی عروق ظریفی است كه با بررسی دقیق قابل مشاهده اند و در صورت تحریك یا التهاب ملتحمه، عروق خونی آن مشخص تر می‌شوند و چشم، قرمز به نظر می رسد.
 
عوامل گوناگونی می توانند سبب التهاب ملتحمه شوند كه شایع ترین آنها عبارتند از: عفونت ها و تحریكات محیطی.
 
از آنجا كه ملتحمه بافت ساده ای است به همه محرك ها به یك گونه پاسخ می دهد و قرمز می شود. ویروس ها شایع ترین علت ورم ملتحمه عفونی هستند. برخی ویروس ها كه سبب سرماخوردگی و علائمی مثل گلودرد و آب ریزش بینی می شوند نیز می توانند سبب ورم ملتحمه با علایم قرمزی و ترشح آبكی از هر دو چشم شوند. برخی دیگر ممكن است تنها یك چشم را عفونی كنند.
 
ورم ملتحمه ویروسی تنها با ترشحات آبكی همراه است و یك تا دو هفته طول می كشد تا بهبود یابد.
 
عفونت های باكتریایی هم مثل استرپتوكوك و استافیكوكوك، نیز سبب قرمزی چشم می شوند كه با میزان زیادی ترشح و چرك همراه است. در عفونت های حاد میزان ترشح چرك به حدی زیاد است كه مشاوره ی فوری با چشم پزشك لازم می شود.
 
برخی از عفونت های باكتریایی مزمن ترند و ممكن است ترشح ناچیزی داشته باشند، در نتیجه هنگام صبح پوسته های خفیف و اندكی روی پلك ها ایجاد می شود.
 
نوعی ورم ملتحمه حاد و شدید در نوزادان تازه متولد شده دیده می شود كه با احتمال درگیری سایر قسمت های بدن همراه است و در صورت بروز باید سریعاً به اورژانس چشم مراجعه شود.
 
ورم ملتحمه عفونی چشم اعم از باكتریایی یا ویروسی می تواند كاملاً واگیردار باشد. بنابراین باید از تماس با وسایلی كه با اشك بیمار آلوده شده اند اجتناب كرد.
 
یك نوع ورم ملتحمه كه باعث ترشح چشم می گردد، در اثر آلرژی ایجاد می شود. برخی از آلرژی ها مثل تب یونجه سبب خارش شدید چشم می شوند، در حالی كه برخی دیگر ممكن است تنها قرمزی ایجاد كنند.
 
حتی علت ورم ملتحمه می تواند محركات محیطی مثل دود یا گاز باشد.
 
چندین بیماری چشمی دیگر وجود دارند كه باعث قرمزی چشم می شوند و در صورت عدم شناخت و درمان به موقع، می توانند به نابینایی منجر شوند و افتراق آنها از ورم ملتحمه بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل ارزیابی و معاینه دقیق چشم توسط چشم پزشك الزامی است.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:30 بعد از ظهر  توسط امير  | 

آن چه از چاي نمي‌ دانستيد

در اوايل قرن بيستم، چاي، نوشيدني لوکسي بود که فقط ثروتمندان توانايي خريد آن را داشتند.
 
در نيويورک، تجار چاي بي‌ صبرانه منتظر محموله‌ هاي چاي که از هند و چين مي ‌آمد، مي ‌‌نشستند و آن را به قيمت گزاف به مشتريان خود مي ‌فروختند.
 
قوطي‌ هاي فلزي کوچک، اولين نوع بسته‌ بندي چاي بود اما از آنجا که قيمت اين قوطي ‌ها نسبتا بالا بود، در سال 1903 ميلادي، براي اولين بار از کيسه‌ هاي ابريشمي به جاي قوطي ‌هاي فلزي استفاده شد. اين نوع بسته ‌بندي، اول در سال 1904 ميلادي، به کافه‌ رستوران ‌هاي نيويورک و بعد از آن، به سراسر جهان راه يافت. برخي مصرف‌ کنندگان، کيسه‌ ها را به همان صورت درون آب ‌جوش انداختند و متوجه شدند

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:29 بعد از ظهر  توسط امير  | 

هنگام سردرد مسکن بخوریم یا نه؟

همه ما حداقل یک بار در زندگی سردرد را تجربه کرده ایم. بسیاری از مردم به‌شدت از سردردهایشان نگرانند و گروهی از آنها هم شخصیتشان با سردرد شکل گرفته و زندگی بدون آن برایشان معنا ندارد و …

چرا دچار سردرد می شویم؟

بروز سردرد از نظر علت ۲وجه دارد. عامل بیرونی و عامل درونی. بیشترین توجه ما به عوامل بیرونی است. یک وجه مهم‌تر که نیمه خالی لیوان است و ما آن را نمی‌بینیم استعداد فرد نسبت به بیماری سردرد است که این استعداد در طول زندگی بیشتر و بدتر می‌شود.

ما بیشتر دوست داریم سردرد را به‌عنوان عاملی ببینیم که از بیرون به ما هجوم می‌آورد، نه چیزی که از درون ما سرچشمه می‌گیرد و ما به آن اعتقاد داریم. نکته دیگر وجود سیستمی در بدن است که درد را کنترل می‌کند و به آن سیستم کنترل درونی درد می‌گوییم.

به‌نظر می‌رسد نه تنها در مورد سردرد بلکه در مورد تمامی دردها این سیستم است که میزان و شدت درد را تعیین می‌کند. به‌عنوان مثال وقتی ضربه شدیدی به انگشت وارد می‌شود در لحظات اول دردی احساس می‌شود که فوق‌العاده شدید و غیرقابل تحمل است. همه ما تجربه کرده‌ایم که بعد از ۲۰دقیقه.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:25 بعد از ظهر  توسط امير  | 

فواید آب سیب

آیا می دانید آب سیب دارای چه فوایدی می باشد؟
 
محققان آمریکایی دانشگاه‌ ماساچوست لوول می‌گویند مصرف آب سیب می‌تواند سبب بهبود خلق‌و‌خوی افراد مبتلا به آلزایمر شود . نوشیدن آب سیب از آسیب های شناختی و آلزایمر در میانسالی جلوگیری می کند و در بهبود عملکرد و جلوگیری از کاهش حافظه و هوشیاری در پیری مؤثر است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه و طبق مقاله‌ای که در مجله Alzheimer’s Disease & other Dementias منتشر شده است محققان پس از زیر نظر گرفتن 21 فرد مبتلا به آلزایمر در حد متوسط و شدید متوجه شدند مصرف2 لیوان آب سیب یا 120 میلی‌لیتر در روز می‌تواند تا 27 درصد از نشانه‌های رفتاری و روانی مربوط به زوال عقل بکاهد.

به گفته محققان تغییرات اساسی در پی مصرف آب سیب به ویژه در حالات اضطرابی، لرزش‌ها و جنون این افراد رخ می‌دهد و سبب بهبود حالات و خلق و خوی آنها می‌شود. مصرف منظم آب سیب نه تنها برای حفظ عملکرد مغز در بهترین حالت خود و بلکه برای به تأخیر انداختن علل کلیدی بیماری آلزایمر و در نتیجه افزایش روش های درمان مؤثر است.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:23 بعد از ظهر  توسط امير  | 

نوشابه به هضم غذا كمك می‌كند ؟!

گفته می شود که نوشابه باعث هضم غذا می شود ، آیا این ادعا صحت دارد؟
 
برخلاف تصور برخی از افراد ، نوشابه نه تنها هیچ تاثیر مثبتی بر هضم غذا ندارد بلكه موجب رفلاكس معده و بازگشت غذا و اسید معده به مری می‌شود.
 
رفلاكس معده عبارت از بازگشت محتویات معده به مری است و مهم‌ترین علت آن نیز رژیم غذایی نامناسب است.
 
چاقی، مصرف فست‌فودها و غذاهای چرب، پرخوری، استعداد ذاتی و ژنتیكی فرد، برخی داروها و عوارض پس از عمل جراحی از جمله عواملی است كه موجب رفلاكس معده می‌شوند.
 
استرس‌های محیطی نیز از مهم‌ترین عوامل ایجاد رفلاكس معده است. همچنین مصرف بیش از حد قهوه و نوشیدن آب حین غذا خوردن نیز از دیگر عواملی است كه موجب رفلاكس معده می‌شود.
 
ترش كردن و بوی بد دهان از مهم‌ترین علایم رفلاكس معده است. بوی بد دهان امروزه به معضلی برای بسیاری افراد تبدیل شده كه علت آن رفلاكس معده ناشی از مصرف فست‌فود است.
 
احساس درد در ناحیه سینه و شكم و همچنین نفخ از دیگر علایم رفلاكس معده است.

در مواردی كه علایمی مانند كاهش وزن و اشتها، استفراغ مداوم، سیری زودرس، كم‌خونی و پاسخ ندادن به داروهای تجویز شده در بیمار مشاهده ‌شود، انجام آندوسكوپی برای مشخص شدن علت رفلاكس لازم است. مهم‌ترین و نخستین كار برای درمان رفلاكس معده، اصلاح رژیم غذایی است. افرادی كه به رفلاكس معده مبتلا هستند باید غذاهای چرب و فست‌فودها را از رژیم غذایی خود حذف كنند.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:22 بعد از ظهر  توسط امير  | 

خوشمزه‌های خطرناک!!

عضی از ما متاسفانه فکر می‏کنیم که سلامتی در اعتدال است و چنانچه از هرچیز به اندازه اعتدال مصرف شود دیگر هیچ ضرری نخواهد داشت و بدن پاسخی منفی نشان نخواهد داد؛ اما واقعا اینطور نیست...
 
بعضی از ما متاسفانه فکر می‏کنیم که سلامتی در اعتدال است و چنانچه از هرچیز به اندازه اعتدال مصرف شود دیگر هیچ ضرری نخواهد داشت و بدن پاسخی منفی نشان نخواهد داد؛ اما واقعا اینطور نیست. بعضی غذاها یعنی دست و پنجه نرم کردن با مریضی و سرطان! شاید بعضی غذاها مستقیما پس از مصرف اثراتی منفی خود را نمایان نکنند ولی مطمئن باشیم که این گروه از غذاها در دراز مدت، آثاری سوء را بدنبال خواهد داشت و بهتر است که میانه‏روی در این رفتار را کنار گذارده و کمی به فکر سلامتی خود باشیم. با خود نگوییم “یک بار در ماه چیزی نمی‏شود!”
 
در اینجا به ۷ مورد از این غذاها اشاره می‏شود (با اینحال که از ۷ مورد بسیار بیشتر است)
 
1- نوشابه گازدار
 
یک بطری متوسط نوشابه گازدار شامل ۱۰ قاشق چایخوری شکر، ۳۰ تا ۵۵ م.گ کافئین، مقادیری افزودنیهای صنعتی و رنگ و نمک می‏باشد که نوشابه‏های رژیمی برخلاف نامشان به دلیل طعم دهنده‏های مصنوعی خاص، شاید بسیار خطرناکتر از نوشابه‏های گازدار طبیعی باشند. مشکل اصلی اینجاست که این نوع نوشابه‏ها تبدیل به عضو جدانشدنی رژیم غذایی بعضی خانواده‏ها شده است. بر اساس تحقیقی مشخص گردیده که بین ۵۶ تا ۸۵ درصد کودکان به طور متوسط روزانه ۱ بطری و ۲۰% جوانان و نوجوانان بطور متوسط روزانه ۱ بطری نوشابه گازدار مصرف می‏کنند.
 
همانطور که (Center for Science in the Public Interest) CSPI اشاره نموده است، خانواده‏ها و مسئولین می‏بایست مصرف

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:22 بعد از ظهر  توسط امير  | 

فواید نارنج

پوست نارنج و داخل نارنج دارای فواید بسیار زیادی می باشد ، آیا از این فواید اطلاعی دارید؟
 
 
امروزه قسمت‌های مختلف درخت نارنج مصارف فراوانی در پزشكی یا علم تغذیه دارد. به علاوه، استفاده از آن در زیبایی نیز جایگاه ویژه‌ای یافته است.
 
در پوست نارنج انواع ویتامین‌های A ،B ،C و كاروتنوئید و پكتین و مواد دیگر وجود دارد و از پوست تازه آن اسانس نارنج به دست می‌آورند. به علاوه نارنج تقویت كننده بدن و معده، اشتها آور، ضد سوء هاضمه، ضد سرفه و ضد خونریزی است و حتی خاصیت ضد سرطانی دارد كه برای مصرف می‌توان در وعده‌های صبح، ظهر و شب، هر بار یك قاشق چایخوری از پودر آن را با كمی شكر یا دم كرده پوست آن، مصرف كرد.
 
برگ نارنج عطر مطبوع و طعم تلخ دارد، آرام كننده و ضد تشنج بوده و در درمان سوء هاضمه موثر است. ضمن این كه برگهای جوان خشك را می‌توان با 2 برابر وزن معادل پوست بیرونی نارنج مخلوط و دم كرده كه اثر نیرودهنده قوای عضلانی داشته و حافظه را تقویت می‌كند.
 
عرق بهار نارنج یا دم كرده غنچه‌های ناشكفته و خشك شده آن را به عنوان داروی ضد تشنج در بیماری‌های عصبی و بی‌خوابی‌های عصبی و همچنین رفع سكسكه به كار می‌برند. ضمن این كه دارای اثر خواب آور، اشتهاآور و رفع تپش قلب است.
 
از نارنج نه تنها در طب بلكه در زیبایی نیز استفاده می‌شود و اگر ورقه‌های نازك نارنج را تقریبا 20 دقیقه روی پوست قرار دهید، برای جمع شدن منافذ پوست و تامین لطافت و نرمی آن در افرادی كه پوست چرب دارند، مفید است. همچنین از مخلوط آب نارنج و گلاب (به نسبت 1 به 3) لوسیون مناسبی برای پوست دست و صورت می‌توان تهیه كرد. آب نارنج در تغذیه به عنوان چاشنی استفاده می‌شود و نیز دانه خشك و آسیاب شده آن اثر ملین دارد.
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389ساعت 8:20 بعد از ظهر  توسط امير  | 

مطالب قدیمی‌تر